Вплив тонзиліту на горло

осмотр горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Тонзиліт – це інфекційна хвороба, при якій розвивається запалення мигдаликів, що розташовані у глотці, по бокам. У побуті цю патологію називають ангіна. Спочатку цей запальний процес вражає тканини слизової оболонки, але поступово розповсюджується на більш глибокі структури. Якщо не лікувати, з часом настає погіршення, у лакунах піднебінних мигдаликів накопичується гній. При переході хвороби у хронічну форму відбуваються структурні зміни у тканинах мигдалин, що можуть спровокувати пухлинні процеси, зокрема й злоякісні.

Навігація по сторінці:

Причини розвитку тонзиліту

У більшості випадків тонзиліт виникає при ураженні вірусними та бактеріальними мікроорганізмами, зокрема бета-гемолітичним стрептококом. Інфекція передається повітряно-крапельним або контактним шляхом. Ризики підвищуються при переохолодженні, зниженні імунітету, незбалансованому харчування, нездоровому способі життя та наявності хронічних запальних патологій дихальних шляхів. Захворювання горла тонзиліт є одним з найпоширеніших у ЛОР-практиці.

Різновиди тонзиліту

За формою перебігу розрізняють:

Гострий тонзиліт – активний запальний процес, що розвивається стрімко та дає яскраву клінічну картину. При вчасному зверненні до ЛОРу швидко лікується.

Хронічний тонзиліт – є ускладненням гострої форми, протікає довго, має змазану симптоматику, періоди загострення чергуються з ремісіями. Лікування при цьому доволі довге та складне.

За характером перебігу тонзиліт може бути катаральним, лакунарним, фолікулярним та виразково-плівковим.

Як протікає хвороба

При ангіні розвивається запалення лімфаденоїдного глоткового кільця, зокрема мигдаликів. Якщо в людини гострий тонзиліт, симптоми наступні:

  • почервоніння горла;
  • збільшення піднебінних мигдаликів (гланд);
  • кашель;
  • біль у горлі – посилюється при ковтанні;
  • збільшення шийних лімфовузлів;
  • ознаки інтоксикації – підвищення температури до 38-39℃, озноб, ломота у тілі, загальна слабкість.

При переході хвороби у гнійну форму на мигдаликах утворюється білий наліт, можуть з’являтися пробки. При хронічній формі симптоматика менш виражена, ознак загальної інтоксикації немає.

Тонзиліт у дітей

Патологія може виникнути у будь-якому віці, але частіше на нею хворіють діти. Це пов’язано з тим, що їхні дихальні шляхи ще не до кінця сформовані. Практично кожна дитина у віці 5-7 років має бодай 1 епізод захворювання на гостру ангіну, а до 13 років встигає перехворіти щонайменше тричі. Потім схильність до розвитку тонзиліту поступово знижується.осмотр горла

Діагностика та лікування

Зазвичай ЛОР-лікар ставить діагноз за результатами візуального огляду горла та фарингоскопії. Також він бере мазки зіву й призначає аналізи. Якщо виявлено тонзиліт, лікування проводять за допомогою антибіотиків та інших препаратів. Щоб видалити гній, роблять промивання лакун мигдаликів. Але при запущеному хронічній формі хвороби, коли є структурні зміни у тканинах, рекомендовано хірургічне лікування тонзиліту. Патологічні осередки прибирають за допомогою скальпелю, рідкого азоту або лазеру.

Вплив тонзиліту на горло та можливі ускладнення хвороби

При гострій формі захворювання запальний процес дуже стрімко розвивається та розповсюджується, провокуючи ураження сусідніх тканин. Це може призвести до:

Якщо в людини запущений хронічний фаринготонзиліт, пробки з гноєм поступово заповнюють лакуни лімфоїдної тканини та лакуни гланд. Це викликає структурні зміни у мигдалинах та втрату їх функціональності. Одне з найважчих ускладнень, яке може визвати тонзиліт – рак горла. Змінені тканини поступово перероджуються на злоякісні, з них формується пухлина. Доволі часто процес розповсюджується на сусідні органи. У цьому разі необхідна ларингектомія – операція на гортані, в ході якої орган видаляють частково або повністю. Людина при цьому втрачає свій природний голос.

Для пацієнтів, у яких в анамнезі є довготривалий тонзиліт, рак горла є цілком ймовірною перспективою. Тому варто не допустити такого ускладнення. Зверніться до нашого ЛОР-центру – ми знаємо, як лікувати тонзиліт у дорослих та дітей без ускладнень та рецидивів.

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?