Атерома у горлі (гортані)

осомтр горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Чи турбує дискомфорт і припухлість у горлі? Це може бути ознакою атероми – кісти сальних залоз. Дізнайтеся, чим небезпечні ці новоутворення в глотці та гортані, і як їх лікувати!

Навігація по сторінці:

Атерома – це новоутворення шкіри, яке в народі називають “жировик”. У медичному лексиконі також є кілька термінів для неї: дермоїдна, епідермальна, ретенційна кіста. Вона є порожниною з пастоподібною речовиною всередині. Атерома може утворитися будь-якої частини тіла, зокрема вражати горлянку або горло. Лікують її шляхом розкриття та дренування.

Якщо вас турбує атерома, видалення можна здійснити в нашому центрі. Тут використовують сучасні хірургічні техніки, що дозволяють акуратно прибрати кісту у горлі або гортані.

Чому утворюється атерома горла

Новоутворення даного типу формуються, коли у людини порушено відтік секрету сальної залози. Шкірного сала виробляється занадто багато, і воно не встигає виводитися назовні – через відсутність або закупорку проток. У результаті утворюється підшкірна капсула з кашкою із сального секрету.

Коли у горлі утворюється атерома, причини можуть бути різноманітними:

 • вроджені аномалії будови;
 • механічні пошкодження – наприклад, сторонніми тілами або грубою їжею;
 • вдихання гарячого повітря чи токсичних речовин;
 • перенапруга голосових зв’язок – довгими розмовами, криками, співом;
 • перенесені запальні процеси – фолікулярна ангіна, фурункули, абсцеси тощо.

Ознаки захворювання

Пацієнти з атеромою у горлі скаржаться на:

 • зміна голосу – він стає сиплим;
 • дискомфорт у горлі – відчуття стороннього тіла;
 • біль при ковтанні;
 • утруднене дихання – якщо кіста сильно розростається та частково перекриває просвіт;
 • овальна або кругла припухлість на бічній або центральній частині шиї..

Ускладнення при атеромі горла

Якщо вчасно не видалити новоутворення, воно сильно розростається і може спричинити порушення дихання. До того ж є ризик, що всередину капсули потрапить інфекція та спровокує гнійно-запальні процеси (абсцеси, флегмони). Особливо небезпечна у цьому плані атерома у гортані – ларингоцелі. Він провокує деформацію голосової щілини, що призводить до незворотних змін голосу та інших наслідків. Зокрема, є ризик переродження пухлини на рак гортані. Тому при виявленні атероми видалення слід проводити відразу ж.
лікування атерома в горлі (гортані)

Атерома у горлі у дитини

Зазвичай епідермальні кісти формуються у дорослих, у віковій групі від 20 до 30 років. Але зустрічаються і в дітей віком -в основному через вроджениі аномалії будови глотки і гортані. В цьому випадку потрібно максимально акуратно видалити кісту на ранніх стадіях.

Як лікувати атерому горла

Пацієнту, який відчув у себе описані вище симптоми, потрібна ретельна діагностика. Для цього наші лікарі проводять візуальний огляд з пальпацією, фаринго- та ларингоскопією. Іноді буває необхідно зробити УЗД, КТ чи МРТ шиї.

Якщо пацієнт підтвердив атерому, лікування проводиться хірургічним шляхом. Лікар розкриває кісту і дренує її вміст. Хірургічна операція проводиться під контролем ендоскопічного приладу.

Наші пацієнти часто запитують, чи можна усунути новоутворення за допомогою консервативної терапії. На жаль, при діагнозі атерома лікування без операції не дає результату. Медикаментозна терапія призначається лише в тому випадку, коли кіста запалена – щоб усунути запальний процес. Але після цього її все одно розкривають.

Акуратне та безпечне видалення атероми у Києві доступне у нашому центрі. Наші лікарі проводять його за допомогою мікрохірургічної операції, під контролем фаринго-або ларингоскопа. Це дозволяє прибрати кісту без великих пошкоджень та крововтрати, з мінімальними ризиками. Після видалення атероми у нашому центрі пацієнти швидко відновлюються.

Профілактика

Щоб знизити ризики утворення атероми в горлі, лікарі рекомендують вчасно лікувати патології дихальних шляхів, уникати травм та переохолоджування горла, захищати його від гарячої пари та їдких речовин. Також важливо регулярно проходити профогляд у ЛОРа.

Потрібно видалити атерому? Ціна вказана на сайті також можна уточнити її по телефону. Зв’яжіться з нами, щоб поставити запитання!

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?