Травми гортані і горла

Рак гортані
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Травмували горло? Це дуже серйозно і може призвести до важких ускладнень. Дізнайтеся, чим небезпечні такі пошкодження, і що робити!

Навігація по сторінці:

Травма глотки або гортані – це пошкодження, яке відбувається при прямому чи непрямому впливі певних факторів. У результаті порушується структура тканин, процеси дихання і формування голосу. Пошкодження може розповсюджуватися на гортань, глотку, частину трахеї. Якщо травма горла велика і спровокувала сильну кровотечу та порушення дихання, людина може померти. Тому важливо вчасно звернутися за медичною допомогою.

Види і причини травм гортані

Травму викликає механічний, термічний або хімічний вплив. Класифікують їх за характером пошкодження.

Причини

Травми гортані можуть бути спровоковані зовнішніми або внутрішніми факторами, а саме:

 • ударом;
 • здавленням при спробі удушення;
 • переломом кісток або хрящової тканини;
 • ножовими проникаючими пораненнями;
 • розривом голосових зв’язок;
 • кульовими пораненнями;
 • стороннім тілом;
 • невдалими медичними процедурами – інтубацією, ШВЛ, бронхоскопією, гастроскопією і т д;
 • опіками від гарячої пари, рідини або їдких хімічних речовин.

Види

Пошкодження гортані або глотки можуть бути:

 1. Відкритими – зачіпають не тільки сам орган, але і сусідні структури – шкіру, судини і м’язи. Зазвичай супроводжуються великими кровотечами і становлять загрозу для життя людини.
 2. Закритими – вражають лише гортань або глотку і мають локальний, ізольований характер.

Також травми бувають колотими, різаними, кульовими, тупими, хімічними і термічними.

Як зрозуміти, що у вас пошкоджена гортань

Коли трапляється травма гортані, симптоми такі:осмотр пациента

 • Порушується дихальна функція – це може проявлятися по різному, від легкої задишки до дихальної недостатності. Також нерідко при диханні людина робить свистячі звуки.
 • Змінюється або пропадає голос – через пошкодження голосових зв’язок людина не може відтворювати звуки.
 • Стає складно ковтати – так найчастіше проявляються травми верхньої частини гортані.
 • Болить горло – інтенсивність болю залежить від ступеню пошкоджень.
 • Відкривається кровотеча – залежно від типу травми, вона може бути зовнішньою або внутрішньою. В іншому випадку спостерігається кровохаркання.
 • Важливо відразу звернутися до лікаря за допомогою. Якщо не вжити заходів, може розвинутися сильний набряк і стеноз гортані, що супроводжується задухою. А при приєднанні вторинної інфекції розвивається запальний процес. Також можливі й інші ускладнення – зупинка дихання, сильна втрата крові та інші.

Діагностика

При підозрі на травму потрібно звернутися до отоларинголога. Лікар проводить опитування, щоб дізнатися тип пошкодження, а потім виконує візуальний огляд і пальпацію. Якщо травма закрита, проводиться фарингоскопія і ларингоскопія. Також може знадобитися УЗД шиї, КТ та МРТ.

Лікування травм гортані

Коли у пацієнта травма гортані, лікування спрямоване на те, щоб зупинити кровотечу, виключити ризик запалення, зняти біль і набряк, прискорити загоєння. Пацієнту призначають антибіотики, протизапальні засоби, анальгетики та інші препарати. Якщо травма глибока або пошкоджує сусідні органи і структури, потрібне хірургічне втручання.

Не намагайтеся самостійно зупинити кров або приймати лікарські препарати! Лікуванням повинен займатися тільки лікар. Якщо ж не одержати правильного лікування травми, в тканинах можуть розвинутися структурні зміни. Це може призвести до дуже серйозних наслідків, один із яких – рак гортані.

Профілактика

Щоб знизити ризик травм, потрібно попередити їх причини. А саме – берегти шию і горло від пошкоджень, захищати дихальні шляхи від їдких речовин і гарячої пари. Якщо ж ви травмували горло, зверніться в наш ЛОР-центр. Ми допоможемо вилікувати пошкодження.

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?