Набряк гортані

Отек гортани
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Набряклість гортані – тривожний знак. Дізнайтеся, про що це говорить і чим загрожує. Допоможемо зняти дискомфортні відчуття в гортані!
Набряк гортані – це звуження гортанного просвіту, викликане набуханням тканин. Через це порушується механізм дихання. Також людина при набряку гортані не може нормально говорити і ковтати. Набряклість гортані пов’язана з травмами, запаленнями та іншими патологіями. Дуже важливо вчасно надати людині першу допомогу – інакше вона може задихнутися.

Навігація по сторінці:

Набряк гортані – симптоми

Як зрозуміти, що у вас або вашої близької людини набряк гортані? Симптоми, на які варто звернути увагу:

 • утруднене ковтання;
 • комок у горлі;
 • захриплість, зміна тембру або повна відсутність голосу;
 • біль у горлі;
 • гучне дихання з хрипами;
 • почервоніння слизової оболонки горла – гіперемія;
 • відчуття, ніби горло хтось здавив – посилюється в міру розвитку набряку і може призвести до задухи;
 • в деяких випадках – підвищення температури.

Ці симптоми говорять про те, що людині потрібна термінова медична допомога. Якщо вчасно її не надати, хворий може померти.

Причини і види набряклості гортані

Патологія розвивається з різних причин і класифікується за етіології.

Причини

Одна з найчастіших причин, по якій може розвинутися набряк гортані – алергія. Коли подразник потрапляє на слизову, організм тут же видає захисну реакцію – тканини починають набухати. Це відбувається, коли людина вдихає алерген або приймає його з їжею.

Нерідко набряк гортані пов’язаний із запальними захворюваннями глотки і інших верхніх дихальних шляхів. Причиною може стати фарингіт, ларингіт, а також вірусні інфекції – грип, кір, дифтерія, скарлатина. Набряк розвивається в запалення горла і постійно прогресує.

Нерідко набряклість викликають новоутворення в гортані – як доброякісні, так і злоякісні. У міру зростання вони перекривають просвіт дихального горла, а також можуть викликати набухання оточуючих пухлину тканин.

Інші причини:

 • сторонні предмети в гортані;
 • травми шиї;
 • хімічні і термічні опіки дихальних шляхів;
 • гнійні процеси в області шиї – абсцеси і флегмони.

Види

Усі набряки гортані поділяються на запальні та незапальні. Перші розвиваються, коли в гортань потрапляє інфекція. Серед незапальних виділяють травматичні, алергічні набряки гортані, а також спровоковані пухлинами горла.

Діагностика

Методами діагностики є візуальний огляд і непряма ларингоскопія. ЛОР-лікар оцінює стан тканин, бачить почервоніння, припухлість і потовщення. Також в процесі огляду видно, наскільки звужений дихальний просвіт. Іноді проводяться додаткові обстеження для уточнення діагнозу.

Що робити при набряклості гортані

визуальный осмотрКоли у людини набряк гортані, перша допомога – це викликати швидку. Поки вона їде, потрібно звільнити область шиї, посадити хворого перед розкритим вікном або вентилятором, покласти на горло холодний компрес. Якщо причиною є алергія, набряк гортані допоможуть зняти антигістамінні препарати.

Навіть якщо стало легше, не потрібно відмовлятися від виклику лікаря. При відсутності медичної допомоги стан хворого може стрімко погіршитися. У запущених випадках це призводить до смерті.

Набряк гортані у дітей

Розпізнавши набряк гортані у дитини, потрібно терміново викликати швидку допомогу. Дитячі дихальні ходи ще не до кінця сформовані, тому набагато вужче, ніж у дорослих. Набряк у них швидко прогресує і може повністю перекрити просвіт. Не можна втрачати ні секунди!

Лікування набряку горла і гортані

Коли у пацієнта набряк гортані, чим зняти – знає тільки лікар. Він встановлює причину і підбирає індивідуальну схему лікування. Іноді при наданні першої допомоги може знадобитися трахеостомія – в шиї роблять отвір, куди ставлять дихальну трубку. Надалі лікують основне захворювання, завдяки чому набряклість поступово спадає.

лікування залежить від причини набряку. Якщо утруднене дихання викликано пухлиною гортані, її рекомендують видалити. При запальних процесах призначають антибіотики, лікувальні полоскання та інші процедури. Алергікам рекомендують пройти курс специфічної імунотерапії.

Консультація лікаря

Якщо вас турбують описані вище симптоми – запишіться на прийом до нашого лікаря. Він проведе діагностику, встановить точну причину проблеми і підбере оптимальне лікування.

До чого може призвести набряк гортані

Цей небезпечний патологічний стан може призвести до смерті від задухи – особливо якщо набряк розвивається стрімко. Хронічна набряклість не менше небезпечна. Найчастіше вона пов’язана з пухлинами горла, які можуть сильно розростатися і перероджуватися в рак. Це смертельне захворювання, яке нерідко призводить до втрати гортані. Чим раніше людина звернеться за допомогою, тим вище її шанси зберегти орган і своє життя.

Як уберегти себе і близьких

Щоб гортань не набрякала:

 • вчасно лікуйте інфекційні хвороби;
 • робіть щеплення від вірусних інфекцій;
 • носіть респіратори для захисту дихальних шляхів від агресивних речовин;
 • регулярно проходьте обстеження у ЛОРа – це допоможе виявити пухлини та інші патології на ранніх стадіях.

Якщо вас турбує дискомфорт в горлі – запишіться до нас на прийом прямо зараз!

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?