Трахеостома і діти

Трахеостома
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Трахеостома у дитини – це не страшно, але дуже відповідально. Від вас буде потрібно вся пильність і уважність. Розповідаємо, як зробити життя малюка з трахеостомою комфортним!

Навігація по сторінці:

Трахеостома – це спеціальна трубка, яка встановлюється в трахею. Трахеостомія дитині виконується з різних причин, коли він не може дихати самостійно. Діти зі стомою особливо уразливі. За ними потрібно постійно стежити: щоб не зібралася зайва мокрота, а в отвір не потрапляла вода і бруд.

Трахеостома у дітей потребує ще більш ретельного догляду, ніж у дорослих. Сама дитина не може за нею доглядати. Тому вся відповідальність лягає на батьків. Їм потрібно навчитися міняти трубки і робити основні гігієнічні процедури.

Трахеостома у новонародженого

Немовлята зі стомою потребують особливо пильного контролю. У них в дихальних шляхах часто накопичується слиз. Оскільки через трахеостомію вони можуть дихати природно, мокрота починає накопичуватися в трахеостомічній трубці. Якщо вона заповнить канюлю, дитина може загинути. Тому за малюками, яким проведена трахеостомія, догляд повинен бути особливо уважним – потрібно постійно перевіряти, чи немає слизу.

Наслідки трахеостомії у дітей

Трахеостомія у дітей призводить до таких наслідків:

  • Дитина не дихає природним способом. Повітря відразу потрапляє в трахею, через що збільшується ризик хвороб дихальних шляхів.
  • Діти можуть розв’язувати зав’язки, відкрепляти стрічки фіксаторів, виймати канюлі. Потрібно постійно стежити, щоб вони цього не робили.
  • Через трахеостомію дитина не може розмовляти – мовленнєвий розвиток гальмується.

Все це можна подолати, якщо правильно доглядати за малюком. Насправді, діти з трахеостомою можуть гармонійно розвиватися, активно грати, подорожувати разом з батьками. Потрібно просто забезпечити їм грамотний догляд.

Корисні поради по догляду за дитиною з трахеостомою

  1. Постійно стежте за дитиною, перевіряйте слиз в канюлі і видаляйте її при необхідності.
  2. Під час купання стежте, щоб вода не потрапила в отвір. Не занурюйте дитини в воду повністю. Використовуйте спеціальний захист.
  3. Навчіться робити штучне дихання – для цього потрібна спеціальна груша з перехідником.
  4. Регулярно міняйте канюлі, очищайте шкіру навколо стоми і дезінфікуйте дихальні шляхи.
  5. Закапуйте в канюлю зволожуючий сануючий розчин – це зменшить скупчення мокротиння.

Види трахеостомічна трубок для дітей

Коли виконується трахеостомія, гортань, глотка і ніс виявляються відрізаними від процесу дихання. Повітря в дихальні шляхи поставляється через отвір, в яке встановлена ​​спеціальна трубка. Вона може бути:

  • Стандартна, без манжетів – найпростіша трахеостома і канюля, ціна якої найбільш доступна.
  • З коннектором – трубки, що мають спеціальний коннектор із зовнішнього боку, до якого легко приєднуються фільтри «штучний ніс», голосові клапани та інші пристосування.
  • Фенестрована – оснащені фонаційним вікном, яке направляє повітря в гортань. Підходять дітям, у яких збережені голосові зв’язки.

Голосоутворюючий апарат для дитини

Голосообразующий аппарат для ребенкаЯкщо малюк в ході операції втратив можливість говорити, йому потрібна реабілітація мови. Для цього використовуються спеціальні апарати – електронна гортань. Вони оснащені чутливою ​​мембраною, яка вловлює м’язові коливання і перетворює їх у звук.

Корисні пристосування для трахеостом в нашому центрі

Якщо у вашої дитини встановлена ​​трахеостома – де купити в Києві аксесуари для неї? У нашому центрі є широкий асортимент корисних пристосувань:

  • Фільтрів «штучний ніс»
  • Носіїв і фіксаторів канюлей
  • Захисних накладок і фартухів
  • Захисту для ванни
  • Змінних канюлей
  • Засобів та інструментів для чистки

Дітям, у яких трахеостома, купити всі ці аксесуари потрібно обов’язково. Це питання  безпеки і здоров’я.

Правила поводження з трахеостомою у дитини

За дітьми, яким проведена трахеостомія, ЛОР-лікар рекомендує дбайливо доглядати. Міняти канюлю потрібно обережно, перед цим поговоривши з дитиною, пояснивши, що потрібно трошки потерпіти. Заміна канюлі проводиться в положенні лежачи, під голову малюкові потрібно підкласти валик з рушників. Міняти трубку краще удвох – один робить маніпуляції, інший подає все необхідне. Детальніше про процедуру можна дізнатися від наших лікарів.

Основним методом профілактики хвороб дихальних шляхів у дітей з трахеостомою є санація. Її роблять спеціальним катетером або аспіратором. Щоб не доставляти малюкові сильного дискомфорту, краще час від часу перериватися і давати йому перепочити.

Шкіру навколо стоми треба протирати фізрозчином – круговими рухами. Це робиться 4 рази на день, чергуючи напрямок: за годинниковою стрілкою і проти неї.

Коли викликати лікаря для дитини з трахеостомою

Телефонуйте до лікаря, якщо:

  • Дихання дитини стало занадто частим, важким, з хрипами
  • Почався сильний кашель
  • Малюк задихається
  • Температура піднялася вище 38 градусів
  • Зі стоми або поруч з нею виділяється кров
  • Слиз став жовтим або зеленим, в ньому з’явилися вкраплення крові

Наші лікарі завжди допоможуть і знайдуть індивідуальний підхід до вашої дитини. Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися більше!

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?