Відновлення голосу

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ключова інформація

  1. Відновлення голосу після видалення гортані – необхідний захід для пацієнтів, які перенесли ларінгектомію. Це комплекс заходів, спрямований на звикання до нового стану і повернення можливості говорити.
  2. Реабілітація голосу може проходити наступними способами: навчання «стравохідної мови», використання електронної гортані, або ж протезування.
  3. Сучасні методики голосової реабілітації допомагають людям з віддаленою гортанню знову знайти радість спілкування і успішно повернутися до повноцінного життя в соціумі.
  4. У нашому центрі можна отримати детальну консультацію по кожному з методів відновлення голосу і пройти навчання.
  5. Також ми реалізуємо голосоутворювальні апарати і аксесуари для трахеостоми від авторитетних брендів.

Хвилюєтеся, що не зможете вільно розмовляти і отримувати задоволення від спілкування після операції? Більше ніяких обмежень і комплексів! Ефективна голосова реабілітація після ларінгектоміі в нашому центрі допоможе відновити мовні функції.

Як відновити голос після видалення гортані?

У лікуванні раку гортані ларінгектомія є ефективним способом перемогти хворобу, але слідом за операцією пацієнта чекає довга і складна реабілітація. Найбільше пригнічує психологічний аспект – страх втратити можливість спілкуватися з людьми. Через це хворі нерідко відмовляються від операції або відкладають її, що призводить до сумних наслідків. Хороша ж новина в тому, що навіть після видалення гортані можна повернути здатність говорити. Існує кілька ефективних методів, що гарантують успішне відновлення голосу після ларінгектоміі:

  • «Стравохідна мова» (черевомовлення)
  • Використання голосоутворюючих апаратів
  • Голосове протезування

Кожен з них має свої плюси і мінуси, пацієнту ж пропонується вибір оптимального варіанту.

Методика «харчовий голос»

Черевомовлення у багатьох асоціюється з фокусниками, але секрет його простий. Людина заковтує в стравохід повітря, а потім в процесі його виштовхування вдається генерувати приголосні букви. Заняття з логопедом дозволяє використовувати цю властивість організму і навчитися повноцінної мови. Етапи навчання:

  • Підготовка – дихальна гімнастика, гра на губній гармошці
  • Відпрацювання елементарних навичок стравохідної вимови – вправи на заковтування і виштовхування повітря з одночасними спробами вимовити приголосні (Т, Б, К)
  • Додавання голосних звуків, формування їх в слова і пропозиції
  • Розширення голосового діапазону

Методика «пищевой голос»

Плюс методики – використовує природні ресурси організму. Мінуси: тривалість і складність навчання (близько 1 року), наявність протипоказань, неприродність і нерозбірливість мови, дискомфорт.

Електрогортань

У більшості випадків пацієнти вибирають відновлення голосу після раку гортані за допомогою голосоутворюючого апарату. Цей компактний прилад вловлює м’язові коливання і трансформує їх у звукову хвилю. Таким чином, його чутлива мембрана замінює пацієнтові втрачені зв’язки. Людина прикладає апарат до шиї і розмовляє, як ніби звук проходить через рот, при цьому використовуючи чітку артикуляцію. В цей час пристрій вловлює вібрації і перетворює їх в електронний голос.

Переваги електронної гортані:

  • Відсутність необхідності хірургічного втручання
  • Членороздільність мови
  • Можливість налаштовувати головою тембр, висоту, гучність
  • Компактність і надійність

З недоліків можна назвати незначні шуми і перешкоди, які видаються апаратом, а також неприродність голосу. Багато хто відзначає, що в ньому присутні «металеві» нотки. Але варто відзначити, що сучасні прилади мають можливості тонкого регулювання голосових параметрів і дозволяють добитися максимальної природності звучання. Тому голосова реабілітація після видалення гортані за допомогою голосоутворюючого апарату на сьогоднішній день вважається найпопулярнішим методом.

Romet 310

Хірургічна реабілітація

Нерідко пацієнти, які перенесли ларінгектомію, вибирають голосове протезування. Воно виконується шляхом шунтування трахеї і стравоходу з введенням спеціального клапана. Плюси даної методики:

  • Відсутність необхідності освоювати нові мовні навички – протез дозволяє вільно розмовляти, як до операції
  • Природність голосу
  • Швидка реабілітація

Мінуси:

  • Необхідність додаткового хірургічного втручання після перенесеної ларінгектоміі
  • Складний догляд за протезом – потрібно регулярне чищення у лікаря
  • Побічні ефекти – ризик інфікування грибком, що провокує сильний кашель
  • Необхідність періодичної заміни імплантату

Пацієнтам, у яких голосова реабілітація після раку гортані здійснювалася шляхом протезування, потрібно уважно стежити за протезом і часто навідуватися до лікаря для перевірки його стану.

Залишилися питання з приводу відновлення голосу? Задайте їх нашим консультантам – і отримаєте кваліфіковану допомогу у виборі оптимальної методики!

Детальну інформацію можна отримати за номерами телефонів в Києві:
(067) 239-69-18 (ЛОР-центр на Саксаганського),
(096) 634-48-48 (ЛОР-центр на Нивках),
(050) 035-87-17 (ЛОР-центр на Дарниці),
(098) 636-89-79 (ЛОР-центр на Оболоні).

 

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

    Log in with your credentials

    Forgot your details?