Стороннє тіло в горлі

консультация в лор врача
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Чи відчуваєте, що в горлі щось є? Дізнайтеся, як надати першу допомогу при сторонньому тілі в горлі, і чому важливо звертатися до лікаря. І чому не завжди дискомфорт у горлі – ознака стороннього тіла.

Навігація по сторінці:

У дихальні шляхи можуть потрапити фрагменти їжі, уламки зубних протезів, а часом намистини, гудзики, шпильки та навіть комахи. Це може статися, якщо людина розмовляє під час їжі, а також при вдиханні повітря. Нерідко діти вдихають чи ковтають сторонні предмети. Давайте розберемося, як зрозуміти, що у вас є стороннє тіло в горлі, і що робити в таких випадках.

Основні симптоми

Головна ознака – це відчуття, що у горлі щось є. Стороннє тіло в горлі зазвичай завдає дискомфортних відчуттів – тисне, коле, викликає свербіж, першіння. Якщо вчасно не видалити стороннє тіло в горлі, симптоми посилюються:

 • утруднюється ковтання;
 • посилюється біль у горлі;
 • підвищується слиновиділення;
 • голос стає хрипким і може зникнути;
 • турбує рефлекторний кашель;
 • порушується дихання – іноді до задухи.

Важливо вчасно звернутися за допомогою та прибрати сторонній предмет із дихальних шляхів, інакше наслідки можуть бути дуже серйозними.

Перша допомога

Якщо ви відчуваєте симптом стороннього тіла в горлі, і поряд нікого немає, то головне – не панікуйте. Ось що потрібно зробити:

 1. Прийміть зручне положення сидячи, нахиліть голову вниз.
 2. Повільно вдихніть якнайбільше повітря.
 3. Різко видихніть його, одночасно постукуючи себе по грудях напівзігнутим кулаком – долоню потрібно зігнути у формі «човника».
 4. Якщо не вийшло – викличте лікаря чи швидку допомогу.

Якщо в іншої людини виявилося стороннє тіло в горлі, перша допомога така:

 1. Попросіть його нахилити голову внизу, повільно вдихнути та різко видихнути.
 2. На виході постукуйте йому по грудях долонею, зігнутою в «човник».
 3. Якщо не допомогло – встаньте за ним, зі спини і обхопіть руками його груди, зімкнувши пальці в замок.
 4. Попросіть його повільно вдихнути повітря і зробити різкий видих, під час якого здавлюйте його груди одночасно нахиляючи вниз.

На жаль, не всі сторонні тіла вдається отримати такими способами. Тому надійніший варіант – відразу ж звернутися до ЛОР-лікаря.осмотр лор-врачом пациента

Стороннє тіло в горлі у дитини

З дітьми подібні ситуації трапляються частіше, ніж із дорослими. Це пов’язано з тим, що малюки цікаві і люблять засовувати сторонні предмети в рот і носа. Найнебезпечніший у цьому плані вік – від 1 до 3 років. Тому потрібно уважно стежити за дитиною, а якщо ця неприємність все ж таки трапилася, то негайно надати їй допомогу. Адже у дітей дихальні шляхи дуже тонкі, і сторонній предмет може спричинити задуху.

Як витягнути чужорідне тіло з дихальних шляхів дитини? Його потрібно перевернути обличчя вниз, поплескати по спині або постукати по грудній клітці напівзігнутим кулаком. Якщо нічого не вийшло – викликайте швидку допомогу.

Куди звертатись за допомогою?

У нашому центрі пацієнтам надають якісні ЛОР-послуги. Тут працюють досвідчені лікарі, які проводять видалення стороннього тіла максимально акуратно та безпечно. Перед тим, як витягти сторонній предмет, вони оглядають дихальні шляхи за допомогою сучасних ендоскопічних інструментів. Це дозволяє визначити локалізацію стороннього тіла, його розміри, ступінь ушкодження тканин. За підсумками діагностики лікар визначає, як усунути предмет з мінімальними ризиками для пацієнта. При необхідності процедуру проводять під місцевою анестезією.

Можливі ускладнення

Якщо вчасно не видалити стороннє тіло, воно може пройти далі дихальними шляхами або спровокувати травми та запалення тканин. У результаті може розвинутися:

 • набряк, що сильно звужує дихальний просвіт;
 • кровотеча із горла;
 • асфіксія;
 • заглотковий абсцес, флегмона шиї та інші гнійні процеси;
 • медіастиніт;
 • тромбоз яремної вени.

Також важливо розуміти, що далеко не завжди відчуття стороннього тіла у горлі пов’язане із стороннім предметом. Цей симптом може говорити про новоутворення ЛОР-органів – у тому числі й злоякісні. Вони можуть вражати горло, горлянку та інші структури. Тому якщо у вас деякий час є почуття стороннього тіла у горлі – запишіться на прийом до ЛОР-лікаря.

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?