Що потрібно знати про рак гортані

осмотр врача
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Розповідаємо:

 • Що таке рак горла, і чому розвивається
 • Як проявляються симптоми раку горла
 • Як вилікувати рак горла і уникнути його

Рак горла – узагальнена назва різних видів онкології з локалізацією в гортані, глотці, надгортаннике, мигдалинах, піднебінних дужках або інших структурах гортаноглотки. Злоякісні пухлини цього типу є досить поширеними. Вони зачіпають голосові зв’язки, порушуючи їх функціональність, а також схильні проростати в м’язові тканини і прилеглі лімфовузли. На останніх стадіях метастази можуть опинитися в легенях, печінці, кістковій тканині.

Навігація по сторінці:

Причини виникнення

Коли розвивається рак горла, причини зазвичай такі:

 1. Шкідливі звички – найбільш високий відсоток захворюваності серед курців і тих, хто п’є багато алкоголю.
 2. Робота з шкідливими речовинами – люди, які на виробництві контактують з азбестом, важкими металами, кислотами, фенолами та іншими токсинами, часто страждають від злоякісних утворень.
 3. Вживання занадто гарячої та холодної їжі, а також гострих продуктів – подібні дії дратують тканини гортані.
 4. Генетика – у деяких людей є спадкова схильність до формування пухлин.
 5. Запущені запальні захворювання рота і горла – викликають структурні зміни в тканинах і поява онкології.

Ознаки раку горла

Коли у людини рак горла, симптоми можуть бути місцевими і загальними.

Місцеві

 1. Першіння і захриплість – перший симптом раку горла, на який хворі часто не звертають уваги, плутаючи з проявом застуди
 2. Утруднене ковтання і відчуття грудки – посилюється в міру зростання пухлини
 3. Сухий кашель – на пізніх стадіях переходить в кровохаркання
 4. Біль в горлі – прогресує в міру зростання новоутворення, на пізніх стадіях віддає в сусідні органи (наприклад, з’являється біль у вухах)
 5. Зміна голосового тембру – чим більше зростає пухлина, тим сильніше «сідає» голос
 6. Утруднене, шумне дихання і нестача повітря – пізні симптоми раку горла, які проявляються при новоутворенні великих розмірів
 7. Наявність припухлості на шиї – проявляється на запущених стадіях

Загальні

Зазвичай на перших стадіях загальні ознаки раку горла не виявляються. У хворого злегка збільшені шийні вузли. У міру прогресування хвороби людина відчуває слабкість, втрачає апетит, різко худне. Його температура постійно підвищена до 38 ° С.

Які хвороби призводять до раку горла

Вірогідність захворіти підвищена у людей з ВПЛ, а також хронічними інфекційними хворобами дихальних шляхів. Також підвищують ризик різні доброякісні новоутворення в гортаноглотці, викликані гіпертрофією тканин та іншими процесами. Захворювання може бути викликане і злоякісними пухлинами сусідніх органів: ротової порожнини, стравоходу і інших структур.

Діагностика

діагностика раку горлаЯкщо у пацієнта підозрюють рак горла, діагностика проводиться шляхом ларингоскопії. Фахівці оглядають глотку і гортань за допомогою ендоскопічного обладнання. Це дозволяє оцінити стан слизової оболонки і тканин, розміри пухлини. Іноді додатково проводиться діагностика шляхом УЗД, КТ та МРТ.

Крім цього пацієнтові призначають ряд лабораторних досліджень. Характерна ознака раку горла – падіння рівня еритроцитів і гемоглобіну, яке можна виявити, здавши аналіз крові. Також беруть аналіз на онкомаркери і мазок уражених тканин. Іноді робиться біопсія з наступним гістологічним дослідженням, щоб визначити характер пухлини.

Лікування раку горла

Оскільки рак горла характеризується стрімким розвитком і ростом, лікувати його потрібно швидко. Схема терапії підбирається для кожного пацієнта індивідуально. Все залежить від того, як швидко протікає рак горла, які розміри пухлини, наскільки залучені сусідні тканини і органи.

Зазвичай лікування раку горла передбачає видалення пухлини і прилеглих тканин. На ранніх стадіях можна зробити це шляхом часткової резекції, і пацієнт не втрачає важливий орган. Але чим сильніше запущено злоякісний процес, тим більші обсяги хірургічного втручання. Коли у людини запущений рак горла, лікування полягає в повному видаленні гортані. Також додатково може знадобитися опромінення і хімічна терапія. Після цього потрібна довга реабілітація хворих, які заново вчаться ковтати, дихати, говорити.

Профілактика

Рак горла лікується, але це серйозне захворювання, якого краще уникнути. Важливо знати про фактори ризику і постаратися виключити їх зі свого життя. До методів профілактики відносять своєчасне лікування запальних захворювань ЛОР-органів, відмова від тютюну та алкоголю, захист дихальних шляхів від їдких випарів. Також потрібно щороку робити профілактичний огляд – відвідувати ЛОРа і стоматолога.

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?