Лімфангіома гортані

осмотр горла лор врачем
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Лімфангіома – це доброякісна пухлина, сформована з лімфоїдної тканини. Досить часто вона вражає гортаноглотку і може локалізуватися в області надгортанника, голосових зв’язок, шлуночків гортані. Найчастіше зустрічається лімфангіома у дітей, але у дорослому віці також може утворитися. Це новоутворення дається взнаки припухлістю, дискомфортом у горлі, зміною голосу. Хоча воно і доброякісне, але під впливом несприятливих факторів може переродитись у рак. Тому важливо вчасно виявити та видалити пухлину.

Навігація по сторінці:

Лімфангіома – причини

Найчастіше патологія буває вродженою та діагностується у перші місяці життя. Лімфангіома у новонароджених розвивається при порушеннях внутрішньоутробного розвитку або пологових травм. Також вона може утворитися протягом життя під впливом таких факторів:

 • хронічні запальні захворювання горла;
 • травми гортані;
 • гормональні порушення;
 • ослаблений імунітет.

Лімфангіома – симптоми:

 • зміни голосу – від легкої захриплості до повної афонії;
 • дискомфорт при ковтанні відчуття стороннього тіла в горлі;
 • прогресуюче утруднення дихання – при пухлині великих розмірів може дійти до задухи;
 • кашель;
 • припухлість шиї та підщелепної області;
 • кровотечі з горла – на пізніх стадіях.

Лимфангиома у детей и взрослых

Ллімфангіома у дітей та дорослих фото

Оскільки ця пухлина переважно буває вродженою, її найчастіше діагностують у дитячому віці. При цьому важливо швидше видалити новоутворення, доки воно не досягло великих розмірів, не спровокувало порушення голосу, дихання та інших ускладнень. Коли діагностується лімфангіома в дітей, лікування проводять щадними методами, намагаючись видаляти новоутворення без скальпеля.

Лімфангіома у дорослих схильна перероджуватись у злоякісні пухлини. Тому важливо видалити її на ранніх стадіях. У цьому випадку операція пройде з мінімальними наслідками для організму та без шкоди для голосової функції.

Діагностика

Щоб виявити новоутворення, ЛОР-лікар проводить ендоскопічне обстеження глотки та гортані. Фаринго- та ларингоскопія дає можливості побачити лімфангіому, оцінити її розміри та локалізацію. У деяких випадках у пацієнта беруть фрагмент тканин біопсії. Це дозволяє визначити тип пухлини: проста, кавернозна або кістозна лімфангіома. За підсумками обстеження пацієнту підбирають відповідний спосіб видалення пухлини.

Лікування та профілактика

При діагнозі лімфангіома лікування полягає у видаленні новоутворення. Зробити це можна різними методами: від процедур, що щадять, до радикальних хірургічних операцій. Лікар підбирає відповідну техніку видалення з урахуванням розмірів та типу пухлини. Це може бути:

 1. Склерозування – тканини припікають 70%-ним спиртом. Метод підходить для видалення лімфангіом малих розмірів або для підготовки до операції, щоб зменшити пухлину і полегшити її видалення.
 2. Кріотерапія – на пухлину спрямовують струмінь охолодженого рідкого азоту, який заморожує його, не торкаючись здорових тканин. Це щадний спосіб видалення лімфангіом дрібних та середніх розмірів.
 3. Лазерне припікання – новоутворення випарюють під дією високих температур.
 4. Видалення гальванічної петлі – більш радикальна операція, яку призначають при лімфангіомах середніх та великих розмірів.
 5. Хірургічне видалення за допомогою скальпеля – радикальне хірургічне втручання, яке застосовують при великих пухлинах, що проросли до структури гортані. Також його призначають, якщо є підозра на злоякісне переродження. При цьому іноді доводиться частково або повністю видаляти горло.

Наш медичний центр пропонує ефективне лікування лімфангіоми в Києві за допомогою щадних методів. Запишіться на прийом, щоб проконсультуватися з нашим ЛОР-лікарем.

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?