Дискомфорт у горлі й можливі наслідки

осмотр горла лор врачем
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Кожен з нас хоча раз у житті відчував, що таке дискомфорт у горлі. Дале не всі приділяють достатньо уваги цій проблемі. Такий підхід дуже небезпечний, адже може призвести до серйозних ускладнень. Давайте розберемося, про що може свідчити відчуття дискомфорту в горлі, які можуть бути наслідки, так як вирішити проблему!

Навігація по сторінці:

Типові прояви дискомфорту

Симптоми, які зазвичай супроводжують дискомфорт у горлі:

 • першіння;
 • неприємне відчуття сухості та свербіння;
 • ускладнене ковтання;
 • відчуття стискання в горлі – інколи від цього навіть буває важко дихати;
 • відчуття стороннього тіла – ком у горлі.

Зазвичай людина при цьому відчуває біль у глотці та шиї, але в деяких пацієнтів може проявлятися дискомфорт у горлі без болю. Незалежно від проявів цієї проблеми, варто якомога скоріше визначити її причину.

Причини дискомфорту в горлі

Цей неприємний симптом може винкати на тлі:

 1. Інфекційно-запальних процесів рото- та носоглотки – ринітив, тонзилітів, фарингітів. При цьому людину турбує підвищення температури, дискомфорт у горлі при коватанні, кашель, нежить.
 2. Ларингіту – це запальна хвороба гортані, що супроводжується неприємними відчуттями та змінами голосу.
 3. Запалення лімфовузлів – зазвичай при цьому відчувається біль у шиї та спині.
 4. Сторонніх тіл у дихальних шляхах – це доволі розповсюджена причина дискомфортних відчуттів у дітей.
 5. Новоутворень та пухлин – зокрема, причиною може бути рак глотки або гортані, що розростається та здавлює сусідні тканини.
 6. Захворювань щитоподібної залози – можуть провокувати певні дискомфортні відчуття у шиї та горлі.
 7. Гастроезофагеальної рефлюксної хвороби – внаслідок зворотного відтоку шлункового соку в стравохід та глотку слизова оболонка подразнюється, що й провокує неприємні відчуття.
 8. Шкідливих звичок – доволі часті причини, що викликають дискомфорт у горлі: куріння, вживання алкоголю, неправильне харчування.
 9. Перезбудження нервової системи – інколи неприємні відчуття мають психосоматичну природу та з’являються під впливом перевтоми та стресу.

консультація лор лікаря

Можливі наслідки дискомфорту в горлі

Якщо ви відчуваєте цей симптом, зверніться до ЛОР-лікаря. Адже майже завжди він вказує на певні патології, яким необхідне лікування. Якщо з згаяти час, можливі серйозні ускладнення. Наприклад, інфекційні процеси можуть розповсюджуватись на сусідні структури. А якщо проблема пов’язана з новоутвореннями, то це може призвести до небезпечних злоякісних процесів, що загрожують життю.

Діагностика та лікування

Щоб з’ясувати причину проблеми, отоларинголог проводить огляд дихальних шляхів, бере мазки слизової оболонки, призначає лабораторні аналізи. Лікування призначається згідно з діагнозом. Зокрема, при запальних патологіях необхідні антибіотики, полоскання антисептичними розчинами, анальгетики. Якщо ж виявлено рак гортані, єдиним виходом буде ларингектомія – операція з її видалення. Людина при цьому втрачає природний голос, але зможе розмовляти за допомогою спеціального апарату чи імпланту.

Профілактика

Щоб знизити ризики дискомфортних відчуттів у горлі, рекомендується:

 • підтримувати гігієну ротової порожнини;
 • часто мити руки;
 • вакцинуватися від вірусних інфекцій;
 • збалансовано харчуватися;
 • відмовитись від шкідливих звичок;
 • регулярно проходити обстеження в отоларинголога.

Якщо ви відчуваєте у горлі дискомфорт, запишіться на консультацію до нашого ЛОР-центру. Тут вас огляне досвідчений лікар, що встановить точну причину проблеми та підбере відповідне лікування. Це дозволить позбутися неприємного відчуття та уникнути ускладнень.

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?