Як жити після ларингектомії?

рак горла electrolarynx
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Навігація по сторінці:

 

Рак гортані при виявленні на ранніх стадіях успішно виліковний. Але якщо людина звернулася, коли хвороба вже запущена і встигла сильно вразити тканини, втрати органу не уникнути. Ось чому бажано звертати увагу на симптоми, які вказують на появу пухлини. До них відносяться утруднене ковтання, безперервний кашель, болі в горлі, що віддають у вуха, захриплість. До групи ризику відносяться завзяті курці і люди, які зловживають алкоголем.

Як лікують рак гортані?

Методи терапії залежать від характеру пухлини, динаміки її розвитку, розмірів. На ранніх стадіях можна обійтися без хірургічних втручань, застосовуючи хіміотерапію і опромінення. У деяких випадках є можливість видалити новоутворення, зберігши орган. Якщо ж хвороба прогресує, вдаються до радикальної ларингектоміі. У запущених випадках застосовують всі три методи лікування раку комплексно.

Один з «побічних ефектів» операції – пацієнт втрачає голос. Разом з гортанню видаляються голосові зв’язки, що перешкоджають природному формуванню мови. На щастя, сьогодні людей з цією особливістю успішно виручають електронні голосоутворювальні апарати Romet, купити які можна на нашому сайті.

Чому після ларингектоміі пропадає голос? Справа в тому, що хірурги видаляють уражену пухлиною гортань разом з надгортанником і голосовими зв’язками. Далі дихальне горло відділяється від стравоходу і в ньому проробляється отвір, що дозволяє повітрю потрапляти відразу в трахею. Тобто, він вже не проходить через нашу глотку, а зв’язки, чиї коливання раніше народжували звукову хвилю, відсутні.

Проблеми, що виникають після ларингектомії

Пацієнт, котрий переніс операцію, стикається з низкою труднощів:

 • Навчається дихати заново – ніс більше не задіяний в процесі, і це робить дихальні шляхи уразливими перед зовнішніми факторами. Носоглотка відповідає за тепло- і вологообмін, фільтрацію від забруднень, нюх, повітряний опір, смак. Втративши природний спосіб дихання, людина отримує через трахеостому холодне, сухе, забруднене пилом і інфекціями повітря. Це провокує розвиток простудних захворювань, викликає кашель і скупчення мокротиння.
 • Втрачає голос – про це вже було сказано вище. Артикуляційний апарат як і раніше «пам’ятає», як розмовляти, але звуки більше не видаються. Однак цю проблему можна вирішити, якщо купити електронний голосоутворюючий апарат Romet.
 • Не може відчути смак і аромат – це пов’язано з тим, що повітря більше не проходить через нюховий епітелій, розташований в носі. Це сильно псує якість життя, адже насолода смачною їжею – одне з улюблених і доступних задоволень. До того ж відсутність нюху може піддати людині серйозну загрозу – наприклад, вона може не почути запах диму або газу при пожежі.

На щастя, сьогодні ці проблеми навчилися успішно вирішувати. Операції з видалення гортані проводяться з 1873 року, і з тих пір медицина і реабілітологія зробили крок далеко вперед. В наші часи можна зробити життя людини з трахеостомою не тільки комфортною, але й активною, насиченою, повноцінною і цікавою.

Як вирішити проблему втрати голосу?

Можливість спілкування є одним з найважливіших показників якості життя людини. Тому втративши голос, багато пацієнтів впадають в депресію, йдуть в ізоляцію. Однак в цьому немає необхідності, адже існує кілька методів відновлення голосової функції. Це можна зробити хірургічним шляхом, за допомогою методики стравохідної мови або спеціальної апаратури.

Голосове протезування: «за» і «проти»

В процесі операції проробляється отвір в  трахеостравохідній стінці – м’язи, що відокремлюють стравохід від трахеї. Далі в нього вставляється протез з клапаном, який пропускає повітря в стравохід і не допускає потрапляння їжі в трахею. Щоб що-небудь сказати, людині потрібно прикрити рукою трахеостому – і струмінь повітря пройде в стравохід через клапан, утворюючи звук.

Такий метод дозволяє людині розмовляти незабаром після операції, не застосовуючи додаткової апаратури. Освоїти техніку мови теж досить легко. Але є і мінуси у вигляді необхідності хірургічного втручання і ретельного догляду за имплантом. Його постійно потрібно чистити від забруднень, також він схильний до розвитку грибків типу Candida.

