Ларингіт – ефективне лікування та профілактика

консультация отоларинголога
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

«Сів» голос через ларингіт? Це тривожний симптом, який може призвести до серйозних наслідків, особливо якщо проблема хронічна. Дізнайтеся, чим небезпечний ларингіт, як його вчасно розпізнати та вилікувати!

Навігація по сторінці:

Одним із факторів ризику втрати голосу можна назвати ларингіт. Це захворювання, при якому у слизовій оболонці гортані розвивається запальний процес. Він викликає дискомфортні відчуття у горлі та порушення голосу. У дітей та дорослих це захворювання протікає по-різному, але наслідки його досить серйозні. Тому потрібно звертатися за допомогою при перших симптомах. Давайте поговоримо про те, як проявляється патологія та як її лікувати.

Збудники хвороби

Запалення у гортані розвивається на фоні інфекційного зараження – вірусного чи бактеріального. Воно може бути проявом грипу, ГРВІ, кору, скарлатини та інших вірусних захворювань. Також нерідко причиною ларингіту стає бактеріальний запальний процес у носі або глотці, який поширюється на горло. Цьому сприяє низка факторів:

  • переохолодження горла;
  • вдихання запорошеного повітря або дратівливих речовин;
  • перенапруга голосових зв’язок – коли людина багато розмовляє, співає, кричить;
  • куріння;
  • зловживання алкоголем;
  • шлунково-стравохідний рефлюкс – коли шлунковий сік закидається вгору стравоходом і дратує слизову оболонку гортані.

Форми хвороби

Розрізняють гострий ларингіт та хронічний. У першому випадку хвороба розвивається стрімко, дає яскраві прояви та при правильному лікуванні швидко минає. Але якщо запустити, вона перейде в хронічну форму. У цьому випадку у людини розвивається мляве запалення, яке викликає структурні зміни в голосових зв’язках та інших тканинах гортані. На тлі цього можуть утворитися вузлики та інші новоутворення, які викликають проблеми із голосом. У особливо запущених випадках це призводить до розвитку злоякісних пухлин. Тому важливо вчасно звертатися за допомогою до лікаря.

Як протікає захворювання у дорослих та дітей

Зазвичай ларингіт у дорослого розвивається на фоні затяжних ЛОР-захворювань чи негативних чинників – куріння, роботи на шкідливому підприємстві тощо. Тобто, переважно він зустрічається у хронічній формі. А ось ларингіт у дітей найчастіше гострий та виникає при вірусному інфікуванні. Діти досить часто хворіють на ГРВІ, грип, кір та інші подібні захворювання. І часто при цьому розвивається запалення в гортані.

Вік пацієнта впливає і на те, як протікає ларингіт. Симптоми у дорослих найчастіше виражені менш яскраво. А ось діти переносять цю хворобу важче – у молодшому віці є високий ризик розвитку хибної крупи. Це набряк гортані, у якому сильно звужується, або навіть зовсім перекривається дихальний просвіт. Через це у дитини може початися ядуха.

Клінічна картина

Коли у людини розвивається ларингіт, симптоми такі:

  • дискомфортні відчуття у гортані – печіння, сухість, подряпування, почуття стороннього тіла;
  • біль при ковтанні;
  • зміни голосу – він стає сиплим, надалі може повністю зникнути;
  • судомний кашель.

Помітивши у себе симптоми ларингіту, запишіться на прийом до ЛОРу якнайшвидше. Так ви зможете швидко вилікувати хворобу та уникнути ускладнень.Ларингіт лікування

Діагностика та лікування

Діагноз ставлять з урахуванням ларингоскопії – огляду горла спеціальним апаратом. Це дослідження показує, чи почервоніння і набряк, допоможе оцінити стан слизової оболонки. Іноді у пацієнта беруть аналізи мокротиння та крові.

Якщо у вас ларингіт, чим лікувати – знають наші лікарі. Вони призначать ефективну терапію, яка допоможе швидко зняти запалення та повернути голос у норму. Також ми допомагаємо людям, які втратили голосові функції з різних причин.

Профілактика

Щоб уникнути ларингіту та інших хвороб, що викликають втрату голосу, лікарі рекомендують:

  • берегти горло від переохолоджень та дратівливих речовин;
  • виключити з раціону надто гострі та кислі страви;
  • відмовитися від куріння;
  • вести здоровий спосіб життя;
  • захищати дихальні шляхи респіратором під час роботи на шкідливих підприємствах;
  • регулярно спостерігатись у отоларинголога.

Якщо ж у вас виникли проблеми із голосом – зверніться до нас. Наші спеціалісти допоможуть вам повернути радість спілкування!

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?