Вплив ангіни на горло і гортань

осмотр горла лор врачем
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ангіна – це інфекційне захворювання, при якому запалюється глоткове кільце і піднебінні мигдалини. Також у медицині її називають гострий тонзиліт. На ранніх стадіях хвороба легко піддається лікуванню, але якщо упустити момент, переходить у хронічну форму. У цьому разі в структурі піднебінних мигдаликів і сусідніх тканин відбуваються зміни, які можуть призвести до серйозних наслідків. Зокрема, одне з ускладнень, яке може спровокувати ангіна – рак горла. Давайте розберемося, чому це відбувається, і як цього уникнути!

Навігація по сторінці:

Чому розвивається ангіна

Ця патологія являє собою інфекційне запалення, яке може розвиватися під впливом двох видів мікроорганізмів: стрептокока і стафілокока. Вони потрапляють у горло найчастіше повітряно-крапельним або контактним способом. І якщо в пацієнта ослаблений імунітет, він переохолодився або вдихав занадто сухе повітря, ризики захворіти на ангіну дуже високі.

Ангіна – види та особливості

Патологію класифікують за характером запального процесу. Ось найпоширеніші типи:

  1. Катаральна – її діагностують, коли мигдалини почервоніли й запалилися, глоткове кільце набрякло. Це найлегша форма хвороби, за якої запалення розвивається на поверхні лімфоїдної тканини.
  2. Фолікулярна ангіна – крім почервоніння і набряклості мигдалин, можна помітити, що на них утворився наліт у вигляді біло-жовтих точок (пробок). Це вже важча форма патології – гнійна ангіна, яка вражає глибокі шари тканин.
  3. Лакунарна ангіна – на поверхні збільшених і почервонілих гланд з’являється гнійна плівочка у вигляді білого нальоту.
  4. Некротична – уражені тканини починають відмирати. Це важка форма патології, яка може бути смертельно небезпечною.

Як проявляється захворювання

Коли у людини розвивається ангіна, симптоми такі:

  • почервоніння та набряклість мигдаликів;
  • біль у горлі, що посилюється при ковтанні;
  • кашель;
  • підвищення температури;
  • слабкість.

Іноді запальний процес розвивається настільки активно, що спричиняє сильну набряклість, яка призводить до звуження дихального просвіту. У цьому випадку потрібно терміново викликати швидку.

Якщо захворювання переходить у хронічну форму, клінічна картина стає менш вираженою. Протікає така ангіна без температури та інших ознак інтоксикації. Періоди загострення змінюються ремісією, коли людина взагалі не відчуває симптомів. Горло при ангіні хронічної форми болить не так інтенсивно, але ковтання постійно утруднене, є відчуття стороннього тіла, грудки.

Важливо звернутися по допомогу, щойно ви відчули перші симптоми – і лікування буде простим, хвороба відступить без ризику рецидивів. Якщо ж запустити ангіну, це може призвести до тяжких ускладнень, особливо у дітей.

Особливості ангіни у дітей

У дитячому віці це захворювання розвивається стрімко і може призвести до серйозних наслідків. Часто у дітей під час ангіни запальний процес переходить на інші ЛОР-органи: вуха (отит), носові пазухи (синусит). Також можуть запалитися шийні лімфовузли та або розвинутися паратонзилярний абсцес. Тому важливо почати лікування ангіни за перших симптомів.огляд горла лор лікарем

Ангина и рак горла

Хронічний запальний процес у глотці та мигдаликах призводить до того, що структура тканин змінюється. Це призводить до розвитку новоутворень, зокрема й злоякісних. Одне з поширених ускладнень, до якого призводить хронічна ангіна – рак горла. При цьому пухлина прогресує швидко, вражаючи сусідні структури – зокрема, гортань. У таких випадках людині доводиться видаляти голосові зв’язки, і вона втрачає голос.

Як відрізнити рак горла від ангіни? Основні симптоми злоякісних пухлин верхніх дихальних шляхів:

  • зміна голосу – він стає сиплим або хрипким;
  • відчуття стороннього тіла, грудка в горлі;
  • утруднене ковтання;
  • периодическая біль у горлі;
  • оніміння різних ділянок глотки та язика.

При цьому горло не червоне, на ньому немає гнійних пробок і плівок. Зате можна помітити чітко окреслену припухлість або вузлик. Якщо вам складно розібратися, це рак горла чи ангіна, запишіться на прийом до ЛОРа, він проведе обстеження і поставить точний діагноз.

Як лікувати ангіну

Перше правило – ніякої самодіяльності. В інтернеті можна знайти безліч порад, які ліки вживати, і чим полоскати горло в разі ангіни. Однак не знаючи, з яким видом патології ви маєте справу, неможливо правильно підібрати препарати. Це може лише нашкодити і спровокувати розвиток ускладнень. Тому якщо у вас ангіна, лікування потрібно проходити під наглядом лікаря.

Зазвичай отоларинголог підбирає курс терапії з урахуванням типу захворювання. У разі катарального запалення достатньо приймати антибіотики та полоскати горло антисептичними розчинами. Якщо ж у пацієнта гнійна ангіна, лікувати її складніше. Можуть знадобитися додаткові процедури: промивання лакун піднебінних мигдалин, кріодеструкція.

У разі хронічних форм хвороби, коли є зміни в структурі тканин, лікар використовує хірургічні методи лікування. Змінені фрагменти потрібно видалити, щоб знизити ризики злоякісного переродження. Сьогодні це можна зробити не тільки за допомогою скальпеля, а й щадними способами – наприклад, уражені тканини заморожують струменем рідкого азоту.

Якщо у вас є описані симптоми, запишіться до нас на прийом. Досвідчені лікарі підкажуть, чим лікувати ангіну і допоможуть діагностувати рак на ранніх стадіях. Також ми займаємося реабілітацією голосу після видалення гортані. Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися більше!

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?