Несправжній круп при набряку гортані

осомтр горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Несправжній круп – це гострий патологічний стан, при якому порушується дихання. Зазвичай це відбувається внаслідок зменшення просвіту гортані через сильний набряк слизової оболонки. Патологія може призвести до серйозних наслідків, зокрема – кисневого голодування. Тому дуже важливо вчасно звертатися до лікаря, якщо у дитини або дорослого є підозра на хибний круп.

Навігація по сторінці:

Причини несправжнього крупу

Найчастіше патологію спричиняє гострий стенозуючий ларинготрахеїт, який вчасно не вилікували. Ця одна з інфекційно-запальних хвороб, що розвивається на тлі респіраторно-вірусних або бактеріальних уражень. Це може бути рино-, адено-, ентеровірус, грип, парагрип або інша вірусна інфекція. Вона вражає верхні дихальні шляхи, зокрема гортань, та викликає їх стеноз (звуження).

Симптоми та види захворювання

Коли розвивається несправжній круп, ознаки наступні:

  • відчуття набряклості у горлі;
  • хрипота й осиплість голосу;
  • ускладнене дихання, особливо під час вдиху;
  • кашель, що нагадує гавкання;
  • хрипи та свистіння під час дихання.

В деяких пацієнтів температура тіла може підійматися до 37-39 ℃, але в багатьох спостерігається несправжній круп без температури.

Зазвичай гострий ларинготрахеїт, що викликає фальшивий круп, протікає в 4 стадії:

  1. Компенсація. Дихання не дуже ускладнене, але іноді може ставати гучним, спостерігається гавкаючий кашель та  спокої втягнення додаткової мускулатури.
  2. Субкомпенсація. Характеризується постійним збудженням та прискореним хриплим диханням.
  3. Декомпенсація. Ускладнений несправжній круп, симптоми якого доволі виражені. На цьому етапі дихання стає поверхневим, кашель посилюється, змінюється голос, а також спостерігаються явні ознаки кисневого голодування (бліда шкіра, нерівний пульс, загальмованість свідомості).
  4. Гіпоксія. На цій стадії проявляється виражений обструктивний синдром, дихання майже неможливе, можлива асфіксія з летальним результатом.

Несправжній круп у дітей

Найчастіше на цю патологію хворіють діти віком від 6 місяців до 6 років, здебільшого восени та взимку. Це пов’язано з тим, що їхні дихальні шляхи ще до кінця не сформовані, і просвіт гортані дуже вузький. Також слизова оболонка під голосовими зв’язками дуже м’яка та рихла. Це призводить до того, що навіть при незначному набряку може розвинутись несправжній круп у дітей. Також цьому можуть сприяти занадто м’які хрящові тканини, недоношеність, алергічні реакції, вроджені аномалії та інші причини. Несправжній круп у дорослих зустрічається вкрай рідко – здебільшого, при хронічному ларингіті, травмах, новоутвореннях та операціях на гортані.Несправжній круп у дітей

Хибний круп після операції на гортані

Хірургічні втручання на верхніх дихальних шляхах викликають набряки. Через це просвіт гортані звужується й розвивається помилковий круп. Зазвичай проблема сама проходить за декілька днів. Якщо цього не сталося – варто звернутись до ЛОР-лікаря.

Несправжній круп – перша допомога

Якщо напад сильний, треба викликати на дім лікаря або навіть «швидку». Полегшити симптоми до приїзду лікарів допоможуть:

  • тепле пиття;
  • достатньо повітря, бажано зволоженого – треба відчинити вікна та увімкнути зволожувач або розвісити мокрі рушники у кімнаті;
  • вертикальне положення тіла;
  • небулайзер, що містить глюкокортикостероїди.

Якщо у вас або дитини несправжній круп – що не можна робити:

  • панікувати;
  • приймати горизонтальне положення;
  • відкладати звернення до лікарів.

Варто записатись на консультацію до ЛОРа на найближчий час, щоб вилікувати причину проблеми.

Діагностика та лікування несправжнього крупу

Головне завдання лікаря – це диференціювати хворобу від інших патологій. Для цього він призначає:

  • інструментальне обстеження методом ларингоскопії;
  • мазки з горла;
  • загальний та біохімічний аналіз крові;
  • тести на віруси.

Після цього ЛОР призначає курс терапії, що допомагає усунути причину хвороби – гострий ларинготрахеїт. Він може включати:

  • стероїдні препарати – допомагають зменшити набряк;
  • протизапальні засоби – на основі ібупрофену або ацетамінофену;
  • противірусні або антибактеріальні препарати – залежно від типу інфекції;
  • антибіотики – якщо приєдналася бактеріальна інфекція;
  • препарати для розрідження мокроти.

Починаючи з 2 стадії пацієнту потрібна госпіталізація.

Дуже важливо не займатися самолікуванням, а приймати лише ті ліки, що призначив ЛОР. Тож якщо у вас або дитини несправжній круп, як лікувати – знають у нашому медичному центрі. Тут працюють кваліфіковані отоларингологи, які дотримуються сучасних медичних стандартів та використовують методи доказової медицини.

Профілактика

Щоб уникнути такої серйозної проблеми, як несправжній круп, рекомендуються підтримувати гігієну дихальних шляхів, щорічно вакцинуватися від грипу та інших вірусів, берегти горло від переохолодження та вдихання брудного повітря, постійно провітрювати приміщення. Також допоможуть вчасне лікування інфекційних захворювань та регулярні профілактичні огляди у ЛОРа.

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?