Невроз глотки

осмотр пациента
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Турбують неприємні відчуття в горлі? Це може бути ознакою неврозу. Дізнайтеся, чим це викликано, до чого призводить, і як лікується. Зверніться до нас, щоб прискорити одужання.

Навігація по сторінці:

Невроз глотки – патологія, що виявляється порушенням чутливості слизової оболонки горла. Вражає воронкоподібний канал глотки і викликає дискомфортні відчуття і оніміння. Захворювання також називається фарингоневрозом і є одним із неврологічних розладів. Воно може проявлятися на тлі емоційних переживань або інших причин.

Причини виникнення неврозу горла

Невроз горла може розвинутися при запальних процесах, ураженнях ЦНС або психічних розладах.

Запальні процеси

Патологія може виникнути, коли людина хворіє на хронічний тонзиліт, фарингіт, ларингіт. На тлі частих запалень слизова оболонка атрофується і втрачає свою чутливість.

Ураження ЦНС

Іноді невроз глотки розвивається при:

  • пухлинах головного мозку;
  • інсультах;
  • черепно-мозкових травмах;
  • розсіяному склерозі;
  • нейроінфекціях.

При ураженнях нервової системи послаблюються імпульси, що йдуть із мозку до рецепторів слизової.

Нервові розлади

При стресових станах і психічних захворюваннях порушується робота слизових рецепторів горла. Через це чутливість втрачається.

Симптоми неврозу

Коли у людини невроз глотки, симптоми такі:

  • відчуття першіння і сухість у горлі;
  • свербіж, печіння, дряпання, відчуття грудки;
  • біль в горлі, що віддає в язик і вухо;
  • кашель;
  • порушення ковтального рефлексу;
  • оніміння в горлі.

Помітивши описуючі невроз глотки ознаки, потрібно негайно звернутися до лікаря. Якщо патологію не вилікувати, вона буде посилюватися. Лікар проведе діагностику, визначить форму захворювання і з’ясує, з чим пов’язані ці клінічні прояви.

Види і форми неврозу

Невроз гортані і глотки класифікують за типом розладу. Розрізняють 3 форми.

1 – гіперестезія

Чутливість слизової знижується, виявляється оніміння, глотковий рефлекс порушується. Це може бути викликано атрофією тканин, а також ураженнями нервової системи та психічними порушеннями.

2 – гіпестезія

Чутливість загострюється, що викликає дискомфорт і біль. Цей різновид пов’язаний з гострими захворюваннями горла і невротичних розладах.

3 – парестезія

Рецептори слизової змінюють процес сприйняття їжі, рідин, слини, повітря. Коли у людини цей невроз глотки, симптоми проявляються як клубок у горлі та свербіж.

Невроз горла – психосоматика

Консультация лор врачаДосить поширена причина, по якій проявляється невроз горла – психосоматика. Деякі емоції, які людина проживає, можуть викликати дискомфорт у горлі. Психосоматичний розлад не пов’язаний з об’єктивними причинами. У цьому випадку, як то кажуть, «все в голові».

Невроз глотки у дитини

Найчастіше невроз глотки у дитини пов’язаний з хронічними запальними процесами ЛОР-органів. Помітивши перші ознаки цього захворювання, потрібно негайно звернутися до лікаря. Якщо патологію запустити, вона може викликати серйозні відхилення в розвитку.

Особливості лікування неврозу глотки

При діагнозі невроз глотки лікування підбирається строго індивідуально – залежно від причини. При запальних хворобах лікар призначає ліки і процедури, які усувають патогенну мікрофлору і знімають набряк. Патології центральної нервової системи вимагають консультації невролога. При психічних розладах лікування включає прийом певних препаратів і психотерапію.

Профілактика

Розуміючи, що таке невроз горла, бажано дотримуватися заходів профілактики: здоровий спосіб життя, правильне харчування і регулярне спостереження у ЛОР-лікаря.

Можливі ускладнення при неврозі горла

Через невроз горла може розвинутися депресія, порушення сну, пригнічений стан психіки. Окремі форми захворювання зі злоякісним перебігом можуть призвести до серйозних порушень процесу ковтання, можуть викликати аспіраційну пневмонію і навіть асфіксію (задуху).

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?