Горло під час синуситу: зв’язок, симптоми та лікування

осмотр лор врача
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Синусит – це інфекційне запалення пазухи носа (синусу), що може впливати на горло через ряд специфічних механізмів. Він буває вірусний, грибковий, бактеріальний, алергічний. Може розвиватися на тлі переохолодження, ослаблення імунітету чи інших причин. Якщо вчасно не звернутися по допомогу до лікарів, патологія може призвести до серйозних наслідків. Зокрема, при діагнозі синусит горло доволі часто теж запалюється. Давайте розберемося, як це між собою пов’язано!

Навігація по сторінці:

Види та форми синуситу

Захворювання класифікують за різними критеріями. Якщо говорити про форму перебігу, розрізняють:

 1. Гострий синусит – розвивається стрімко на тлі інфекцій верхніх дихальних шляхів, дає яскраву клінічну картину, симптоми тривають менше 4 тижнів.
 2. Хронічний синусит – має довготривалий перебіг та розмазану клінічну картину, може включати повторювані епізоди загострення, які змінюються ремісіями.

За локалізацією запалення бувають такі види хвороби:

 • гайморит – вражає передній синус, що розташований над носовою порожниною;
 • етмоїдит – охоплює пазухи, розташовані в носовій кістці;
 • сфеноїдит – вражає клиновидну пазуху.

Вплив синуситу на горло

Синусит часто розвивається на тлі інфікування верхніх дихальних шляхів. Інфекція може поширюватися вниз по задній стінці носової порожнини та негативно впливати на горло. Зокрема, запалення носових пазух порушує нормальний відтік слизу у носовій порожнині, що призводить до сухості та подразнення задньої стінки горла.

Особливо небезпечний синусит у дітей. Їх дихальні шляхи ще не до кінця сформовані, тому інфекція активніше ними шириться. Це може спровокувати серйозні ускладнення, такі як ангіна, фарингіт, ларингіт.Симптоми синуситу, що можуть впливати на горло

Симптоми синуситу, що можуть впливати на горло

Зазвичай типовий перебіг цієї хвороби включає закладеність та дискомфорт у носі, ускладнене носове дихання, нежить, головний біль, підвищення температури. Але якщо в людини ускладнений синусит, симптоми можуть бути такими:

 • біль у вусі чи горлі – запалення, яке виникає в пазухах носа, може поширюватися на інші ЛОР-органи та спричиняти дискомфорт;
 • кашель – слиз, що стікає з носової порожнини по задній стінці глотки, може спричиняти подразнення горла та рефлекторне відкашлювання виділень;
 • ускладнене ковтання – доволі часто пацієнти з синуситом скаржаться, що їм важко ковтати.

Діагностика та лікування синуситів

Коли пацієнт приходить до ЛОРа з описаними скаргами, лікар проводить комплексне обстеження. Воно може включати риноскопію, фарингоскопію, отоскопію, рентген чи КТ носових пазух. За результатами діагностики отоларинголог підбирає індивідуальний курс терапії. Синусит лікувати можна антибіотиками, протизапальними препаратами, процедурами (переміщення рідини за Проетцем). Під час лікування пацієнту радять пити багато рідини, дотримуватися постільного режиму та зволожувати повітря в приміщенні.

Можливі наслідки синуситу

Пацієнти часто питають, чи може викликати запущений синусит рак горла чи інші онкологічні хвороби. Здебільшого це малоймовірно. Але ці 2 хвороби можуть мати схожу симптоматику. Зокрема, при синуситі через стікання слизу по задній стінці глотки людину можуть турбувати подразнення горла та біль у ньому, зміни голосу. Через це можна помилково запідозрити в себе рак гортані, особливо якщо начитатись статей з інтернету.

Якщо ви відчуваєте описані симптоми, важливо звернутися до лікаря для точної діагностики та визначення природи проблеми. Отоларинголог нашого ЛОР-центру зможе провести фізичний огляд та визначити найбільш ефективний спосіб лікування відповідно до вашого стану. Запишіться на консультацію прямо зараз!

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?