Біль у горлі – що робити

боль в горле
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Біль у горлі – поширений симптом хвороб глотки та гортані, проявляється при запальних процесах, травмах, подразненні слизової оболонки і т.д. Якщо ваше горло болить, це не можна залишати без уваги. Потрібно звернутися до лікаря, який встановить причину проблеми та підбере лікування. Якщо ж вчасно цього не зробити, хворе горло може призвести до серйозних ускладнень.

Навігація по сторінці:

Причини та прояви болю в горлі:

  • Тонзиліт (у народі ангіна) – запалення піднебінних мигдаликів. При гострій фазі хвороби у пацієнта сильно болить горло, підвищується температура, помітно почервоніння горлянки. При хронічній формі захворювання больовий синдром виражений слабко і виявляється лише у періоди загострення.
  • Фарингіт – запальний процес слизової оболонки глотки. У пацієнта болить горло при ковтанні, решта часу відчувається першіння, турбує кашель.
  • Ларингіт – запалення гортані. Проявляється болем у горлі, кашлем, зміною голосу, також може провокувати напади ядухи (хибний круп).
  • Інфекційний мононуклеоз – вірусне захворювання, що провокує запалення лімфоїдної тканини мигдаликів. При цьому запалене горло червоніє та болить.
  • Новоутворення – структурні зміни в тканинах мигдаликів, кісти та ангіоми в горлі, вузлики на голосових зв’язках, пухлини гортані. Спочатку не дають больового синдрому, але поступово, зі зростанням утворення, виникає дискомфорт.
  • Травми горла – при проникаючих пораненнях, хімічних та термічних опіках, потраплянні сторонніх тіл.

Можливі ускладнення болю у горлі

Якщо у вас довго болить горло, і ви не звертаєтесь за допомогою, наслідки можуть бути серйозними. Запальні патології можуть розвиватися досить активно і переходити до гнійних процесів. У результаті патологічний осередок розростається, вражаючи сусідні тканини.

Є й другий варіант розвитку подій – перехід хвороби на хронічну форму. І тут біль значно слабшає, але у тканинах відбуваються структурні зміни. Наприклад, мигдалики можуть повністю втратити свою функціональність. Ще один серйозний ризик – із цих змінених тканин формуються новоутворення. Спочатку вони зазвичай доброякісні, але з часом можуть переходити в онкологічні процеси. При цьому людина може повністю позбутися голосу, навіть якщо виявити хворобу на ранніх стадіях.

Найчастіше ускладнення трапляються у тих, хто лікується в домашніх умовах. Це призводить до того, що організм виробляє стійкість до лікарських препаратів. При цьому хвороба найчастіше переходить у хронічну форму. Ось чому не можна експериментувати зі своїм здоров’ям. Якщо вас турбує біль у горлі, лікування повинен підбирати ЛОР-лікар на підставі обстеження.Діагностика ы лыкування болю у горлі

Діагностика

Якщо у вас біль у горлі, що робити – знає отоларинголог. Він проведе обстеження за допомогою фаринго- та ларингоскопії. Ці сучасні методи дозволяють ретельно досліджувати глотку та гортань за допомогою спеціальної оптики та підсвічування. При цьому є можливість отримати запис огляду, щоб надалі відстежувати динаміку одужання. Також лікар бере мазки на мікрофлору та призначає додаткові аналізи. За підсумками цього обстеження, він підбирає лікування.

Профілактика

Зменшити ризик захворювань, що спричиняють біль у горлі, допоможуть:

  • захист від респіраторних інфекцій (носіння маски в періоди спалахів епідемій, вакцинація);
  • гігієна порожнини рота та горла – чистка зубів, полоскання, пиття великої кількості води;
  • своєчасне лікування ЛОР-захворювань;
  • регулярні профілактичні огляди у отоларинголога.

Якщо у вас болить горло, запишіться на прийом до нашого медичного центру. Тут вам проведуть комплексне обстеження на сучасному обладнанні та підберуть ефективне лікування.

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?