Фарингомікоз – лікування і профілактика

Консультация лор врача
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Відчуваєте дискомфорт у горлі? Не відкладайте візит до лікаря – це може бути симптомом фарингомікозу. Дізнайтеся, в чому небезпека цього захворювання, і як його вилікувати.

Навігація по сторінці:

Фарингомікоз – запальне захворювання грибкової природи, що вражає слизову оболонку глотки. За частотою в отоларингології його частка становить 30-40%. Грибкове запалення глотки протікає досить болісно, ​​до того ж може призвести до серйозних наслідків. Тому при перших же симптомах потрібно звернутися за допомогою до ЛОР-лікаря.

Причини і симптоми захворювання

Збудником цього захворювання є грибкова флора сапрофітного походження. Найчастіше це дріжджеподібні грибки, але іноді і цвілеві. За клінічними проявами фарінгомікоз нагадує фарингіт, але з деякими нюансами.

Причини

Грибкова інфекція найчастіше потрапляє в глотку з ротової порожнини. До ризику зараження і розвитку запального процесу схильні люди, які:

 • не стежать за гігієною ротової порожнини;
 • носять знімні зубні протези;
 • безсистемно приймають антибіотики та інші лікарські препарати;
 • нещодавно пройшли або проходять хіміотерапію;
 • часто хворіють на ГРВІ та інші інфекційні захворювання;
 • страждають системними ендокринними патологіями – цукровий діабет, ожиріння, гіпотиреоз.

Симптоми

Грибковий фарингіт протікає важче, ніж бактеріальне запалення глотки. Його основні ознаки:

 • сильний дискомфорт у горлі – першіння, сухість, печіння, свербіж, дряпання, біль;
 • почервоніння, наліт, білі бляшки на стінках глотки;
 • відділення білястих мас;
 • збільшення шийних лімфовузлів;
 • підвищення температури, головний біль та інші загальні симптоми.

Діагностика фарингомікоза

Діагностика фарингомікозаБудь-який з описаних вище симптомів потребує професійної діагностики у ЛОР-лікаря. Пацієнту проводять фарингоскопію – дослідження глотки. Це дозволяє побачити осередки грибкового ураження. Також діагностика включає мазок із зіву – його відправляють на лабораторний аналіз, щоб визначити тип грибкової мікрофлори і підібрати необхідні препарати.

Фарингомікоз у дітей

Якщо ви підозрюєте фарингомікоз у дитини, то не потрібно втрачати часу – відразу ж звертайтеся до отоларинголога. Діти переносять це захворювання важче дорослих і більше схильні до розвитку ускладнень. При діагнозі грибковий фарингіт у дитини лікування повинен призначати тільки лікар. Без правильної діагностики неможливо підібрати препарати, які допоможуть прибрати інфекційне вогнище.

Як вилікувати фарингомікоз

При діагнозі фарингомікоз лікування включає прийом антимікотичних препаратів і промивання горла. Щоб правильно підібрати лікарські засоби, зверніться в наш центр. Ми лікуємо будь-які хвороби глотки та інших ЛОР-органів.

Можливі ускладнення

Якщо лікуватися самостійно, неправильно підібраними препаратами, то грибки вироблять резистентність (стійкість) до ліків. Через це в подальшому лікарю буде складніше підібрати ефективну терапію, будуть потрібні великі дози і більше часу на лікування.

У деяких випадках хвороба переходить у хронічну форму, при якій загострення чергуються з ремісіями. Через це в структурі слизової оболонки глотки можуть розвинутися зміни, які в подальшому здатні призвести до розвитку новоутворень, в тому числі і злоякісних. Тому не варто запускати хворобу – звертайтеся за допомогою до лікарів при будь-якому, навіть найменшому, дискомфорті в горлі.

Профілактика фарингомікоза

Щоб не захворіти грибковим фарингітом, рекомендується підтримувати гігієну ротової порожнини, стежити за рівнем цукру в крові, зміцнювати імунітет і вчасно лікувати запальні хвороби ЛОР-органів.

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?