Фарингіт

осмотр горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Запальний процес, що розвивається у слизовій оболонці глотки, в отоларингології називають фарингітом. Це захворювання зазвичай провокує бактеріальна або вірусна інфекція, воно може протікати у гострій чи хронічній формі. Супроводжується дискомфортом і болем у горлі, особливо при ковтанні, а також кашлем та загальними симптомами.
Фарингіт у дітей та дорослих протікає по-різному. Діти часто хворіють на нього у гострій формі і важче переносять. У дорослих це захворювання найчастіше зустрічається у хронічній формі. Симптоматика також відрізняється. Наприклад, висока температура при фарингіті у дітей – досить часте явище, а дорослі рідше стикаються із загальною симптоматикою.

Навігація по сторінці:

Види захворювання

Патологію класифікують за етимологією, формою та характером протікання. Наприклад, залежно від збудника, розрізняють бактеріальний та вірусний фарингіт. У першому випадку найчастіше причиною стають стрептококи, а в другому – риновіруси, парагрип, аденовірус, коронавірус. Також зустрічається грибковий фарингіт, але досить рідко.

Існує 2 форми захворювання:

  1. Гострий фарингіт – розвивається за короткий термін після інфікування, вражає всі відділи глотки і дає яскраву симптоматику. Якщо вчасно звернутися до лікаря, ця форма хвороби лікується досить швидко.
  2. Хронічний фарингіт – тривалий запальний процес, який найчастіше вражає певний відділ глотки (нижній, середній чи верхній). Викликає структурні зміни у тканинах.

За характером перебігу розрізняють:

  • катаральний фарингіт – слизова оболонка червоніє та набрякає;
  • серозний – у тканинах накопичується рідина;
  • гнійний фарингіт – у тканинах глотки накопичується гній;
  • гіпертрофічний – тканини слизової оболонки починають розростатися;
  • гранульозний фарингіт – розростається лімфоїдна тканина в глотці, у результаті утворюються гранули на поверхні;
  • атрофічний – слизова оболонка глотки стоншується.

Причини хвороби

Захворювання розвивається при інфікуванні глотки, факторами ризику може бути переохолодження, ослаблений імунітет, вдихання запаленого або загазованого повітря. Також захворюваність вище у людей, які страждають на хронічні патології ЛОР-органів.осмотр лор врача

Як проявляється захворювання

При діагнозі фарингіт симптоми такі:

  • першіння та біль у горлі – посилюється при ковтанні;
  • відчуття грудки, стороннього тіла в горлі;
  • кашель;
  • підвищена температура тіла.

Діагностика та лікування

Зазвичай ЛОР-лікар ставить діагноз на основі візуального огляду горлянки та фарингоскопії. Також він бере мазки горлянки, може призначити лабораторні аналізи. На підставі результатів діагностики ЛОР-підбирає відповідне лікування.

При діагнозі фарингіт лікування включає прийом антибіотиків або противірусних препаратів, промивання та полоскання горла, інгаляції. Також добре допомагають протизапальні спреї.

У ЛОР-центрі лікування фарингіту проводиться за стандартами доказової медицини. Крім стандартних ліків та процедури, ми застосовуємо сучасні методи, зокрема, кріотерапію.

Можливі ускладнення

Якщо вчасно не вилікувати захворювання, воно перейде у хронічну форму. При фарингіті у пацієнтів можуть розвиватися структурні зміни у тканинах глотки, вони починають розростатися, їх формуються різні новоутворення. У занедбаних випадках це може призвести навіть до раку горла. Тому важливо звернутися за допомогою при перших симптомах хвороби.

Профілактика

Уникнути розвитку фарингіту допоможе своєчасне лікування інфекційних хвороб, правильне харчування, прийом вітамінів, здоровий спосіб життя. Також важливо регулярно проходити профілактичні огляди у ЛОРа. Запишіться на прийом до нашого лікаря, щоб пройти обстеження та отримати індивідуальні рекомендації!

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?