Відчуття кому в горлі – що робити

консультация в лор врача
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Якщо в горлі відчувається грудка – не чекайте, поки саме пройде. Це може бути ознакою небезпечних патологій. Допоможемо з’ясувати причину кома в горлі та призначимо лікування!

Навігація по сторінці:

Вам знайоме це відчуття – ком у горлі, що заважає нормально ковтати? Не потрібно ігнорувати цей симптом – він може свідчити про небезпечне захворювання, яке вимагає професійного лікування. Давайте розберемося, чим викликане почуття кома в горлі, і що робити, коли воно з’являється.

Симптоми

Зазвичай відчуття кома в горлі проявляється такими симптомами:

 • турбує дискомфорт при ковтанні;
 • горло сушить, дере лоскоче;
 • голос змінюється – стає хриплим або хрипким;
 • мучить спрага;
 • періодично болить горло.

У деяких випадках людині стає складно дихати, з’являються м’язові спазми, напади відрижки їжі. Це може вказувати на пухлинні новоутворення в горлі.

Чому в горлі відчувається грудка

Коли відчувається ком у горлі, причини обумовлені  ЛОР-хворобами або іншими несприятливими факторами.

ЛОР-хвороби

У більшості випадків клубок у горлі спровокований запальними процесами. Найпоширенішою причиною є ларингіт – інфекційне запалення гортані. Воно викликає набряк слизової оболонки і звуження дихального просвіту. В результаті людині стає складно ковтати, а в горлі з’являється заважаюче почуття грудки або стороннього тіла.

Крім цього, у пацієнтів із хронічною ангіною часто буває ком у горлі. Причина проста – лімфоїдна тканина мигдаликів стає пухкою, розростається, її структура змінюється. Мигдалики, що розрослись, викликають неприємне відчуття грудки. Ще одна причина – постназальний синдром, при якому в носоглотці накопичується слиз, що стікає по задній стінці глотки.

Однією з найсерйозніших причин відчуття грудки є пухлина в гортані або глотці. Вона може мати доброякісний або злоякісний характер. При ракових новоутвореннях потрібно терміново робити операцію, щоб врятувати людині життя.

Інші причини

Якщо турбує клубок у горлі – що це означає? Патологія може розвинутися на тлі:

 • механічних травм;
 • шийного остеохондрозу;
 • гормональних порушень;
 • стресових ситуацій;
 • подразнення слизової стравоходу при рефлюксі;
 • уражень центральної нервової системи.

Діагностика

визуальный осмотрВідчуваєте ком у горлі? Що робити – знає ЛОР-лікар. Він опитає вас і збере анамнез, ретельно дослідить структури горла за допомогою сучасного ендоскопічного обладнання. Сьогодні для діагностики застосовується фарингоскопія і ларингоскопія, що дозволяють оглянути слизові оболонки, побачити запалення, новоутворення, чужорідні тіла. Додатково лікар бере мазки, щоб визначити, чи немає інфекційних процесів. У деяких випадках призначаються МРТ, КТ та інші додаткові обстеження.

Що робити при відчутті кома в горлі

Замучив ком у горлі? Як позбутися від цього неприємного відчуття – знає лише отоларинголог. Не намагайтеся впоратися з проблемою самостійно – це лише погіршить ситуацію. Замість цього запишіться на прийом до нашого центру – ми допоможемо.

Як лікувати ком у горлі

При скаргах на ком у горлі, лікування призначають з урахуванням основного захворювання. При запальних патологіях необхідний курс лікарських препаратів і фізіотерапії – їх прописує лікар за підсумками діагностики. При пухлинах консервативне лікування не допомагає – новоутворення потрібно видаляти. При важких формах раку гортані доводиться вирізати пухлину разом з органом.

Можливі ускладнення

Якщо в горлі ком – не потрібно це терпіти. Подібна безвідповідальність призводить до ураження сусідніх тканин, запалення нижніх дихальних шляхів та інших серйозних наслідків. Особливо не можна зволікати при раку горла – адже це смертельне захворювання.

Профілактика

Щоб уникнути дискомфортного відчуття грудки, треба вчасно лікувати запальні ЛОР-хвороби, відмовитися від шкідливих звичок, стежити за раціоном і берегти горло від переохолоджень.

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?