Промивання лакун піднебінних мигдаликів

консультация отоларинголога
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

У ЛОР-практиці промивання мигдаликів – досить часта процедура. Це ефективний метод лікування хронічного тонзиліту. За допомогою промивання можна видалити гній, що скупчився в пазухах мигдаликів, а також прибрати інфекційне вогнище. Пройти процедуру можна у нашому ЛОР-центрі. Ми виконуємо промивання мигдаликів у Києві сучасними методами, з комфортом для пацієнта.

Навігація по сторінці:

Показання та протипоказання до процедури

Промивання лакун мигдалин застосовується для лікування запущених та хронічних форм тонзиліту. При тривалих запальних процесах у пазухах гланд скупчується гній, утворюються пробки в горлі біло-жовтого кольору. Лімфоїдна тканина мигдаликів стає осередком розвитку інфекції. Надалі відбуваються структурні зміни у тканинах, які можуть призвести до втрати функціональності гланд, пухлинних процесів та інших ускладнень.

Як зрозуміти, що вам необхідно промивання лакун? Про це свідчать такі симптоми:

 • почервоніння горла;
 • набряклість і пухкість мигдаликів;
 • білий наліт або пробки на гландах;
 • збільшення шийних лімфатичних вузлів.

Як очистити лакуни мигдаликів? У домашніх умовах це зробити неможливо. Таке завдання під силу лише лікареві. У нашому центрі ЛОР працюють кваліфіковані фахівці, які використовують професійне обладнання. Вони знають, як очистити мигдалики максимально ефективно, безпечно та безболісно.

Перш ніж призначити процедуру, наші лікарі обстежують пацієнта і виявляють, чи немає протипоказань. Чищення мигдаликів не проводиться при гострих формах тонзиліту, а також ГРВІ та інших інфекційних процесах в активній фазі. Також її не можна робити при підозрі на злоякісні новоутворення у горлянці та гортані.

Переваги процедури:

 1. Ефективність – у процесі промивання забирається гній, відбувається санація тканин. Це дозволяє вилікувати ангіну без ризику рецидивів.
 2. Малоінвазивність – процедура є одним із консервативних методів лікування тонзиліту і не пошкоджує тканини. Це щадна альтернатива видаленню гланд.
 3. Безпека – ускладнення після промивання мигдаликів зустрічаються дуже рідко. У більшості випадків пацієнт легко переносить процедуру та швидко відновлюється.

Підготовка до промивання

Перед процедурою потрібна діагностика та консультація отоларинголога. Лікар оглядає мигдалики методом фарингоскопії, та також бере посіви на мікрофлору. Якщо протипоказань не виявлено, промивання проводять відразу під час прийому.
Промивання лакун піднебінних мигдаликів

Види промивання мигдаликів:

 1. Класичне – виконується за допомогою спеціального шприца з канюлею, через яку подають антисептичний розчин. При цьому гнійні пробки вимивають із лакун під натиском струменя. Плюс цього методу у простоті, а мінуси у тому, що він не дозволяє очистити дрібні лакуни, до того ж є ризик травмувати тканини.
 2. Вакуумне промивання мигдалин – ефективніший сучасний метод очищення лімфоїдної тканини. За допомогою спеціального апарату в лакуни подають лікарський розчин і одночасно відкачують гній. Це не залишає шансу бактеріям та патологічним відкладенням.

Відновлення після промивання мигдалин

Процедура проводиться в амбулаторному режимі, і відразу після неї пацієнт може вирушати додому. У перший день може трохи боліти горло. Протягом 1 години після промивання не можна вживати їжу. Також краще на пару днів відмовитися від гострих, кислих та солоних страв, щоб не дратувати слизову оболонку горла.

Рекомендації ЛОР-лікарів

Якщо ви відчуваєте дискомфорт і припухлість у горлі, якнайшвидше запишіться на прийом до ЛОРа. Лише лікар знає, як очистити мигдалики дитині чи дорослому. До того ж, нерідко під симптомами респіраторних хвороб «маскуються» пухлинні утворення. У цьому випадку не можна упускати часу – краще видалити їх якомога раніше, уникнувши важких ускладнень.

Також важливо пам’ятати, що своєчасне лікування запальних процесів – найкраща профілактика новоутворень горла. Адже нерідко пухлини формуються через структурні зміни в тканинах, які відбуваються на тлі хронічних тонзилітів, фарингітів та інших патологій.

Профілактика ЛОР-захворювань

Щоб знизити ризики розвитку тонзиліту, рекомендується уникати переохолодження горла, вчасно лікувати респіраторні хвороби, зміцнювати імунітет. Якщо ви захворіли, зверніться до нашого ЛОР-центру. Тут працюють досвідчені лікарі, які знають як очистити лакуни. Ми використовуємо сучасне обладнання, яке дозволяє проводити процедуру максимально ефективно, швидко та безболісно.

Якщо вас цікавить промивання мигдаликів, ціна вказана внизу сторінки. Також її можна уточнити, зв’язавшись із нами по телефону.

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?