Ангіома глотки і чим вона загрожує

осмотр горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ви відчуваєте дискомфорт у горлі? Можливо, його викликає ангіома глотки – судинна пухлина. Дізнайтеся, як вона проявляється, чим небезпечна, і чому її потрібно вчасно видалити.

Навігація по сторінці:

Хоча ангіома – це доброякісне новоутворення, назвати цю патологію безпечною не можна. В отоларингології часто зустрічається ця судинна пухлина горла. Вона становить близько 13% усіх доброякісних утворень ЛОР-органів, найчастіше розташована в області надгортанника або підскладкового простору.

Деякі люди, побачивши у себе в горлі невеликий вузлик, лякаються, думаючи, що ангіома – це рак. Насправді, ця пухлина не злоякісна і не схильна до переродження у рак. Її небезпека в іншому – вона може викликати рясні кровотечі, іноді з летальним результатом.

Причини і види хвороби

Ангіома – новоутворення, що формується з розширених судин – кровоносних або лімфатичних. Її класифікація проводиться за типом судин, а причини до кінця не вивчені.

Види

Гемангіома – пухлина кровоносних судин. Може бути червоного, багряного, темно-синього кольору. Гемангіоми бувають:

  • простими – капілярними;
  • печеристими – кавернозними;
  • гіллястими.

Лімфангіома – новоутворення з лімфатичних судин, найчастіше світло-жовтого кольору. буває:

  • проста – формується з лімфатичних капілярів;
  • кавернозна – пухлина із безлічі порожнин, заповнених лімфою;
  • кістозна – одинична або множинна кіста з лімфою всередині.

Причини

У деяких немовлят ця недуга присутня з народження. Це відбувається, коли вагітність протікала з патологіями і порушився процес внутрішньоутробного розвитку. Основні причини ангіоми горла в дорослому віці:

  • гормональні розлади;
  • травми горла;
  • злоякісні процеси в організмі;
  • ослаблений імунітет;
  • захворювання печінки.

Симптоми ангіоми глотки

Якщо пухлина маленька симптоми ангіоми глотки можуть не проявлятися. Але в міру її росту людина відчуває певний дискомфорт:

  • стає важко ковтати;
  • турбує відчуття стороннього тіла в глотці;
  • голос змінюється, стає хриплим;
  • виникають напади кашлю і утрудненого дихання.

Якщо ангіома розташована у верхніх відділах глотки, її можна побачити. Виглядає вона як невелика припухлість або вузлик червоного або жовтуватого кольору. Помітивши зазначені симптоми, потрібно звернутися до ЛОР-лікаря.

Діагностика

Щоб поставити діагноз, отоларинголог проводить фарингоскопію, ларингоскопію та едоскопію. Ці обстеження допомагають виявити пухлину глотки, встановити її точне розташування, оцінити розміри і структуру. За підсумками діагностики призначається лікування.

Ангіоми глотки у дітей

Немовлята нерідко народжуються з цією патологією. Якщо у малюка ангіома в голові, лікування повинно бути своєчасним. Важливо не пропустити момент – щоб пухлина не проросла в товщу навколишніх тканин. Будь-які новоутворення в області глотки лікарі рекомендують видаляти. Тим більше, що дитячі дихальні шляхи досить вузькі і ще не сформувалися. Пухлина може розростися і перекрити їх – тоді дитина може задихнутися.

Як вилікувати ангіому глотки

Как вылечить ангиому глотки
Лікування цієї патології зводиться до її видалення. Чим краще розвивалася медицина, тим більш сучасні та мало травматичні методи для цього використовували. Сьогодні новоутворення горла видаляють за допомогою кріотерапії. На пухлину направляють струмінь рідкого азоту, який заморожує патологічні тканини, не зачіпаючи здорові.

Як лікувати ангіому горла – знають у нашому центрі. Тут працюють досвідчені лікарі, які застосовують прогресивні методи лікування. Вони проводять пацієнту ретельну діагностику, щоб встановити тип пухлини і її природу. На підставі обстеження підбирається індивідуальне лікування.

Профілактика

Розуміючи, що таке ангіома глотки краще постаратися її уникнути. Для цього потрібно:

  • берегти горло від травм, переохолоджень, хімічних і термічних опіків;
  • підтримувати гормональний фон у нормі;
  • стежити за станом судин;
  • вести здоровий спосіб життя;
  • регулярно проходити огляди у ЛОР-лікаря.

Проста профілактика допоможе знизити ризики утворення пухлин горла і підтримати організм у здоровому стані.

До чого може призвести ангіома

Ангіоми можуть вражати різні ділянки тіла, але пухлини глотки – найнебезпечніші. Особливо – кавернозні гемангіоми. Вони найбільш схильні до ризику кровотечі, при якому людина може захлинутися кров’ю або померти від сильної крововтрати.

Ризик переродження в рак у ангіом мінімальний, і все ж мала ймовірність існує. Будь-яке новоутворення в горлі може при певних обставинах стати злоякісним. У цьому випадку життя людини опиняється під загрозою, і йому доводиться видаляти життєво важливі органи. У результаті хворий ризикує втратити голос. Краще не допустити цього і видалити пухлину, поки вона невелика і не шкідлива.

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?