Правила гігієни горла та ротової порожнини

осомтр горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Наші дихальні шляхи постійно зазнають шкідливого впливу – інфекцій, брудного повітря, холоду тощо. Особливо це стосується горла. Через нього проходить не тільки повітря, але також їжа та слина, що підвищує ризики. Тому важливо підтримувати його в чистоті та регулярно відвідувати лікаря. Правильна гігієна – це найкраща профілактика захворювання горла. Сюди входить не лише полоскання та промивання, але також ряд простих правил, дотримання яких допоможе запобігти появі різних патологій горла. Давайте розберемося, як це правильно робити і чому це важливо!

Навігація по сторінці:

Чому важлива гігієна горла

Через нашу глотку і горло проходить повітря, рідина, їжа, а ці структури з’єднують верхні дихальні шляхи з нижніми. Тому досить часто «приймають удар на себе», стикаючись із різними негативними впливами:

  • інфекції – потрапляють у горло повітряно-краплинним або контактним шляхом (через слину), провокуючи розвиток запальних процесів;
  • забруднене повітря – може викликати механічні або хімічні пошкодження тканин;
  • занадто гостра, кисла, солона їжа та алкоголь – ці продукти викликають подразнення слизової оболонки горла, можуть провокувати запалення і навіть структурні зміни в тканинах;
  • перенапруження голосу – коли ми довго і голосно розмовляємо, кричимо, співаємо, наші голосові зв’язки втомлюються та втрачають свої функції, на них можуть формуватися вузлики та інші новоутворення.

Головна небезпека у тому, що неправильна гігієна у довгостроковій перспективі може призвести до серйозних проблем, аж до злоякісних процесів. При хронічних запальних захворюваннях та структурних змінах у тканинах формуються новоутворення, які згодом перероджуються у ракові пухлини. Людині при цьому доводиться видаляти важливі структури горлянки глотки, через що вона повністю або частково втрачає голосомовні функції.

Не допускайте серйозних ускладнень. Правильна гігієна горла допоможе знизити вплив цих факторів та уникнути простудних та інших захворювань.
осомтр горла

Як правильно доглядати за горлом та ротовою порожниною – поради лікарів

Основні правила гігієни:

  • захищайте дихальні шляхи під час спалахів епідемій за допомогою маски;
  • не контактуйте з людьми, які мають респіраторні інфекції в активній фазі;
  • полощіть горло водою після вулиці або вдихання забрудненого повітря;
  • дотримуйтесь здорового раціону – відмовтеся від продуктів, які дратують слизову оболонку горла;
  • бережіть голосові зв’язки від перенапруги.

Не менш важлива гігієна порожнини рота, адже багато інфекцій потрапляють у горло зі слиною. Якщо у людини є стоматологічні проблеми (карієс, пародонтит, гінгівіт тощо), то ризик запальних процесів глотки та гортані суттєво зростає. Тому важливо ретельно чистити зуби 2 рази на день та використовувати спеціальний ополіскувач після їжі – це знезаражує ротову порожнину. Також необхідно регулярно відвідувати стоматолога та видаляти зубний камінь.

На які симптоми слід звернути увагу

Зазвичай захворювання горла проявляються:

  • набряком та утрудненим ковтанням;
  • першінням;
  • кашлем;
  • сухістю глотки;
  • болем у горлі.

Важливо звернутися за допомогою при перших симптомах – без правильного лікування хвороба прогресує і може призвести до важких ускладнень.

Особливості гігієни у різні періоди життя

У дитячому віці чистота ротової порожнини та горла – запорука правильного формування та розвитку. Чим краще дитина дотримуватиметься гігієни, тим менші ризики запальних захворювань. Також важлива гігієна ротової порожнини при вагітності – навіть найменший карієс може викликати серйозні порушення у розвитку плода. Тому не нехтуйте регулярними візитами до ЛОР та стоматолога.
Докладніші рекомендації щодо профілактики можна отримати на прийомі в нашому центрі. Запишіться до ЛОР лікаря просто зараз – він порадить, як доглядати за горлом і ротовою порожниною.

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?