Кандидоз у горлі (глотці): лікування та ускладнення

осомтр горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Чи відчуваєте сухість і свербіж у горлі? Це може бути проявом кандидозу грибкового ураження глотки. Дізнайтеся, чому він розвивається, чим небезпечний і як лікувати!

Навігація по сторінці:

Серед інфекційних захворювань горла близько 30-40% посідає кандидоз. Це запальне ураження слизових оболонок грибками сімейства Candida (кандида). При цьому запалення нерідко зачіпає одночасно ротову порожнину, горлянку та стравохід. Захворювання проявляється першінням у горлі, болем при ковтанні та іншими ознаками респіраторних захворювань. Тому люди нерідко плутають кандидоз із звичайною застудою та лікують неправильно. У нашому центрі вам допоможуть позбавитися неприємних симптомів захворювання та вилікувати його без ризику рецидивів.

Шляхи зараження та причини захворювання

Збудником у цьому випадку є грибкова інфекція сімейства кандиду. Це дріжджоподібні одноклітинні гриби, які мешкають у питній воді та продуктах, у ґрунті, на поверхнях та слизових оболонках. Вони можуть уражати різні органи та структури, провокуючи кандидоз у роті, на шкірі, геніталіях (молочниця). Інфекція передається від людини, яка є носієм, через посуд, рушники, поцілунки тощо.

До факторів ризику відносять:

  • знижений імунітет – у цьому випадку слизові оболонки стають більш уразливими перед інфекцією;
  • часті ГРВІ та хронічні ЛОР-захворювання – провокують структурні зміни у тканинах;
  • носіння знімних зубних протезів – у разі грибки кандида переходять у горло з порожнини рота;
  • ендокринні патології – гіпотиреоз, цукровий діабет, ожиріння підвищують ризики грибкових інфекцій;
  • тривалий прийом антибіотиків, глюкокортикостероїдів, хіміотерапії – порушує мікрофлору слизових оболонок.

Також на захворюваність впливає віковий фактор – кандидоз у чоловіків та жінок у літньому віці зустрічає у 2 рази частіше.
Кандидоз у горлі (ковтку): лікування та ускладнення

Види грибкових захворювань горла

Коли грибок кандида вражає горло та горлянку, запалення буває кількох форм:

  • псевдомембрамонозна – на поверхні з’являється білий або жовтуватий наліт;
  • катаральна – у горлі з’являються осередки почервоніння з гладкою, ніби лакованою поверхнею;
  • гіперпластична – над епітелієм глотки утворюються білі бляшки, які важко відділяються;
  • ерозивно-виразкова – на поверхні слизової оболонки горла формуються виразки.

Кандидоз горла у дитини

Захворювання зустрічається як у дітей, і у дорослих. У дитини грибкова інфекція горла найчастіше розвивається на фоні стоматиту або гінгівіту. Особливо в групі ризику є підлітки, які носять брекети.

Як проявляється захворювання

Коли розвивається кандидоз у горлі, симптоми зазвичай такі:

  • першіння, свербіж, сухість;
  • тупий біль при ковтанні;
  • білий наліт у горлі.

Іноді хвороба поводиться збільшенням шийних лімфовузлів і незначним підвищенням температури. Якщо у людини кандидоз горла та стравоходу, симптоми доповнюються дискомфортом за грудиною при проходженні їжі, відрижкою, печією.

Ускладнення

У запущених випадках хвороба може призвести до розвитку заглоткового абсцесу, ураження стравоходу з подальшою його деформацією. Також є ризик грибкового інфікування важливих органів та навіть сепсису.

Лікування кандиди у горлі

При підозрі на кандидоз горло оглядають методом фарингоскопії, що дозволяє побачити набряк та почервоніння слизової оболонки, білий наліт та інші ознаки захворювання. Також лікар бере мазки нальоту, який потім досліджують у лабораторії під мікроскопом щодо грибкових спор.

Якщо виявлено грибок кандиду, лікування проводиться за допомогою антимікотичних препаратів. Їх курс підбирає лікар з урахуванням стадії та форми захворювання, загального стану пацієнта. Також рекомендується промивати горло, щоб ефективніше прибрати наліт.

Якщо у вас є кандидоз горла, лікування в нашому центрі допоможе швидко зняти неприємні симптоми усунути інфекцію. Наші лікарі використовують у роботі принципи доказової медицини та сучасні методи терапії.

Харчування при кандидозі

З раціону варто виключити гострі, солоні та мариновані страви, а також надто тверду та суху їжу. Вони дратують слизову оболонку і створюють сприятливе середовище у розвиток грибка. Тому під час лікування важливо дотримуватись здорового раціону.

Профілактика

Щоб знизити ризики зараження грибком, рекомендується обмежити контакти з носієм, промивати ротову порожнину дезінфікуючими розчинами, зміцнювати імунітет.

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?