Парез гортані: причини, симптоми та лікування

консультація лор лікаря
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Парез – це патологічний стан, при якому м’язи не можуть нормально функціонувати. Зазвичай це пов’язано з тим, що нерв не передає імпульси м’язам. Парез гортані проявляється зменшенням активності голосових зв’язок, через що розвивається порушення голосоутворення. Також в деяких випадках можуть виникати проблеми з диханням.

Навігація по сторінці:

Чому розвивається патологія

Парез (параліч) гортані – поліетіологічне захворювання, що може бути спричинене різними факторами ризику:

 • Неврологічні захворювання – патологія може розвиватись на тлі перенесеного інсульту або черепно-мозкової травми, а також при пухлинах мозку.
 • Хірургічні втручання – доволі часто парез горла виникає через ураження нервових тканин після операції на гортані або щитоподібній залозі (наприклад, при видалення пухлини).
 • Запущені запальні хвороби – зокрема, ларингіти, міозити (запалення м’язів) та інші.

Як проявляється захворювання

Коли розвивається парез гортані, симптоми наступні:

 • зміна голосу або його повна втрата;
 • ускладнене ковтання;
 • шумне та ускладнене дихання.

Зазвичай у людини проявляється виражена осиплість, знижується гучність голосу, а його тембр стає неприродним.

Що робити, якщо у вас параліч горла?

Будь-які відхилення у роботі голосового апарату потребують консультації  лікаря. По-перше, зміна або відсутність голосу створює перешкоди для спілкування, чим значно погіршує якість життя. По-друге, через порушення рухливості гортані можуть виникати серйозні проблеми з диханням.осомтр горла

У міру прогресу хвороби створюється ризик асфіксії, й тоді пацієнту доводиться робити трахеостомію. Це процедура, при якій роблять отвір в трахеї та вставляють туди спеціальну трубку, через яку повітря потрапляє в нижні дихальні шляхи. Набагато краще не доводити патологію до таких ускладнень та вилікувати парез на ранніх стадіях.

Особливості лікування парезу гортані

Для пацієнтів, яким поставили цей діагноз, лікування підбирають залежно від причини та серйозності стану. Існує 3 основних підходи:

 1. Лікування основного захворювання – якщо парез глотки або гортані спричинений іншим медичним станом, то варто пройти курс терапії від цієї хвороби. Він може включати прийом певних препаратів, лікувальні процедури та фізіотерапію.
 2. Реабілітація голосу – пацієнту підбирають голосоутворювальний апарат, що допомагає розмовляти без залучення голосових зв’язок. Він вловлює вібрації, що виникають при артикуляції звуків, та перетворює їх на голосовий сигнал.
 3. Хірургічне втручання – одним з основних методів є реіннервація гортані, коли кінці пошкоджених нервів з’єднують між собою або підшивають донорський нерв.

Якщо вам необхідне лікування парезу горла в Києві, звертайтеся до нашого ЛОР-центру. Тут працюють кваліфіковані лікарі, що проведуть діагностику за допомогою сучасного обладнання та встановлять точну причину проблеми. Вони лікують різні види парезів та допомагають пацієнтам з реабілітацією голосу. Зокрема, тут можна підібрати електрогортань, що допоможе розмовляти навіть при повній втраті голосу.

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?