Рак горла від вейпу – правда чи міф

консультация лор врача
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Курите електронні сигарети? Тоді вам потрібно бути уважними до свого здоров’я – адже вже доведено, що вейпінг може спровокувати рак. Дізнайтеся, чим небезпечні випари вейпу, і як убезпечити себе!

Навігація по сторінці:

Останніми роками електронні сигарети стали досить популярними. Багато курців переходять на них через те, що їх можна курити у приміщенні, а запах тютюну від них не такий різкий. Та й взагалі, вважається, що вейпінг – безпечніший аналог цигарок. Але чи це так насправді? Нещодавно дослідження показують, що цей тип куріння далеко не такий нешкідливий, як про нього думають. І сьогодні ми відповімо на найголовніше питання, яке цікавить курців: чи викликає вейп рак горла? Давайте розбиратися!

Що таке вейпінг

Цим терміном називають процес вдихання парів, різних рідин, які містять нікотин. Таким чином, курець вдихає не токсичний тютюновий дим, а пар, насичений різними ароматами. Здавалося б, це легша та здоровіша альтернатива сигаретам. Але не все так просто. Адже сама рідина, що вдихає вейпер, небезпечна. Саме тому сьогодні все частіше лікарі говорять про такий взаємозв’язок, як вейп та рак.

Чим небезпечна рідина для електронних сигарет?

У складі цієї суміші присутні пропіленгліколь, гліцерин, вода і нікотин, а також ароматизатори. Здавалося б, нічого особливо токсичного – усі ці речовини схвалені для харчової промисловості та мають міжнародні сертифікати безпеки. Але зло, як завжди, криється в дрібницях. І проблема в тому, що при нагріванні ця рідина починає випаровуватися. І в стані пари ці речовини починають утворювати зовсім інші сполуки. Саме тому при частому вдиханні таких парів може розвинутись рак від вейпу.

Чим небезпечний вейпінг?

У процесі випаровування рідини для електронних сигарет утворюється безліч побічних речовин. Одне з найнебезпечніших – формальдегід, який відносять до канцерогенів 1-ї групи. Також при цьому виділяються інші токсини – кротональдегід, акролеїн, діацетил, акриламід. Також не варто забувати, що ароматизатори, присутні у складі рідини, також можуть бути небезпечними.

При цьому важливо розуміти, що всі ці речовини буквально «приварюються» до тканин при вдиханні гарячої пари. Тому негативно впливають на організм та провокують різні серйозні наслідки:

  • Ризик розвитку злоякісних пухлин – нещодавно дослідження довели, що у вейперів може розвинутися рак горла від електронних сигарет. Також пухлина може локалізуватися в гортані, ротовій порожнині, трахеї та навіть легенях.
  • Роздратування дихальних шляхів – при вдиханні гарячої пари можливе витончення та опік слизових оболонок. Якщо це відбувається постійно, можуть розвиватись різні патології.
  • Запальні процеси можуть виникнути на фоні алергії на ароматизатори та інші токсичні речовини, присутні у випарах.

Вчені, які досліджували таке явище як вейп та онкологія, помітили, що найвищі ризики у тих, хто використовує рідину на основі нікотину. Однак є і безнікотинові суміші, які менш шкідливі, але можуть нашкодити організму.

Що краще – вейпінг без нікотину чи куріння цигарок?

Ні те ні інше. На жаль, обидві ці звички провокують розвиток злоякісних пухлин. Просто у тих, хто палить вейп, рак горла зустрічається трохи рідше, ніж у класичних курців. Так, на початкових етапах цей процес справді допомагає відучитися від цигарок, але сильно захоплюватися їм не варто.

Тому, якщо ви вейперите, варто проходити профілактичне обстеження у ЛОРа хоча б 1-2 рази на рік. Це допоможе виявити новоутворення на ранніх стадіях та прибрати їх із мінімальними наслідками. Запишіться на прийом до нашого центру, щоб пройти огляд!

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    2 коментарі
    1. Алекс 2 роки ago

      люблю покурити вейп але завдяки вам зрозумів що і це не дуже то вже і безпечно(
      буду старатись і це діло покинути
      дякую

      • Автор
        admin 2 роки ago

        Дякуємо Вам за коментар!
        Бережіть себе.

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?