Ускладнене дихання або задишка

осмотр пациента
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Часто не вистачає повітря? Цей симптом може говорити про серйозні проблеми зі здоров’ям. Дізнайтеся, чому буває задишка, і як від неї позбутися!

Навігація по сторінці:

Задишка – це відчуття нестачі повітря, яке також супроводжується ускладненим вдихом або видихом, болем у горлі або грудях. При тривалій задишці розвивається кисневе голодування. Через що симптоми посилюються, додається головний біль, запаморочення, порушення серцевого ритму. Важливо розібратися, чому виникло це неприємне почуття, і як його прибрати.

Чому буває важко дихати

Коли у людини з’являється задишка, причини можуть бути пов’язані з патологіями дихальних шляхів, серцево-судинної системи, а також з іншими факторами.

Патології дихальних шляхів

Ускладнене дихання нерідко зустрічається при ЛОР-захворюваннях, які звужують просвіт, а також при патологіях нижніх дихальних шляхів:

  • Гортань – при запущеному ларингіті розвивається помилковий круп. Також причиною можуть бути травми, сторонні тіла, пухлини, що створюють механічну перешкоду.
  • Бронхи – проблеми з диханням виникають на тлі бронхіальної астми, бронхіту та інших хронічних захворювань.
  • Легені – людині важко дихати при туберкульозі, пневмонії, емфіземі, пневмосклерозі.

Також важливо розуміти, що ускладненість дихання – один із поширених симптомів Covid-19. Якщо поряд із задишкою у вас підвищена температура, ломота в тілі, кашель – зверніться до лікаря і здайте тест.

Інші причини

Не завжди причини ускладненого дихання пов’язані з патологіями дихальних шляхів. Цей симптом проявляється при:

  • хворобах серцево-судинної системи;
  • патологіях щитовидної залози;
  • прийомі деяких лікарських препаратів;
  • панічних атаках;
  • неврозах.

Види задишок

  1. Інспіраторна – людині складно зробити вдих.
  2. Експіраторна – ускладнений видих.
  3. Змішана – проблеми виникають і на вдиху, і на видиху.

Що робити, якщо важко дихати

Якщо дихання сильно ускладнене – потрібно викликати лікаря. Якщо ж симптом виражені незначно, і проявляються під час фізичної активності, то немає приводу для паніки. Пара порад, як позбутися від задишки швидко:

  • сядьте на стілець або ліжко, прийміть стійке положення;
  • розстібніть комір, зніміть ремені;
  • відкрийте вікно або двері;
  • глибоко дихайте.

осмотр пациента

Як вилікувати ускладнене дихання

Тільки лікар знає, як прибрати задишку. Для цього він проводить діагностику і з’ясовує причини проблеми. Лікування призначається з урахуванням основного захворювання. Наприклад, при запаленнях дихальних шляхів прописують антибіотики, відхаркувальні, протизапальні засоби. Але це не означає, що можна лікувати задишку самостійно. Так ви лише нашкодите собі і збільшите проблеми.

Задишка і трахеостома

Люди, у яких встановлена ​​трахеостома, часто відчувають цей неприємний симптом. Він проявляється через те, що порушений природний процес дихання. Повітря потрапляє в трахею безпосередньо. Якщо він недостатньо зволожений або занадто холодний, це може викликати запальні процеси в нижніх дихальних шляхах. Щоб знизити ризики, рекомендується використовувати спеціальні фартухи, клапани, накладки та інші аксесуари.

Чим загрожує задишка

Коли людина не може нормально дихати, це викликає втому, загальмованість свідомості, зниження працездатності. При сильних порушеннях дихання можлива смерть від задухи.

Профілактика

Щоб задишка не з’являлася, рекомендується вчасно лікувати хвороби дихальних шляхів, частіше бувати на свіжому повітрі, займатися спортом. Якщо ви носите трахеостому, то потрібно купити аксесуари для неї, що захищають дихальні шляхи від переохолодження, сухості, інфекцій. Підібрати відповідні товари можна на нашому сайті.

Запис на консультацію

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 Коментарів

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?