Трахеїт – діагностика і лікування

осмотр консультация ЛОР врача
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Турбують напади кашлю? Це може бути ознакою трахеїту – серйозного захворювання дихальних шляхів. Дізнайтеся, чим небезпечна ця патологія, і як її вилікувати!

Навігація по сторінці:

Трахеїт – це захворювання, при якому розвивається запалення слизової оболонки трахеї. Самостійно зустрічається рідко, найчастіше спостерігається в поєднанні з іншими хворобами дихальних шляхів – ларингіт, риніт, бронхіт. Давайте розберемося, чому розвивається ця патологія, чим небезпечна, і як її лікувати.

Види і причини трахеїту

Трахеїт класифікують по етіології і формою перебігу. Його причини і види тісно взаємопов’язані.

Класифікація

Виділяють 3 основні різновиди трахеїту:

  1. Інфекційний – розвивається при потраплянні в трахею бактеріальної або вірусної інфекції. Збудниками можуть бути стафілококи, стрептококи, пневмококи, а також віруси грипу, кору, скарлатини і т д.
  2. Алергічний – виникає на тлі подразнення слизової оболонки алергенами: шерстю тварин, пилком рослин, пилом, хімічними речовинами.
  3. Змішаний – викликаний інфекційним зараженням і алергічною реакцією одночасно.

За характером перебігу розрізняють гострий і хронічний трахеїт. Гостра форма розвивається відразу після зараження, протікає з яскравою симптоматикою і триває до 2 тижнів. Потім хвороба переходить в хронічну форму, при якій загострення чергуються з ремісіями. При цьому в тканинах слизової оболонки трахеї відбуваються структурні зміни.

Причини

Існує ряд факторів, які сприяють розвитку трахеїту. Ризики захворювання підвищено у людей які:

  • страждають хронічними ЛОР-захворюваннями;
  • вдихають запилене повітря;
  • працюють на шкідливих підприємствах;
  • мають ослаблений імунітет;
  • багато палять;
  • хворіють системними патологіями – цукровий діабет, ревматизм і т д;
  • мають новоутворення в дихальних шляхах – гіпертрофію слизової, аденоїди, пухлини глотки, гортані та інші.

Симптоми трахеїту

Коли розвивається трахеїт, симптоми такі:

  • кашель – спочатку сухий, потім з’являється мокрота;
  • біль за грудиною – виникає разом із нападом кашлю і зберігається якийсь час після нього;
  • збільшення шийних лімфовузлів;
  • підвищення тілесної температури – спостерігається при гострій формі хвороби.

Патофізіологія захворювання залежить від його форми. При гострому трахеїті симптоми виражені яскравіше, кашель болісний і з’являється після глибокого вдиху, сміху, розмови, плачу. Коли хвороба переходить в хронічну форму, то кашель стає постійним. Вдень він практично не турбує і проявляється в основному вночі або вранці, після сну.

Трахеїт у дітей

У більшості випадків трахеїт у дитини не є самостійним захворюванням, а протікає в поєднанні з ГРВІ, риніт, фарингіт та іншими запальними патологіями. Трахеїт у дітей проявляється досить болісно, ​​з сильними виснажливими нападами кашлю. При цьому під час нападу може виникнути блювота. Тому помітивши у малюка перші ознаки захворювання, потрібно терміново звернутися до ЛОР-лікаря.

Як вилікувати трахеїт

осмотр пациентаЩоб підібрати відповідне лікування, потрібна комплексна діагностика. Для цього ЛОР-лікар проводить опитування пацієнта, а потім оглядає його методом ларинготрахеоскопії. Паралельно з цим лікар бере посіви на мікрофлору, щоб виявити збудника і підібрати відповідні препарати. Також можуть знадобитися додаткові обстеження для уточнення діагнозу: риноскопія, фарингоскопія, рентген легенів, аналізи і т д.

За підсумками діагностики лікар становить прогноз і визначає, як лікувати трахеїт. Терапія залежить від причини захворювання. Наприклад, при бактеріальному запаленні підбирають антибіотики, при алергічному – антигістамінні препарати і т д. Також при діагнозі трахеїт лікування включає прийом муколітиків для відхаркування мокротиння, протизапальних засобів, а також препаратів для зміцнення імунітету. Додатково лікарі можуть призначити інгаляції, УВЧ та інші процедури.

Профілактика

Щоб не захворіти, рекомендується вчасно лікувати ЛОР-захворювання, уникати переохолоджень, захищати дихальні шляхи від пилу і агресивних хімічних речовин. Також профілактика включає відмову від паління і зміцнення імунітету.

Можливі ускладнення

Трахеїт лікувати потрібно при перших же симптомах, інакше хвороба перейде в хронічну форму. У підсумку починає змінюватися структура слизової оболонки трахеї – вона може розростатися або, навпаки, атрофуватися. Такі процеси небезпечні розвитком новоутворень, в тому числі і злоякісних.

Якщо запальний процес активно розвивається, то можуть бути й інші ускладнення:

  • бронхіт;
  • пневмонія;
  • бронхіальна астма.

У запущених випадках патологія викликає серйозні наслідки, які можуть порушити роботу всього організму. Не запускайте хворобу – зверніться за допомогою вчасно. У нашому центрі можна вилікувати будь-які ЛОР-захворювання на ранній стадії, уникнути ускладнень і рецидивів.

Запис на консультацію

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 Коментарів

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?