Ларингектомія

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ключова інформація

  1. Пацієнтам, гортань яких сильно травмована або вражена злоякісною пухлиною, проводять ларингектомію. Це операція з видалення гортані з подальшою установкою в трахею спеціальної дихальної трубки.
  2. Залежно від ступеня ураження, резекція може бути частковою або повною.
  3. Після ларінгектоміі пацієнтові доводиться заново вчитися дихати, ковтати і говорити.
  4. З питань реабілітації можна звернутися до фахівців нашого центру – вони нададуть детальну консультацію.
  5. Також на нашому сайті можна придбати аксесуари для трахеостоми, голосоутворювальні апарати та інші корисні товари для пацієнтів, які перенесли видалення гортані.

Складно зважитися на операцію? Повірте, життя після ларінгектоміі може бути не менш яскравим і насиченим, ніж до неї! Консультанти нашого центру дадуть відповідь на будь-які питання про видалення гортані і реабілітації після неї, допоможуть вибрати спосіб відновлення голосу і аксесуари для трахеостоми.

Детальніше про операцію ларінгектомії

Ларингектомія – це хірургічне втручання, що передбачає часткове або повне видалення гортані. Для забезпечення можливості дихати пацієнтові в трахею встановлюється спеціальна трубка (стома) з виводом назовні через шию.

Показаннями до операції є злоякісні пухлини, а також травми гортані. Зазвичай до резекції вдаються в крайніх випадках, адже гортань грає в організмі людини  функціональну роль:

  • Бере участь в диханні
  • Задіяна в ковтанні
  • Є частиною мовного апарату

Чим раніше пацієнт звернеться за лікуванням, тим більше шансів уникнути повної ларінгектоміі. На ранніх стадіях захворювання призначають часткове видалення з подальшою хімічною та променевою терапією. Але якщо випадок запущений, доводиться вирізати орган цілком. Операція з видалення гортані при раку 3-4 стадії є єдиним способом врятувати пацієнту життя.

Щоб переконатися в необхідності повної резекції, лікар проводить діагностичні дослідження. Найважливішим із них є ларингоскопия – тест на звуження гортані, оцінка стану зв’язок і слизової. Крім цього доктор перевіряє функціонування легенів, а також керується аналізом газового складу крові. Якщо є шанс зберегти орган, видаливши тільки одну в’язку, досвідчений фахівець його не упустить.

ларингэктомия

Як проводиться операція?

Перед хірургічним втручанням хворого піддають ретельному огляду з обов’язковим взяттям біопсії та інших аналізів, проведенням томографії, кардиографии та інших досліджень. Це необхідно для того, щоб оцінити ризики.

Видалення гортані при злоякісній пухлині включає кілька кроків:

  1. Загальна анестезія
  2. Розріз
  3. Відділення гортані від оточуючих її м’язових тканин
  4. Витяг органу
  5. Установка в трахею дихальної трубки (стоми)
  6. Накладення швів на м’язи і шкіру

Операція триває 6-9 годин, післяопераційний період – до 2 тижнів. У міру одужання пацієнта прибирають дренажні трубки. На ранніх стадіях раку можливе видалення однієї зв’язки, що виконується ендоскопічним методом. Хірург вводить інструмент через рот і витягує пухлину під мікроскопом.

Для пацієнта вкрай важливо довіритися професійним фахівцям, які врахують всі ризики і індивідуальні особливості організму. Ідеальний варіант – операція з видалення гортані в Ізраїлі. Це рішення гарантує спостереження у кращих лікарів, швидке і максимально інформативне обстеження, цілодобову підтримку.

Можливі ускладнення

Вкрай важливо перед операцією врахувати всі ризики, щоб уникнути негативних наслідків. До них відносять:

  • Кровотеча
  • Набряк, що утруднює дихання через трахеостому
  • Пошкодження трахеї або стравоходу
  • Утворення свища
  • Попадання інфекції
  • Скупчення кров’яних згустків
  • Рецидив захворювання

До ускладнень відновного періоду відносять утруднене ковтання і неможливість говорити, але ці проблеми вирішуються за допомогою спеціальних реабілітаційних заходів. Завдяки їм пацієнти після ларінгектомії успішно повертаються до повноцінного життя.

Реабілітація після ларінгектомії

Після того, як проведена операція з видалення гортані, людина 1-2 дня знаходиться в реанімації. Підготовлене повітря для дихання подається в трахеостому через спеціальну трубку, їжа надходить в стравохід через зонд. У міру загоєння післяопераційної рани дренажні трубки виймаються, і пацієнта навчають компенсанторним навичкам:

  • Ковтанню
  • Диханню через стому
  • Відновленню мовлення обраним способом

Також підбираються аксесуари, що дозволяють захистити отвір в трахеї від зовнішніх факторів і приховати від сторонніх очей. З будь-яких питань щодо реабілітації ви можете звернутися до наших фахівців!

Детальну інформацію можна отримати за номерами телефонів в Києві:
(067) 239-69-18 (ЛОР-центр на Саксаганського),
(096) 634-48-48 (ЛОР-центр на Нивках),
(050) 035-87-17 (ЛОР-центр на Дарниці),
(098) 636-89-79 (ЛОР-центр на Оболоні).

 

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

    Log in with your credentials

    Forgot your details?