Реабілітація відчуттів

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ключова інформація

 1. Людям, які перенесли ларингектомію, доводиться заново вчитися їсти, говорити, дихати. Також їм необхідно відновити відчуття нюху при трахеостомії і знову знайти смакові відчуття.
 2. На сьогоднішній день розроблено чимало ефективних методик реабілітації відчуттів – «ввічливе позіхання», техніка проб повітря на смак і інші.
 3. Освоївши способи відновлення відчуттів, пацієнти з трахеостомою зможуть повернути собі якість життя і знову отримувати задоволення від приємних смаків і запахів.
 4. Консультанти нашого центру завжди готові відповісти на ваші питання і детально розповісти про техніки реабілітації відчуттів.
 5. Також у нас можна придбати аксесуари для трахеостоми, щоб зробити життя з нею комфортніше.

Хто сказав, що після ларингектомії приємні відчуття від смаків і запахів залишаються в минулому? Сьогодні це більше не проблема, адже є багато ефективних методик відновлення здатності нюхати і відчувати смаки!

Особливості життя з трахеостомою

У людей із видаленою гортанню процес дихання здійснюється не через ніс, а за допомогою спеціальної трубки в шиї, яка поставляє повітря прямо в трахею. Через це втрачається здатність до нюху. Неможливість відчувати запахи для багатьох стає стресом. Адже вони означають в нашому житті набагато більше, ніж здається. Разом з цим притупляються і смакові відчуття. Це заважає відчувати повноту життя, насолоджуючись смачною їжею і прекрасними ароматами, які є в світі. На щастя, це можна виправити за допомогою ефективних сучасних методик!

Техніка «ввічливого позіхання»Техніка «ввічливого позіхання»

Коли людина дихає через трахеостому, повітря потрапляє відразу в трахею через спеціальний отвір. Для того, щоб відчути запахи, потрібно примудритися і пропустити його через ніс. Для цього розроблена спеціальна методика «ввічливого позіхання»:

 1. Втягніть повітря через рот і закрийте його
 2. Щільно смикнув губи, опустіть нижню щелепу – начебто намагаєтеся з закритим ротом проговорити звук «О»
 3. Різко піднімайте щелепу, але не змикайте зуби повністю
 4. Повторіть ці рухи кілька разів
 5. У ротовій порожнині утворюється вакуум, який дозволить повітрю потрапити в ніс

Техніка «пробуємо повітря на смак»

Навіть при повному видаленні гортані можлива успішна реабілітація нюху, і смакові відчуття можуть відновитися, якщо використовувати дану методику. Для цього потрібно захоплювати його ротом і намагатися видихати через ніс, прикривши рукою трахеостому. Цей спосіб працює, якщо у канюлі є фонаційні отвори. Також корисні будуть такі прийоми:

 • Енергійне жування в процесі їжі
 • Експерименти біля вентилятора з можливістю регулювати потоки повітря
 • Прийом гарячої їжі – пар від неї потрапляє в ніс

Найбільш продуктивним способом відчути запахи є спеціальна трубка, яка з’єднує трахеостому і рот. З її допомогою можна вдихати через ніс, як зазвичай – і нюх в цей момент працює.

Поверніть собі смак до життя!

За допомогою спеціальних вправ можна пройти успішну реабілітацію відчуттів і знову навчитися отримувати задоволення від оточуючих ароматів і смачних страв. Консультанти нашого центру розкажуть вам про ефективні методики, дадуть відповідь на питання, що цікавлять. Крім цього з ними можна обговорити відновлення інших функцій організму після ларингектомії – наприклад, голосової. На нашому сайті продаються якісні аксесуари для трахеостоми і голосоутворювальні апарати. З їх допомогою ви повернетеся до повноцінного життя!

Детальну інформацію можна отримати за номерами телефонів в Києві:
(067) 239-69-18 (ЛОР-центр на Саксаганського),
(096) 634-48-48 (ЛОР-центр на Нивках),
(050) 035-87-17 (ЛОР-центр на Дарниці),
(098) 636-89-79 (ЛОР-центр на Оболоні).

 

Запис на консультацію

   

   

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

  Log in with your credentials

  Forgot your details?