Фарингоскопія – діагностика захворювань горла

консультація лор лікаря
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Фарингоскопія – це діагностична процедура, що використовується для огляду задньої стінки глотки. Лікар проводить візуальне дослідження стану слизової оболонки та м’яких тканин за допомогою оптичного обладнання та спеціальної підсвітки. Ця методика є базовою в отоларингології та дозволяє діагностувати різні захворювання горла. У нашому ЛОР-центрі можна пройти це обстеження на сучасному обладнанні та отримати індивідуальні рекомендації лікаря.

Навігація по сторінці:

Показання до фарингоскопії

Записатися на цю процедуру варто, якщо вас турбують:

 • біль у горлі;
 • кашель, що довго не проходить;
 • ускладнене та дискомфортне ковтання;
 • зміна або повна відсутність голосу;
 • відчуття стороннього тіла у горлі.

За допомогою фарингоскопії можна виявити запальні процеси в горлі. Також її використовують для діагностики структурних та функціональних змін в тканинах глотки, зокрема, добро- та злоякісних пухлин.Підготовка до фарингоскопії

Підготовка до обстеження

Зазвичай фарингоскопія горла не потребує особливої підготовки, її можна провести під час стандартного ЛОР-огляду. Процедура може виконуватися як у стаціонарних, так і в амбулаторних умовах. Пацієнту, який планує пройти ендоскопічний огляд глотки, рекомендується не їсти та не пити, й не використовувати лікувальних засобів для горла протягом 2-3 годин перед обстеженням.

Фарингоскопія – види та відмінності

 1. Класична фарингоскопія – виконується за допомогою штапелю, який вставляють через рот пацієнта, а також системи дзеркал та спеціальної підсвітки.
 2. Відеофарингоскопія – проводиться з використанням гнучкого зонду з вбудованою камерою та цифрового обладнання. Це дозволяє дослідити структури глотки з багаторазовим збільшенням та отримати відеозапис огляду.

Фарингоскопія – як роблять процедуру

Під час обстеження лікар оглядає задню стінку горла та глотку за допомогою спеціальних інструментів та підсвітки. Під час огляду ЛОР оцінює стан слизової оболонки, виявляє наявність новоутворень, виразок, запальних процесів тощо. Результати процедури допомагають встановити діагноз та призначити необхідне лікування.

В нашому ЛОР-центрі фарингоскопію проводять за допомогою сучасного відеообладнання. Це дозволяє отримати максимально точну діагностичну картину та зберегти відеозапис огляду, щоб в подальшому легше відстежувати динаміку. Переваги обстеження цим методом: безболісність, висока точність та інформативність.

Які захворювання можна виявити

Фарингоскопію використовують для виявлення:

 • запальних патологій горла – тонзиліту, фарингіту;
 • структурних змін – зокрема, в тканинах мигдаликів;
 • сторонніх тіл;
 • вроджених дефектів будови;
 • новоутворень у глотці – кіст, поліпів та злоякісних пухлин.

Одне з серйозних захворювань, яке допоможе діагностувати фарингоскопія – рак горла. На ранніх стадіях пухлину можна видалити без серйозних наслідків. Але якщо запустити патологію, злоякісний процес розповсюджується на сусідні органи та структури. В результаті пацієнтам проводять ларингектомію (видалення гортані), після якого втрачається природний голос. Краще не доводити ситуацію до таких ускладнень та проходити обстеження 1-2 рази на рік.

В нашому ЛОР-центрі пацієнтам доступна ларингоскопія, фарингоскопія та інші обстеження ЛОР-органів. Запишіться на діагностику прямо зараз!

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?