Трахеостома – захист та догляд

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ключова інформація

 1. Пацієнтам, які перенесли операцію з видалення гортані, ставиться трахеостома. Вона дозволяє здійснювати дихання безпосередньо через трахею.
 2. Оскільки після установки трахеостоми дихальні шляхи виявляються відкритими, необхідно використовувати спеціальні захисні аксесуари. Також буде потрібна реабілітація, щоб відновити мовні функції організму.
 3. Для запобігання інфікування стома потребує дбайливого догляду.
 4. У нашому центрі можна отримати консультацію з приводу захисту та догляду – наші фахівці готові відповісти на будь-які питання.
 5. Також на нашому сайті можна купити все для трахеостоми – ми реалізуємо товари авторитетних виробників.

Багато пацієнтів не уявляють, як будуть жити з трахеостомою, бояться дискомфорту і поглядів оточуючих. На щастя, сьогодні є безліч аксесуарів, які зроблять стому непомітною, а життя з нею – комфортне і повноцінне. Зв’яжіться з нашими консультантами, щоб дізнатися про це більше!

Трахеостома – що це таке?

Людям, у яких діагностовано рак горла на запущених стадіях, роблять ларингектомію – видалення гортані. Для забезпечення можливості дихати встановлюється трахеостома – це трубка, встановлена в отвір у шиї, що з’єднується з трахеєю.

Крім раку гортані, є й інші свідчення до установки:

 • Травми
 • Хімічні або термічні опіки
 • Параліч голосових зв’язок
 • Патології дренажних функцій трахеобронхіального дерева
 • Порушення роботи нервово-м’язового дихального апарату

Трахеостома може встановлюватися тимчасово, або довічно. Все залежить від ступеня пошкодження гортані та інших факторів.

Трубки можуть бути:

 • Металеві
 • Пластмасові
 • Силіконові

Трахеостома - защита и уход

Як доглядати за трахеостомою?

Одне з головних правил життя з цією трубкою – забезпечення гігієни. Догляд за трахеостомою включає:

 • Промивання – витягується внутрішня трубка канюлі, ретельно дезінфікується спеціальним розчином, прочищається, стерилізується і повертається (щодня), для чистки канюлей застосовуються спеціальні йоржики
 • Видалення з трахеї слизу і слини – відкачується спеціальним пристосуванням
 • Обробку країв – шкіра навколо стоми ніжна і схильна до подразнень, її необхідно змащувати антисептичним розчином і спеціальною маззю
 • Заміну трубки – мінімум кожні 2 тижні

Захист трахеостоми

Розуміючи, що таке трахеостома, нескладно здогадатися, що людям з нею знадобляться особливі захисні заходи. Адже отвір фактично залишає дихальні шляхи відкритими. Це робить їх більш уразливими до інфекцій, переохолодження, забруднень і шкідливих дій навколишнього середовища. У зв’язку з цим для пацієнтів, у яких встановлена трахеостома, купити спеціальні аксесуари є питанням життєвої необхідності. Їм буде потрібен захист від:

 • Холодного повітря
 • Пилу і дрібних частинок
 • Попадання води під час купання
 • Зневоднення
 • Респіраторних інфекцій

Щоб виключити ризик потрапляння в отвір забруднень, застосовують спеціальні накладки. Вони захищають не тільки від пилу, але також від переохолодження. Крім того даний аксесуар допомагає замаскувати стому і налагодити вологообмін в процесі дихання. Єдиний мінус – міняти накладки потрібно щодня. Більш функціональним аксесуаром можна назвати штучний ніс для трахеостоми. Він зволожує, нагріває повітря і фільтрує його.

Для комфортного прийняття душу є спеціальні захисні пов’язки. Вони оберігають від попадання крапель в отвір. Але варто розуміти, що такий аксесуар розрахований тільки на верхній потік води, тому плавати і приймати ванну з ним не можна.

Захиститися від інфекцій допоможуть спеціальні фартухи – вони виконані з багатошарового волокна і також виконують роль фільтра і тепловологообмінника. Також у нас на сайті можна зустріти безліч інших корисних аксесуарів.

Мова при наявності трахеостоми

Можливість розмовляти у пацієнтів зі встановленою трубкою залежить від клінічного випадку. Якщо стома встановлена тимчасово, у зв’язку з певними травмами або захворюваннями, то через деякий час після операції мовну функцію можна відновити. Але для цього необхідно встановити голосовий клапан для трахеостоми.

Люди, які перенесли операцію з видалення гортані, втрачають можливість розмовляти природним шляхом через відсутність зв’язок. Для них доступні наступні варіанти відновлення голосових функцій:

Кожен вибирає для себе найбільш підходящий спосіб реабілітації. Якщо вам надлежить накладення трахеостоми, і ви не знаєте, як будете до неї адаптуватися, наші консультанти завжди готові надати допомогу. Вони дадуть відповідь на ваші запитання, допоможуть розібратися в підборі аксесуарів і правилах догляду за трубкою. На нашому сайті продаються високоякісні аксесуари для трахеостоми від надійних виробників. Вони допоможуть захистити отвір від негативних впливів середовища. Також при необхідності тут можна придбати голосоутворювальний апарат або отримати консультацію по іншим методам відновлення мовних функцій.

Ми допоможемо адаптуватися до трахеостомії і повернути радості повноцінного життя!

Детальну інформацію можна отримати за номерами телефонів в Києві:
(067) 239-69-18 (ЛОР-центр на Саксаганського),
(096) 634-48-48 (ЛОР-центр на Нивках),
(050) 035-87-17 (ЛОР-центр на Дарниці),
(098) 636-89-79 (ЛОР-центр на Оболоні).

 

Запис на консультацію

   

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

  Log in with your credentials

  Forgot your details?