Ронхопатія (хропіння)

осмотр горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Хропіння – досить популярна проблема, яка багатьом зіпсовує життя. У медичному словнику для неї існує термін ронхопатія – це порушення дихання під час сну. Зазвичай воно супроводжується вібрацією та хриплячими звуками. Саме тому люди хочуть позбутися від хропіння – воно заважає спати їхнім близьким та змушує відчувати себе незручно. Однак мало хто думає про те, що звук хропіння – це лише вершина айсберга. Адже насправді він свідчить про серйозні патології та порушення в організмі. Давайте розберемося, чому ми хропимо, та як вирішити цю проблему!

Навігація по сторінці:

Симптоми та види хропіння

Зазвичай хропіння важко з чимось сплутати – його звуки досить гучні та глибокі. Але він може проявлятись по-різному, тому виділяють 2 основних типи хропіння:

  1. Ронхопатія – храп без затримок дихання. Людина виділяє гучні розгорнуті звуки, що завдає дискомфорту оточуючим. Але він сам, як правило, не чує цього і спить досить спокійно.
  2. Синдром апное – хропіння з періодичними затримками дихання, людина час від часу захлинається повітрям і може від цього прокидатися.

Другий вид хропіння досить небезпечний – тому якщо ви чи ваші близькі помітили його ознаки, потрібно якомога раніше звернутися до лікаря. Особливо якщо є супутні симптоми: біль у горлі, утруднене ковтання та дихання, відчуття стороннього тіла, кашель, зміна голосу і т.д.

Причини ронхопатії

Етіологія цієї проблеми зазвичай пов’язана з особливостями будови дихальних шляхів, запальними захворюваннями та іншими факторами. Якщо вас турбує хропіння, причини можуть бути такими:

  • ЛОР-захворювання – тонзиліт, фарингіт, синусит, вазомоторний риніт, ларингіт і т д;
  • розростання аденоїдів – найчастіша причина хропіння у дітей;
  • викривлення носової перегородки та інші аномалії будови дихальних шляхів;
  • новоутворення ЛОР-органів – поліпи в носі, гіпертрофія слизових оболонок або мигдалин, злоякісні пухлини глотки та гортані;
  • старіння організму – м’які тканини дихальних шляхів втрачають еластичність.

Хропіння у жінок

Досить часто причини хропіння у жінок пов’язані з гормональною перебудовою організму. Справа в тому, що гортань – гормонозалежний орган, тому певні процеси можуть спровокувати структурні зміни у її тканинах. Через це нерідко формуються новоутворення, які частково перекривають дихальну щілину, і жінки хропуть уві сні.Хропіння у жінок

Також ця проблема може бути викликана патологіями щитовидної залози, яка знаходиться поряд із гортанню. У будь-якому випадку, потрібно показатися лікареві – він з’ясує причину проблеми і підкаже, як позбутися хропіння у жінок.

Що робити, якщо ви чи хтось із близьких хропе?

Найправильніше рішення записатися на прийом до ЛОРа та з’ясувати причину цієї проблеми. Сьогодні пацієнтам доступна сучасна інструментальна діагностика за допомогою відео-ендоскопічних приладів. Вона дозволяє детально дослідити тканини дихальних шляхів та виявити патології на ранніх стадіях, а також одержати відеозапис огляду. На підставі цього обстеження лікар визначить, як позбутися хропіння, і складе прогноз.

Що буде, якщо лікувати хропіння

Є популярна хибна думка, що хропіння лікувати марно – з ним можна лише змиритися. Насправді сьогодні ронхопатія цілком піддається лікуванню. Більше того, лікарі рекомендують звертати увагу на цю проблему якомога раніше. Адже якщо її запустити, можуть розвинутись серйозні ускладнення. Зокрема, довгі затримки дихання при синдромі апное можуть призвести до інфаркту та навіть зупинки серця. Крім того, у людини розвивається постійне кисневе голодування, знижується працездатність, підвищується стомлюваність.

Крім цього, небезпеку становлять патології, які викликають хропіння. Наприклад, якщо ця проблема пов’язана з новоутвореннями в дихальних шляхах, їх краще вчасно видалити, поки немає злоякісного процесу. Чим раніше в цьому випадку розпочати лікування, тим вищі шанси зберегти життя та його якість.

Лікування ронхопатії (хропіння)

Якщо вас турбує хропіння, лікування потрібно проходити під наглядом ЛОР-лікаря. Він підбере вам індивідуальну схему терапії в залежності від причини проблеми. Наприклад, при запальних захворюваннях дихальних шляхів пацієнту призначають антибіотики, протинабрякові засоби, полоскання горла, спреї тощо.

При аденоїдах, поліпах, гіпертрофії та інших новоутвореннях медикаментозні засоби від хропіння не рятують. У цьому випадку потрібно робити операцію з видалення тканин, що розрослися. Сьогодні для цього існує безліч сучасних щадних методів, які дозволяють прибрати новоутворення без скальпеля. Зокрема, для цього застосовується кріолікування.

Якщо у пацієнта вікова ронхопатія, лікування може не дати 100%-ного ефекту, але допоможе зробити хропіння менш вираженим. У цьому допомагають спеціальні назальні бустери, лікувальні процедури та інші методи. Запишіться на прийом до лікаря ЛОР – він підбере ефективний засіб від хропіння.

Профілактика

Замість пошуку способів боротьби з хропінням, краще постаратися уникнути цієї проблеми. Для цього рекомендується вести здоровий спосіб життя, частіше бувати на свіжому повітрі, займатися спортом та вчасно лікувати захворювання дихальних шляхів. Крім того, регулярні огляди у ЛОР-лікаря допоможуть підтримувати здоров’я в нормі. Якщо ви зіткнулися з ронхопатією, запишіться до нас на прийом – досвідчені лікарі підкажуть, як перестати хропіти.

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?