Грибок у горлі

лор осмотр горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Грибкова інфекція горла викликає багато дискомфорту. Але найгірше те, що вона може призвести до більш важких патологій. Дізнайтеся, чим небезпечні грибкові інфекції, і як їх лікувати!

Навігація по сторінці:

Грибок у горлі становить приблизно 30-40% всіх випадків інфекційних хвороб в отоларингології. Він викликає запальний процес у слизовій оболонці глотки. Збудником є ​​грибок сапрофітного характеру. Важливо вчасно розпізнати патологію і звернутися за медичною допомогою – поки інфекція не встигла торкнутися інших важливих органів і структур.

Як зрозуміти, що у вас грибок

Основні ознаки, що вказують на грибок у горлі – кашель (довгий і непродуктивний), сухість, першіння і печіння в горлі. Також на поверхні глотки з’являється білий наліт, в запущених випадках – бляшки, ерозії. При цьому відділення нальоту ускладнене. Біль при грибковому ураженні горла не особливо виражений і з’являється в основному після їжі, особливо якщо їжа була солоною, гострою або кислою.

Помітивши у себе характеризуючі грибок у горлі симптоми, варто негайно записати на прийом до ЛОРа. Якщо цього не зробити, хвороба може перейти в хронічну форму і викликати серйозні ускладнення.

Причини грибка в гортані та глотці

Це інфекційне захворювання провокує грибкова флора, яка потрапляє на слизову оболонку дихальних шляхів. У більшості випадків це дріжджоподібні гриби сімейства Candida, рідше – цвілеві. Факторами ризику є:

 • знижений імунітет;
 • часті ГРВІ;
 • хронічні ЛОР-патології;
 • довге лікування антибіотиками, глюкокортикостероїдами або препаратами хіміотерапії;
 • погана гігієна ротової порожнини;
 • носіння знімних протезів;
 • ендокринні порушення.

Діагностика

При підозрі на цю патологію проводиться діагностика методом фарингоскопії. Тканини та слизову оболонку глотки оглядають оптичним приладом. Завдяки цьому лікар може побачити почервоніння, рихлість, наліт та інші прояви грибкового запального процесу. Також при діагностиці ЛОР бере БАК-посіви на мікрофлору із зіву. Це дозволяє провести лабораторні аналізи і визначити, який саме грибок «оселився» в горлі у пацієнта. Отримана інформація допомагає підібрати відповідний препарат.осмотр врача

Лікування грибка в горлі

Найпоширеніша помилка людей з цією патологією – спроби лікуватися самотужки. У підсумку вони лише посилюють запалення, в результаті чого воно переходить в хронічну форму. Важливо розуміти, що самостійно ви не можете визначити тип грибка, а значить, і підібрати відповідний препарат. Зробити це може лише отоларинголог.

Лікарі нашого ЛОР-центру точно знають, як позбутися від грибка в горлі. Вони використовують сучасні методи діагностики, на підставі яких підбирають терапію індивідуально для кожного пацієнта. Ми лікуємо грибкові запалення ЛОР-органів будь-якого типу і різного ступеню тяжкості. Запишіться до нас на прийом, щоб отримати допомогу.

Можливі ускладнення

Без правильного лікування патологія може перейти в хронічну форму, вилікувати яку дуже важко. В цьому випадку трапляються часті загострення. На тлі постійних грибкових запалень відбуваються структурні зміни в тканинах глотки, мигдаликів, гортані. Надалі це може спровокувати зростання новоутворень, які можуть переродитися в злоякісні. Тому у людей із запущеним фарингомікозом нерідко діагностують рак глотки і гортані.

Крім цього, захворювання в гострій формі може призвести до інших серйозних ускладнень. Нерідко у пацієнтів запалюються шийні лімфовузли, а далі грибкове запалення поширюється на внутрішні органи. Також є ризик розвитку заглоточного абсцесу і грибкового сепсису.

Профілактика

Найголовніше – виключити причини, що викликають грибок у горлі. Для цього рекомендується:

 • підвищувати імунітет;
 • вчасно лікувати ЛОР-хвороби;
 • підтримувати гігієну ротової порожнини;
 • раціонально застосовувати антибіотики та інші сильнодіючі препарати;
 • коригувати рівень цукру в крові при необхідності.

Також корисно проходити огляди в отоларинголога хоча б раз на рік. Це допоможе попередити не тільки грибкові захворювання, а й інші серйозні патології горла – наприклад, рак гортані. Запишіться на профілактичний прийом прямо зараз.

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  2 коментарі
  1. Даша 3 роки ago

   Дуже цікава стаття. Я читала, що якщо грибок є в горлі, то практично 100% він є і в шлунку та кишківнику. Мене цікавить таке, якщо вчасно виявити і пролікувати грибок у горлі, то можливо, він не розповсюдиться далі?

   • Автор
    admin 2 роки ago

    Цікаве запитання на яке немає точної відповіді. Вчасне і правильне лікування призначене кваліфікованим лікарем, зможе допомогти пацієнтові не допустити ускладнення захворювання. Бережіть себе!

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?