Скільки потрібно курити, щоб отримати рак горла

лор осмотр горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Шкідливість куріння давно доведена медиками. У тютюновому диму, крім нікотину, є багато токсичних речовин: феноли, альдегіди, бензоли, смоли, вільні радикали тощо. Саме тому у багатьох курців розвивається рак горла від сигарет. Причому шкоду завдають не лише класичні тютюнові вироби, а й модний сьогодні вейп, який спочатку презентували як «нешкідливий». Давайте розберемося, як пов’язані куріння та рак, наскільки це шкідливо, що робити при захворюванні, та як його запобігти.

Навігація по сторінці:

Що каже статистика

За даними ВООЗ, куріння стає причиною смертності 40% населення планети. Курці хворіють на онкологічні патології порожнини рота та органів дихання в 2-3 рази частіше, ніж ті, що не палять. При цьому шанс захворіти на рак при курінні більше 1 пачки на день підвищується у 10 разів.

У якому віці може виникнути рак горла? Все залежить від стажу куріння. У середньому це відбувається за 10-30 років, але це залежить від індивідуальних особливостей організму. Також грає роль вік, у якому людина почала курити. У тих, хто приохотився до сигарет у підлітковому віці (до 15 років), ризики найвищі.

Скільки треба курити, щоб був рак горла? Вчені підрахували, що люди, які викурюють 10-20 цигарок на день, забирають у себе в середньому до 3 років життя, а 20-30 цигарок – близько 10 років. При цьому повна відмова від куріння знижує ризик розвитку раку вже через 5 років.

До речі, сигарети викликають не тільки рак горла, можуть розвиватися й інші онкологічні захворювання від куріння: рак легень, підшлункової залози, сечового міхура, печінки, шлунка, прямої кишки, нирок тощо.

Як проявляється та розвивається захворювання

Коли у людини розвивається рак горла від куріння, симптоми такі:

  • голос змінюється, стає грубим чи осиплим;
  • у горлі відчувається стороннє тіло, першіння, дискомфорт;
  • при ковтанні горло болить, часто з одного боку;
  • ковтати стає важко, їжа може застрягати чи перекидатися у дихальні шляхи;
  • утворюється рефлекторний кашель;
  • збільшуються шийні лімфовузли;
  • шия набрякає, найчастіше асиметрично;
  • на пізніх стадіях – дихання стає утрудненим, виявляються загальні симптоми (температура, біль голови, слабкість).

Рак горла від куріння протікає у 4 стадії. На 1-й новоутворення локалізується в одному з відділів і зачіпає слизовий та підслизовий шар. На 2-й починає вражати більш глибокі шари і сусідні структури, на 3-й починається активне метастазування на найближчі органи та лімфовузли. При 4 стадії уражаються хрящі, кісткова тканина, щитовидна залоза, стравохід, а також дальні органи.консультация в лор врача

Якщо вчасно не розпочати лікування, то можливі тяжкі ускладнення. У злоякісний процес залучаються життєво важливі органи і ризики смертності значно підвищуються.

Діагностика та лікування

Коли лікар підозрює, що у пацієнта розвинувся рак горла через куріння, то призначає йому:

  • фаринго- та ларингоскопію – з одночасною біопсією підозрілої ділянки;
  • УЗД шиї;
  • КТ та МРТ гортаноглотки;
  • аналізи крові на онкомаркери

Лікування патології проводять хірургічним шляхом. Наприклад, при діагнозі рак гортані від куріння пацієнту видаляють уражені відділи чи весь орган – все залежить від стадії хвороби. Також може знадобитися хімічна та променева терапія. Курс лікування лікар підбирає кожного пацієнта індивідуально.

Після операції людина може втратити голосову функцію. Але завдяки сучасним технологіям він має можливість продовжувати спілкуватися. У цьому допомагають голосоутворюючі апарати та спеціальні імпланти. Наш центр допомагає повернути можливість говорити пацієнтам, які перенесли рак від куріння або з інших причин.

Профілактика захворювання

Найефективніший захід, що дозволяє уникнути розвитку раку – це виключити вплив куріння на горло. Простіше кажучи, кинути палити. І оскільки небезпека становить не лише активне, а й пасивне куріння, то потрібно дистанціюватися від тютюнового диму, наскільки це можливо. Також для профілактики корисно проходити профілактичні огляди у ЛОР 1-2 рази на рік. Це допоможе виявити хворобу на ранніх стадіях та успішно вилікувати її з мінімальними наслідками.

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?