Відновлення голосу – що потрібно знати

Консультация лор врача
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Якщо голос пропав – це можна виправити. Дізнайтеся, які є методи відновлення голосу, і чим вони відрізняються. Допоможемо вам повернути голос!

Навігація по сторінці:

Втрата голосу медичною мовою називається афонія. Вона відбувається з різних причин і буває як тимчасовою, так і незворотною. Давайте розберемося, як саме він пропадає, і що робити в цьому випадку!

Види втрати голосу

Порушення голосу бувають істинними (органічними) і функціональними.

Істинні

Викликані структурними змінами в голосовому апараті. Часто розвиваються на тлі пошкодження голосових зв’язок при хронічних запальних процесах, травмах, операціях.

Функціональні

Розвиваються при відсутності будь-яких змін у структурах голосового апарату. Можуть виникати при перенапруженні зв’язок, гормональних або психогенних розладах.

Як і коли зникає голос

Які процеси викликають афонію? Причини бувають різні:

  • вогкість навколишнього середовища і застуда – від холоду функції голосового апарату порушуються;
  • стреси – в цьому випадку розвивається психогенна афонія;
  • неправильне харчування – занадто гострі, солоні, гарячі або холодні страви подразнюють слизову оболонку лотки і можуть провокувати проблеми з гортанню;
  • перенапруження голосових зв’язок – під час гучного крику, співу, довгій розмові;
  • травми гортані – при стисненні, колотих і різаних ранах, тривалий контакт з інтубаційною трубкою і т д;
  • операція з видалення гортані разом зі зв’язками – виконується при ракових пухлинах і сильних пошкодженнях.

Способи відновлення голосу

Якщо у вас пропав голос після зриву, то він відновиться сам за кілька днів. Іноді при цьому є потреба в спеціальних вправах, щоб прискорити процес, але головне правило – мовчати. Але відновлення голосу після видалення гортані – зовсім інша історія. Тут треба розуміти, що колишній природний голос вже не повернеться, але є альтернативні методи формування мови.

Трахеостравохідна мова з голосовим протезом

Щоб людина після видалення гортані мала змогу розмовляти, їй встановлюють у трахею спеціальний імплант. Далі вона вчиться говорити з його допомогою, виконуючи вправи для відновлення голосу після операції. Плюси цього підходу в тому, що людині не потрібно пристроїв для розмови, а його мова максимально наближена до природної. Але і мінусів вистачає – потрібна нова операція, за імплантом складно доглядати, і раз у кілька місяців його треба міняти.

Стравохідний голос (черевомовлення)

Відновлення голосу за допомогою стравохідної методики не вимагає операцій і придбання пристроїв. Людині потрібно лише освоїти нову техніку розмови, затримуючи повітря в стравоході і використовуючи його для створення звуку. Але це не так просто, як здається. Навчання займає кілька місяців, а голос все одно виходить неприродним і звучить дивно. До того ж черевомовлення шкідливо – через нього може розвинутися рефлюкс (закид шлункового соку в стравохід).

Електрогортань

Для багатьох людей, які перенесли ларингектомію, найкращим виходом стає голосоутворюючий апарат – електрогортань. Це акустичний прилад, який вловлює м’язові коливання і перетворює їх у звук. Відновлення голосу таким методом має чимало переваг:

Голосообразующий аппарат для ребенка

  • коштує недорого – набагато дешевше, ніж імплантація;
  • підходить не тільки людям із видаленою гортанню, а й тим, хто просто зірвав голос;
  • навчання проходить легко – у апарата максимально простий інтерфейс;
  • можна налаштовувати і змінювати параметри голосу – сучасна електрогортань має опції регулювання висоти тону та інших параметрів;
  • голос виходить мелодійним, максимально наближеним до природного;
  • не потрібно робити операцій і часто міняти апарат – його вистачає на кілька років використання.

Тож не дивно, що більшість пацієнтів обирають цей метод відновлення голосу після операції!

Чим небезпечна втрата голосу

Неможливість говорити фактично позбавляє людину соціалізації. Вона не може спілкуватися з оточуючими, через що впадає в депресію.

Як уникнути втрати голосу

Щоб не допускати розвитку афонії, треба берегти горло в холодну погоду, вчасно лікувати ЛОР-хвороби, регулярно спостерігатися у отоларинголога. Навіть ракові пухлини при своєчасному лікуванні та профілактиці не призводять до видалення гортані – процес вдається зупинити на ранніх етапах. Зверніться до ЛОР-лікаря – він поставить правильний діагноз і підбере індивідуальну терапію.

Якщо ви з якихось причин втратили голос, якісну електрогортань купити можна в нашому центрі. Тут працюють досвідчені фахівці, які допоможуть порадами по реабілітації голосу. Запишіться на прийом!

Запис на консультацію

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 Коментарів

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?