Черевомовлення –  стравохідна мова

Метод реабілітації, який не потребує хірургічних втручань і додаткових пристроїв. Людина заковтує повітря, намагаючись проштовхнути його в стравохід, а потім викидаючи звідти, одночасно намагаючись проговорити потрібні фрази. Мінус цієї техніки в тому, що вона досить складна, і далеко не всім «дається». До того ж при стравохідних скороченнях зростає ризик запальних процесів в шлунково-кишковому тракті.

Електрогортань – простий спосіб реабілітації голосу

Величезним успіхом користуються електронні голосоутворювальні апарати Romet, купити які можна за досить доступними цінами. Вони оснащені чутливою мембраною, яка вловлює м’язові вібрації. Людина прикладає пристрій до шиї, намагаючись намацати точку, де сигнал фіксується найкраще. Прилад ловить коливання, які виходять від мускулатури дна ротової порожнини. Спільно з ним працює артикуляційний апарат, і в підсумку виходить зв’язкова розбірлива мова.

Зрозуміло, адаптація до електронної гортані потребує від пацієнта з трахеостомою певних зусиль. Спочатку він вчиться промовляти окремі звуки, потім з’єднує їх в склади. Після переходить до відтворення простих слів, плавно переходячи до багатозначних. Через час вдається об’єднувати їх в пропозиції, а наступним етапом буде винагорода за зусилля – зв’язкова мова.

Серед усіх методів відновлення голосу електрогортань є найпопулярнішим вибором, і ось чому:

 • Не потребує хірургічних втручань
 • Проста в адаптації
 • Забезпечує якісну виразну мову
 • Обходиться відносно недорого
 • Не має протипоказань
 • Дозволяє вибрати параметри електронного голосу на свій розсуд

Відмінним вибором буде купити електронну гортань Romet, оскільки вона забезпечує природність голосоутворення. Завдяки високій якості звуку, співрозмовники навіть не здогадуються, що людина говорить не сама, а з допомогою спеціального пристрою. До того ж ці прилади довго тримають заряд батареї, надійні і прості в експлуатації.

Як повернути в своє життя смаки і запахи?

Через втрату нюху людина в буквальному сенсі слова втрачає смак до життя. Її мучить питання: невже доведеться забути, як пахнуть квітучі сади навесні, який смак у улюбленої страви, як розливається по дому аромат свіжої випічки? Не варто впадати у відчай, є досить ефективні техніки реабілітації почуттів!

Радість насолоди смачною їжею допоможе повернути активне жування. Це допомагає проштовхувати повітря в носові пазухи, де розташований нюховий епітелій. Також варто врахувати, що краще відчуваються смаки гарячих страв – через те, що пара піднімається вгору, до носа. А для відновлення нюху можна освоїти техніку «ввічливого позіхання» – захопити ротом повітря і водити щелепами вгору-вниз. У підсумку в роті утворюється вакуум, а повітря проходить в ніс.

Ще один дієвий метод, що допомагає відчути аромат – впустити повітря через рот і випустити через ніс. Таким чином ми як би «пробуємо його на смак». Спочатку може здаватися, що це не працює, але потрібно набратися терпіння – з часом рецептори звикнуть до нових способів сприйняття і будуть відчутно реагувати.

Як звикнути до нового життя?

Один з найважливіших елементів реабілітації після ларингектомії – психологічна адаптація. Втрата голосу і необхідність дихати через «дірку» в шиї – сильний стрес для людини. Вона починає вважати себе ізгоєм, замикається, йде в ізоляцію. Деякі пацієнти, які перенесли цю операцію, бояться навіть виходити з дому, роками прирікають себе на самітництво.

Але важливо розуміти, що всі ці страхи і обмеження здебільшого надумані. Люди з трахеостомою цілком можуть жити повноцінно і насичено: спілкуватися, працювати, подорожувати, займатися творчістю. Важливо розуміти, що ви не один в цій біді, і всі труднощі можна подолати. У цьому допоможе ряд простих рекомендацій:

 • Купити електронний голосоутворюючий апарат Romet – для комфортного спілкування
 • Займатися з реабілітологом над відновленням мови
 • Знайти «товаришів по нещастю» – записатися в групу підтримки людей, які перенесли ларингектомію або «голосовий клуб», спілкуватися з тими, у кого був аналогічний досвід
 • Придбати аксесуари для комфортного життя з трахеостомою – фартухи, накладки, захист для душа і т д

У нашому центрі ви завжди можете отримати підтримку та професійну допомогу в адаптації до нового життя. Ми надаємо послуги реабілітації голосу, продаємо аксесуари для трахеостоми від Romet. Більш детальну інформацію можна отримати, записавшись на консультацію.

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?