Дифтерія гортані

осмотр горла лор врачем
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Дифтерія – це інфекційне захворювання, що провокує гостре запалення глотки та інших дихальних шляхів. Доволі розповсюдженою її формою є дифтерія гортані, що дуже швидко охоплює всю слизову оболонку органу й викликає задушливий кашель (справжній круп). Ця патологія має тяжкий перебіг та може призвести до серйозних ускладнень. Тому важливо вчасно звернутися до лікарів по допомогу.

Навігація по сторінці:

Збудники та причини захворювання

Дифтерія розвивається, коли у дихальні шляхи потрапляє збудник –  паличка Лефлера (C. diphtheriae або C. ulcerans). Зазвичай ця інфекція вражає слизову оболонку носа й носоглотки, зокрема, піднебінні мигдалики. Але доволі часто трапляються її інстиляції в гортань. Збудник дифтерії може потрапити в організм повітряно-крапельним, харчовим або контактно-побутовим шляхом.

Дифтерія гортані – стадії хвороби

  1. Катаральна – слизова оболонка гортані запалюється, червоніє, набрякає. Симптоматика хвороби слабо виражена.
  2. Стенотична – клінічні прояви наростають, розвивається справжній круп. Дифтерія на цій стадії перебігає доволі важко, викликає сильний кашель та проблеми з диханням.
  3. Асфіктична – розвивається сильна дихальна недостатність та відбуваються патологічні зміни у роботі центральної нервової та серцево-судинної систем.

Ознаки захворювання

Коли розвивається дифтерія гортані, симптоми зазвичай такі:

  • набряк слизової горла;
  • охриплість;
  • наліт на мигдаликах, що поступово ущільнюється й перетворюється на плівку;
  • гавкаючий кашель;
  • задишка, проблеми з диханням – на пізніх стадіях може трапитись асфіксія;
  • підвищення температури, слабкість.

У міру того, як прогресує дифтерія, симптоми посилюються, може трапитись стеноз гортані – звуження дихального просвіту. Це дуже небезпечний стан, що призводить до смерті пацієнта.

Дифтерія горла у дітей

Діти хворіють на цю патологію частіше, ніж дорослі, бо більш вразливі перед збудником. при цьому захворювання в них швидко прогресує та спричиняє важкі наслідки. Доволі часто дифтерія у дітей призводить до порушень роботи центральної нервової системи та інших ускладнень. Тому важливо розпочати лікування за перших її ознак.

Діагностика та лікування хвороби

Діагноз дифтерія ставлять на основі інструментального обстеження та лабораторних аналізів. Пацієнту проводять ларингоскопію – оглядають гортань за допомогою оптичного приладу. Це дозволяє побачити набряк та наліт, оцінити прохідність дихальних шляхів. Також в пацієнта беруть мазки з носу та зіва, щоб виявити інфекційну паличку, й аналіз крові на оцінки запальних змін.Дифтерія гортані

Якщо підтвердилась дифтерія, лікування проводять за допомогою антибіотиків та спеціальної сироватки, що нейтралізує токсин. Також горло зрошують протизапальними спреями, роблять інгаляції. Більш детальні рекомендації можна отримати у нашому ЛОР-центрі. Тут працюють досвідчені отоларингологи, які допоможуть швидко полегшити симптоми хвороби й вилікувати її без ризику ускладнень. Вони використовують сучасні методи терапії та спираються на принципи доказової медицини.

Ускладнення та профілактика дифтерії гортані

Коли збудник цієї хвороби потрапляє в організм, то виділяє специфічний токсин, що порушує роботу нирок, серцево-судинної та нервової систем. Найпоширеніші ускладнення дифтерії:

  • інфекційно-токсичний шок;
  • крововиливи на шкірі й слизових оболонках, носові кровотечі;
  • міокардит;
  • надниркова та ниркова недостатність;
  • парези та паралічі м’язів глотки та гортані, очних, дихальних м’язів;
  • смерть від асфіксії.

Пізній початок лікування дуже погіршує прогнози – краще звертатися по допомогу за перших ознак хвороби. А ще краще – не допустити, щоб розвинулась дифтерія глотки. Найкраще в цьому допомагає вакцинація. А для тих, у кого немає щеплення від дифтерії, рекомендується ізолюватися від хворих і носіїв та ретельно стежити за гігієною.

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?