Захворювання горла

консультация опытного лор враа
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Дискомфорт у горлі може бути ознакою небезпечної патології. Дізнайтеся, які бувають захворювання горла, що їх викликає, і як х уникнути!

Навігація по сторінці:

У ЛОР-практиці часто зустрічаються різні хвороби горла, які можуть локалізуватися в області мигдалин, глотки, гортані, м’якого піднебіння, піднебінних дужок. Вони викликають низку неприємних симптомів і без правильного лікування можуть переходити до затяжної форми. Це призводить до серйозних ускладнень та помітно погіршує якість життя людини. Тому важливо вчасно звернути увагу на патологію та звернутися до лікаря за допомогою.

Класифікація хвороб горла

У сучасній медицині види захворювань горла поділяють на інфекційні та неінфекційні. У першому випадку патологію викликають шкідливі мікроорганізми (бактерії чи віруси), які потрапляють на слизові оболонки та провокують запалення. Неінфекційні патології можуть мати різну природу.

По локалізації розрізняють:

Перебіг патології може бути гострим та хронічним. У першому випадку вона дає яскраву симптоматику та розвивається швидко. У другому – перетворюється на уповільнену форму і викликає структурні зміни у тканинах.осмотр пациента

Причини захворювань горла

Найчастіше ці патології розвиваються на фоні впливу шкідливих мікроорганізмів – вірусів, бактерій і грибків. Вони спричиняють інфекційні захворювання горла. Ризики зараження підвищені у людей, які:

  • переохолодилися;
  • мають ослаблений імунітет;
  • страждають на алергію;
  • багато курять;
  • живуть у несприятливому екологічному середовищі;
  • мають гастроезофагеальний рефлюкс.

Також причинами можуть бути перенапруга голосових зв’язок, вживання занадто гострої чи кислої їжі, вдихання подразнювальних парів, спадковість тощо.

Як виявляються патології

Клінічна картина залежить від локалізації, типу, природи захворювання. Найчастіше пацієнти скаржаться на:

  • першіння та сухість;
  • утруднене ковтання;
  • біль у горлі – з одного або обох сторін;
  • зміни голосу – захриплість, осиплість, а часом і повна відсутність;
  • кашель – може бути сухим чи мокрим;
  • збільшення шийних лімфовузлів;
  • загальні симптоми – підвищення температури, слабкість, головний біль.

Особливу небезпеку становлять хвороби гортані – симптоми при цьому сильніші, тканини сильно набрякають та звужується дихальний просвіт. Це може призвести до ядухи, тому важливо не запускати патологію та вчасно звертатися за допомогою. На жаль, іноді люди вважають за «звичайну застуду» дуже серйозні хвороби – наприклад, рак гортані. На ранніх стадіях він може практично не давати симптомів – людину іноді турбує відчуття ком у горлі або легкий біль, який незабаром минає. Згодом хвороба непомітно переходить у запущену стадію, і це призводить до втрати органу та інших тяжких наслідків.

У нашому медичному центрі успішно лікують захворювання горла різного профілю. Тут працюють кваліфіковані лікарі, які проводять обстеження сучасними методами. Вони використовують фарингоскопію, ларингоскопію, бак-посіви та інші способи діагностики. Це дозволяє максимально точно поставити діагноз та призначити коректне лікування. Також ми допомагаємо з реабілітацією голосу пацієнтам, які перенесли ларингектомію.

Профілактика

Щоб уникнути хвороб горла, лікарі рекомендують вести здоровий спосіб життя, зміцнювати імунітет, захищатись від переохолоджень. Також варто обмежувати контакти із хворими людьми, щоб не заразитися від них. Не менш корисним буде профілактичний огляд у ЛОРа 1-2 рази на рік. Це допоможе виявити пухлинні процеси та інші небезпечні патології на ранніх стадіях, призначити ефективне лікування та зберегти важливі органи. Зв’яжіться з нами для запису на профілактичне обстеження горла!

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?