Пробки у горлі

пробки в горле фото
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

У горлі з’явилися білі чи жовті пробки? Це одне із ускладнень ангіни, яке може призвести до серйозних наслідків. Дізнайтеся, що робити при пробках у горлі, і як їх прибрати!

Навігація по сторінці:

При запущених ангінах в поглибленнях мигдаликів накопичується гній, який потім твердне. У результаті утворюються пробки у горлі. Вони є шматочками кальцифікованої речовини, також у їх складі можуть бути магній, фосфор, карбонати. Ці утворення також називають тонзилоліти. Вони можуть бути як м’якими, і твердими.

Причини утворення пробок у горлі

Найчастіше гнійні пробки у горлі формуються при лакунарній ангіні. Це залишки гною, що накопичується всередині лакун піднебінних мигдаликів. Потім він виливається на поверхню та ущільнюється, утворюючи пробки. Крім тонзиліту, провокуючими факторами також можуть бути хронічні запальні захворювання горла та носа, травми мигдаликів, недостатня гігієна ротової порожнини.

Симптоми

Патологію можна побачити неозброєним оком. Якщо оглянути горло, там видно жовтувату, сіру або білу пробуа в горлі. Також при цьому виявляються супутні ознаки захворювання:

Якщо гнійний процес у активній фазі, може турбувати жар і слабкість. Але часто у пацієнтів утворюються гнійні пробки без температури.

Що робити, якщо у вас відчуття пробки у горлі?

Звернутися до лікаря. Самостійно усунути ці відкладення буде досить складно – оскільки ви не знаєте всіх тонкощів видалення. Тверда гнійна пробка у горлі, якщо її неакуратно зачепити, може травмувати лімфоїдну тканину мигдаликів. Тому краще не експериментувати, а записатися на прийом до ЛОРа. Він знає, як позбутися пробок у горлі швидко та без наслідків.

Пробка в горлі у дитини

Дитяча лімфоїдна тканина сприйнятливіша до інфекцій, ніж у дорослих. Тому пробки в горлі у дитини можуть утворитися буквально за найменшої ангіни. Щоб цього уникнути, зверніться до отоларинголога за перших симптомів запального процесу.

Як і де можна видалити пробки у горлі

Якщо у вас пробки у горлі, лікування потрібно проходити під контролем ЛОР-лікаря. Він проведе комплексну діагностику, за підсумками якої підбере відповідний спосіб видалення відкладень. Як прибрати пробки у горлі? Існує кілька способів:

  1. Промивання лакун піднебінних мигдаликів – проводиться за допомогою спеціального шприца з вигнутою насадкою, дозволяє вимити гнійні маси, підходить для видалення м’яких пробок.
  2. Кріотерапія – в горло спрямовують струмінь охолодженого рідкого азоту, який заморожує уражені тканини.
  3. Вакуум-аспірація – пробки висмоктують за допомогою негативного тиску.
  4. Хірургічне видалення мигдалин – крайній захід, до якого лікарі вдаються, тільки якщо лімфоїдна тканина повністю втратила свою функціональність.

Що буде, якщо вчасно не звернутися до ЛОРу

Якщо не видалити гнійні пробки, запалення прогресуватиме, патогенні мікроорганізми можуть потрапити в кров. найпоширеніші ускладнення:

Також у мигдаликах при цьому відбуваються структурні зміни. Лімфоїдна тканина заміщається на рубцеву, надалі можуть сформуватися новоутворення. У занедбаних випадках це призводить до розвитку злоякісних пухлин глотки та гортані.

Профілактика:

  • вчасно лікуйте запальні ЛОР-хвороби;
  • підтримуйте гігієну ротової порожнини;
  • відмовтеся від шкідливих звичок;
  • регулярно перевіряйтеся у ЛОР-лікаря.

Ці прості рекомендації допоможуть вам уникнути утворення пробок у горлі. Але якщо вони з’явилися, запишіться на прийом до нашого центру – тут вам допоможуть.

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?