Паратонзилярний абсцес і його небезпека

консультация ЛОРа
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Припухлість у горлі може вказувати на паратонзилярний абсцес та інші небезпечні захворювання. Дізнайтеся, як їх виявити, і чим ми зможемо вам допомогти!

Навігація по сторінці:

Одним із важких ускладнень запальних процесів у горлі є паратонзилярний абсцес або, як його ще називають, флегмонозна ангіна. Патогенна мікрофлора активно розмножується в билямигдаликових тканинах, що складаються з клітковини, і провокує гостре запалення. У підсумку в горлі формується утворення у вигляді порожнини, заповненої всередині гноєм. Це небезпечна патологія, яка без правильного лікування може призвести до тяжких наслідків.

Ще одна небезпека полягає в тому, що припухлість у горлі далеко не завжди говорить про хвороби запального характеру. Іноді це ознака новоутворень, причому злоякісних. Як відрізнити одне від іншого? Давайте розбиратися!

Симптоми і види захворювання

Білямигдаликовий абсцес часто видно неозброєним оком і проявляє досить яскраву симптоматику. Класифікують його по стадії розвитку і локалізації.

Симптоми

Абсцес паратонзилярний – це гнійник, який формується в горлі. У міру його зростання у людини проявляються і наростають такі симптоми:

 • сильно болить горло – особливо при ковтанні;
 • збільшуються шийні лімфовузли;
 • підвищується температура до 38-39 градусів;
 • змінюється голос – стає гугнявим;
 • ускладнюється ковтання – їжа може потрапляти в гортань або носоглотку;
 • збільшується слиновиділення – слина може стікати в куточках рота.

Важливо розуміти, що абсцес завжди супроводжується сильним болем. Якщо ж ви помітили шишки або припухлість у горлі, але біль слабо виражений або змінює свій характер – це може бути одною з ознак раку мигдалика або глотки. У будь-якому випадку, потрібно записатися на консультацію до ЛОРа.

Класифікація

За локалізацією паратонзиліт може бути переднім, заднім, нижнім або бічним. Хвороба протікає в 3 стадії:

 • набрякла;
 • інфільтраційна;
 • абсцедуюча.

Чому бувають абсцеси горла

Подібні гнійні процеси рідко бувають первинним захворюванням. Найчастіше вони розвиваються на тлі:

 • запущених запальних патологій – ангіни або фарингіту;
 • травм слизової оболонки і м’яких тканин – наприклад, коли в горло потрапляє гостре стороннє тіло;
 • стоматологічних хвороб – гінгівіту, карієсу, пародонтиту.

Всьому виною – бактеріальна інфекція, яка проникає в клітковину, порушуючи її дренаж, і в підсумку виникає гнійний процес.

Паратонзилярний абсцес у дитини

Патологія найчастіше зустрічається у підлітків у віці 14-16 років, а також у молодих людей до 35 років. Паратонзилярний абсцес у дітей небезпечний тим, що перекриває дихальний просвіт, який ще розвивається і є меншим, ніж у дорослих. Потрібно звернутися до лікаря при перших же симптомах захворювання.осмотр врача

Лікування паратонзиллярного абсцесу

При діагнозі паратонзилярний абсцес лікування повинен проводити досвідчений лікар. Отоларингологи рекомендують розкривати гнійник і дренувати його вміст – це допомагає зняти больові відчуття і уникнути ускладнень. Ні в якому разі не намагайтеся відкрити його самостійно – це може призвести до вторинного інфікування, задухи і виникнення небезпечних ситуацій.

Паратонзилярний абсцес – ускладнення

Найпоширеніше ускладнення цієї патології – флегмона шиї. Гнійний запальний процес поширюється і залучає сусідні структури. Також при запущених паратонзилярних абсцесах можуть розвиватися:

 • медіастеніт;
 • менінгіт;
 • тромбофлебіт;
 • абсцес головного мозку;
 • сепсис.

Іноді людина може приймати за абсцес новоутворення, що локалізуються поруч із мигдаликами або в інших відділах глотки. Це не менш небезпечний випадок – адже пухлина може бути злоякісною. Тому потрібно при перших же її симптомах звернутися за допомогою – щоб лікарі провели детальне обстеження і призначили лікування. У нашому центрі ви можете отримати якісну медичну допомогу при абсцесах, пухлинах горла та інших ЛОР-захворюваннях.

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?