Ларингоспазм або спазм гортані

осмотр горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

У вас чи у дитини виникають раптові напади ядухи? Це може бути ларингоспазм, який часто говорить про серйозні патології та може призвести до тяжких ускладнень. Дізнайтеся, як зняти спазм гортані та запобігти його надалі.

Навігація по сторінці:

Ларінгоспазм – це мимовільне різке скорочення м’язів гортані. При цьому у людини утруднюється вдих і з’являється задишка. До того ж спазм у горлі призводить до часткового чи повного закриття голосової щілини. Найчастіше зустрічається ларингоспазм у дітей віком до 2-3 років, оскільки їх дихальний просвіт ще вузький і не до кінця сформований. Це небезпечний стан, який без правильної допомоги може спричинити дихальну недостатність.

Етиологія

Коли розвивається спазм гортані, причини зазвичай пов’язані із патологіями верхніх дихальних шляхів. Його можуть спровокувати:

  • ларингіт – гостре або хронічне запалення гортані;
  • вдихання забрудненого повітря – з великою кількістю пилу, дрібних частинок, алергенів;
  • прийом пероральних лікарських препаратів, що викликають подразнення слизової оболонки;
  • механічні травми горла;
  • пухлини гортані та горлянки;
  • нейрогенні патології – наприклад, досить часто ларингоспазм може бути спровокований епілепсією або енцефалопатією.

Як розпізнати спазм гортані

Коли розвивається ларингоспазм, симптоми такі:

  • утруднений вдих – супроводжується шумом, свистом та інспіраторною задишкою;
  • приступи кашлю, який не приносить полегшення;
  • велике потовиділення;
  • блідість шкіри.

Якщо у людини довго продовжується спазм гортані, симптоми посилюються, з’являються ознаки кисневого голодування. Дихання може зовсім припинитися, при цьому пульс прощупується слабо, людина втрачає свідомість. Можуть виникнути судоми, піна з рота, мимовільне сечовипускання.

Ларінгоспазм у дітей

До цієї патології найбільш схильні діти, які перебувають на штучному вигодовуванні – у всьому провиною дефіцит кальцію та вітаміну Д. також проблема може бути пов’язана з гіперактивністю, порушеннями метаболізму, захворюваннями дихальних шляхів. Найчастіше виникає ларингоспазм у дітей уночі. І тут дуже важливо вчасно надати допомогу.

Чим небезпечний ларингоспазм

Головна небезпека у тому, що спазми гортані частково чи повністю перекривають дихальний просвіт. Через це розвивається кисневе голодування. Якщо вчасно не зняти нападу, він навіть може викликати смерть від ядухи. Також при тривалому перебігу патологія викликає хронічний дефіцит кисню в організмі, що погано позначається на роботі всіх органів та систем.

Небезпека може представляти не тільки сам ларингоспазм, а й хвороби, що його провокують. Зазвичай ларингоспазм у дорослих – явище рідкісне. Якщо він і проявляється, то на тлі хронічних захворювань гортані. Зазвичай у своїй розвиваються структурні зміни у тканинах органу, які можуть спровокувати зростання новоутворень. Тому, якщо ви помітили у себе цю проблему, терміново проконсультуйтеся з ЛОР-лікарем.
осмотр горла

Перша допомога

Коли виникає ларингоспазм у дітей, перша допомога:

  1. Укладіть дитину на рівну тверду поверхню, розстебніть комір, забезпечте приплив свіжого повітря.
  2. Намагайтеся ]] заспокоїти, адже паніка ще більше посилює кисневе голодування.
  3. Спробуйте зняти спазм за допомогою рефлексів – бризніть дитині в обличчя водою, піднесіть до носа нашатир, подуйте в ніс і т.д.
  4. Введіть внутрішньовенно глюконат кальцію – з розрахунку 1мл на 1 рік життя.
  5. При сильному спазмі – зробіть штучне дихання та непрямий масаж серця.

Як зняти спазм гортані? Це складніше завдання. Намагайтеся заспокоїтися, забезпечте доступ повітря та використовуйте рефлекси (умивання холодною водою, провокація блювоти, нашатирний спирт).

Діагностика та лікування

Якщо у вас спазм у горлі, як зняти його – знають лікарі. Досвідчений ЛОР проведе огляд за допомогою сучасних інструментів та з’ясує причину патології. А потім призначить лікування, яке допоможе уникнути спазмів надалі.

Профілактика:

  • зміцнюйте імунітет;
  • правильно харчуйтесь;
  • захищайте дихальні шляхи від забрудненого повітря та токсичних випарів;
  • вчасно лікуйте ЛОР-захворювання;
  • регулярно спостерігайтеся у отоларинголога.

Якщо вас періодично турбує ларингоспазм, лікування можна отримати у нашому центрі. Ми допоможемо зняти напад та усунути його причини.

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?