Гіперемія слизової оболонки горла

боль в горле
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Гіперемія – це стан, при якому тканини червоніють, запалюються та збільшуються у розмірі. Зазвичай це трапляється через надмірний притік крові до певні ділянки. Зокрема, одна з доволі частих проблем – гіперемія слизової оболонки горла. Найчастіше вона пов’язана з бактеріальними або вірусними інфекціями, алергічними реакціями та іншими патологічними станами. Давайте розберемося, як проявляється гіперемія, чим вона може бути небезпечна, так як її позбутися.

Навігація по сторінці:

Основні симптоми гіперемії горла

Цей патологічний стан можна розпізнати за такими ознаками:

  • набряклість і почервоніння зіву;
  • сухість, свербіння та біль у горлі;
  • кашель;
  • дискомфортні відчуття стороннього тіла – наче присутній комок у горлі;
  • збільшення розмірів шийних лімфатичних вузлів;
  • загальне відчуття слабкості.

Якщо ви відчуваєте гіперемію, то дуже важливо розібратися в її причинах, адже вони можуть призвести до серйозних ускладнень.

Причини патології

Почервоніння та набряклість у горлі зазвичай пов’язані з різними запальними захворюваннями. Це можуть бути:

  • тонзиліт – запальний процес у мигдаликах, що розташовані між м’яким небом та язиком;
  • фарингіт – запалення глотки;
  • ларингіт – запальний процес, що вражає гортань.

Зазвичай ці патології розвиваються на тлі бактеріальної (стрептококи, стафілококи) або вірусної (ГРВІ, грип) інфекції. Також нерідко гіперемія слизової верхніх дихальних шляхів має алергічну природу й проявляється при вдиханні подразників – пилу, пилку рослин, шерсті домашніх тварин тощо. Інколи її можуть спричинити травми, опіки горла, вдихання холодного повітря, паління та інші подразники.

Небезпека та можливі ускладнення гіперемії

Тривала гіперемія зіву та інших ділянок глотки може призвести до важких наслідків. Коли горло довго перебуває в запаленому стані, в його слизових оболонках та м’яких тканинах відбуваються структурні зміни. Це може призвести до переходу захворювання у хронічну форму, розповсюдження запалення на інші органи та структури, а також навіть до онкологічних процесів.осмотр горла

Постійна гіперемія може вказувати на рак горла або гортані. Це злоякісна пухлина, що формується з епітеліальних тканин. Основними причинами є хронічні запальні процеси, вдихання забрудненого повітря, робота зі шкідливими хімікатами, зловживання сигаретами та алкоголем, генетична схильність. Пацієнтам з цією хворобою зазвичай роблять ларингектомію – операцію з видалення гортані, після якої повністю втрачається голосова функція. Набагато краще не допускати таких важких наслідків і звертатися по допомогу, як тільки з’явилась гіперемія.

Що робити при гіперемії горла – як її лікувати

Найкращий підхід – це звернутися до ЛОР-лікаря, як тільки помітили легку набряклість і почервоніння горла. Він проведе обстеження методами фаринго- та ларингоскопію, встановить точну причину проблеми та призначить ефективне лікування. Зазвичай терапія включає курс антибіотиків, протизапальних препаратів, знеболювальних. Якщо проблема спричинена алергією, треба алергенів та приймати антигістамінні засоби. Також важливо зберігати голосовий спокій, пити достатню кількість рідини для зволоження слизової оболонки та зволожувати повітря у приміщенні.

Більш детальні рекомендації можна отримати на консультації в нашому ЛОР-центрі. Тут вам нададуть кваліфіковану допомогу, дотримуючись індивідуального підходу та стандартів доказової медицини.

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?