Стравохідна мова

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ключова інформація

 1. Людям після операції з видалення гортані як реабілітаційні заходи пропонують освоїти стравохідний голос. Це компенсаторний навик, який є альтернативою природному мовленню.
 2. Створення псевдоголосу здійснюється шляхом пропускання повітря через стравохід.
 3. Навчання стравохідної мови проходить у логопеда і включає кілька етапів: підготовку, навчання вимові приголосних, додавання голосних і формуванню фраз.
 4. Фахівцям нашого центру можна задати будь-які питання – вони детально проконсультують вас з приводу стравохідного голосу.
 5. Також ми займаємося продажем аксесуарів для трахеостоми, голосових апаратів та інших товарів для пацієнтів після ларінгектоміі.

Навіть після видалення гортані є можливість повернути голосові функції організму. В цьому плані методика стравохідної мови є непоганою альтернативою, яка потребує використання додаткового обладнання і хірургічних втручань. Дізнайтеся більше, задавши питання нашим консультантам!

Детальніше про стравохідний голос

Стравохідна мова – логопедичний метод реабілітації після ларінгектоміі, що полягає в ковтанні повітря в стравохід з подальшим його відригуванням і одночасним проголошенням звуків.

Переваги:

 • Незалежність від технічних пристосувань
 • Реабілітація за рахунок природних ресурсів організму
 • Відсутність необхідності хірургічного втручання

Недоліки:

 • Тривалість навчання (близько 1 року)
 • Складність методики і ризик виникнення побічних ефектів
 • Неприродність і нерозбірливість голосу

Суть методики стравохідного голосу

Завдання полягає в тому, щоб навчити пацієнта рефлексам штучної фонації, псевдоголосу. Після занять з логопедом людина, котра перенесла видалення гортані, навчиться:

 • Пропускати повітря через стравохід і утримувати його деякий час всередині
 • Управляти повітряним потоком
 • Стуляти і розмикати стінки стравоходу, генеруючи таким чином звуки
 • Керувати новим мовним апаратом

У більш ніж 60% пацієнтів, що проходили навчання стравохідної мови, спостерігаються позитивні результати. Протипоказаннями до неї є інфаркти, гіпертонія, наявність метастаз.

Етапи відновлення голосових функцій за цією методикою

 1. Підготовка. На цій стадії важливо попрацювати з психологічним фоном, підготуватися до майбутньої реабілітації. Завдання логопеда в цей період – навчити пацієнта дихальним вправам, які підготують носоглотку і м’язи стравоходу до наступного етапу.
 2. Формування навичок фонації. Пацієнт вчиться заковтувати повітря в стравохід, утримувати його всередині, вимовляти приголосні
 3. Доведення навички до автоматизму. Додаються голосні звуки, формуються слова і речення.
 4. Поліпшення сформованих голосових функцій. Робота над розширенням діапазону і збагаченням тембру.

При тривалих і наполегливих тренуваннях пацієнти досягають досить успішних результатів. Спочатку їх мова виходить неприродною і нерозбірливою. Але чим більше людина займається, тим вище її шанси домогтися гарної якості звучання. Не менш важливим фактором є професіоналізм логопеда, який працює з пацієнтом.

Зацікавила стравохідна мова? Зверніться за консультацією до фахівців нашого центру. Вони детально розкажуть про всі особливості навчання і дадуть відповідь на питання, що цікавлять. Крім освоєння даної методики, ми готові запропонувати альтернативні способи реабілітації – голосоутворювальні апарати, протези гортані.

Детальну інформацію можна отримати за номерами телефонів в Києві:
(067) 239-69-18 (ЛОР-центр на Саксаганського),
(096) 634-48-48 (ЛОР-центр на Нивках),
(050) 035-87-17 (ЛОР-центр на Дарниці),
(098) 636-89-79 (ЛОР-центр на Оболоні).

 

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

  Log in with your credentials

  Forgot your details?