Стрептококова інфекція горла

лор осмотр горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Коли на слизові оболонки горла потрапляє стрептококова інфекція, то спричиняє доволі сильний запальний процес, який швидко прогресує. Найчастіше такий ефект спричиняють стрептококи групи А. Вони провокують ураження лімфоїдних залоз ротоглотки та мигдаликів, часто з розвитком гнійного запалення. Тому дуже важливо вчасно звернутися до лікарів по допомогу, щоб не допустити важких ускладнень.

Навігація по сторінці:

Головні причини й способи зараження

Збудником у даному випадку є β-гемолітичні стрептококи групи А (БГСА). Вони передаються здебільшого повітряно-крапельним шляхом від носія інфекції – під час розмови, чхання, кашлю. Також бактерії перебувати на поверхнях різних предметів (посуду, білизни, особистих речей) та передаватися контактним шляхом. Основні фактори, що підвищують ризик інфікування – переохолодження, ослаблений імунітет, хронічні захворювання дихальних шляхів.

Види та симптоми стрептококової інфекції

Стрептокок у горлі може провокувати тонзиліт, фарингіт або скарлатину. У першому випадку запалюються піднебінні мигдалики, у другому – задня стінка глотки. Щодо скарлатини, то вона проявляється у вигляді гнійного ураження мигдаликів, на поверхні яких з’являється точкове висипання.

Коли структури горла вражає стрептококова інфекція, симптоми наступні:

  • почервоніння горла;
  • наявність гнійного нальоту – зазвичай виглядає як білі плями на поверхні мигдаликів або задньої стінки глотки;
  • сильний біль у горлі – особливо під час ковтання;
  • збільшення лімфовузлів на шиї.

Також стрептококове ураження горла майже завжди супроводжується високою температурою та інтоксикацією. Пацієнта турбує нудота, блювання, нездужання й лихоманка. Також може сильно боліти голова.Стрептококова інфекція горла

Особливості перебігу хвороби у різному віці

Стрептококова інфекція у дітей проявляється здебільшого у вигляді скарлатини. Вона має доволі яскраву клінічну картину та стрімко розвивається. Але якщо одразу ж звернутися до лікарів, хворобу можна успішно подолати без наслідків для дитячого організму. Стрептококова інфекція у дорослих здебільшого протікає у вигляді фарингіту або тонзиліту та має менш виражені симптоми, але у деяких випадках можуть розвинутися більш серйозні ускладнення.

Можливі ускладнення

Без правильно підібраної терапії інфекція може поширюватись на сусідні структури, провокувати абсцеси глотки та заглоткового простору. Також є ризик, що запальний процес просунеться в нижні дихальні шляхи, й може розвинутись трахеїт, бронхіт, пневмонія. У важких випадках запущена стрептококова інфекція провокує ревматичну лихоманку, захворювання нирок та інші ускладнення.

Ще один серйозний ризик – перехід хвороби у хронічну форму. У цьому випадку поступово відбуваються структурні зміни у тканинах мигдаликів та глотки. У довготривалій перспективі це може призвести до розвитку новоутворень, в тому числі й злоякісних тому якщо у вас в горлі є стрептокок, лікування варто починати за перших ознак запалення. Це допоможе уникнути важких наслідків.

Діагностика та лікування

Патологія потребує консультації та огляду ЛОР-лікаря. Він проводить фарингоскопію та бере бак-посіви, щоб виявити тип збудника. За результатами тестів пацієнту підбирають відповідні препарати.

При діагнозі стрептококове запалення горла лікування включає прийом антибіотиків, протизапальних засобів, полоскання горла антисептичними розчинами. Також пацієнту призначають препарати симптоматичної дії для зменшення болю та жару. Окрім цього важливо дотримуватися режиму відпочинку та пити багато рідини. Якщо в пацієнта виявлена також стрептококова інфекція у роті, лікування може потребувати консультації стоматолога.

У нашому ЛОР-центрі можна отримати кваліфіковану допомогу в лікуванні цієї патології. Тут працюють досвідчені лікарі, які знають, як вбити стрептокок, а також інші респіраторні віруси та бактеріальні інфекції. Запишіться на консультацію на зручний для себе час!

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?