Рак стравоходу

Рак гортані
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

У статті розповідається:

 • Як і чому розвивається рак стравоходу
 • На які ознаки раку стравоходу звернути увагу
 • Як вилікувати рак стравоходу

Рак стравоходу – злоякісне новоутворення, що розвивається з епітелію, що зрісся, та стравохідних стінок. Цей тип злоякісних пухлин досить поширений і найчастіше зустрічається у чоловіків старше 60 років.

Розрізняють дві основні форми цього раку. Перша – аденокарцинома, локалізується в основному в дистальній (верхній) частині стравоходу. Плоскоклітинний рак частіше формується проксимальних відділах – нижньому і середньому.
Навігація по странице:

Причини захворювання

Коли розвивається рак стравоходу, причини зазвичай такі:

 • Спадкові фактори – частіше зустрічається серед людей, чиї родичі хворіли на цю патологію.
 • Зловживання алкоголем і сигаретами – спирт і тютюновий дим дратують слизову оболонку, стоншуючи її і провокуючи переродження клітин.
 • Механічні травми стравоходу – при попаданні чужорідних тіл, вживанні грубої їжі.
 • Вживання занадто гарячої, холодної, гострої або солоної їжі – може виникнути роздратування і подальша гіпертрофія тканин.
 • Професійна шкідливість – коли людина регулярно вдихає пил, токсичні гази та їдкі речовини, мікрочастинки з дихальних шляхів потрапляють в стравохід і покривають його слизову оболонку. Через це відбувається процес переродження в ракові клітини.
 • Наявність в анамнезі хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту – призводить до зміни клітин і формуванню пухлин.
 • Гастроезофагеальний рефлюкс – відбувається постійне роздратування органу шлунковим соком.
 • Грижі і дивертикули – порушують нормальну роботу стравоходу, запускають процес структурних змін в тканинах.
 • Рак гортані – метастази розповсюджуються на верхній відділ органу.

Перші ознаки раку стравоходу

На початковій стадії рак стравоходу симптоми проявляє рідко. Людина може не підозрювати про хворобу, поки пухлина не розростається і не стане заважати просуванню їжі.

При діагнозі рак стравоходу перші симптоми такі:

 1. Дисфагія – порушення процесу ковтання. Їжу складно проковтнути. Здається, ніби вона грудкою варто в стравоході. Іноді хворий рефлекторно сригивает їжу.
 2. Відчуття повноти і болю за грудиною – проявляється відчуттям розпирання і тяжкості.
 3. Підвищене слиновиділення – щоб просунути їжу по стравоходу, організм намагається виділити більше слини для змащення.

Симптоми раку

На більш пізніх стадіях клінічна картина доповнюється новими симптомами:

 1. Наростаюча дисфагія – через звуження просвіту їжі все складніше просуватися по стравоходу. Хворий може перейти на рідку їжу або зовсім відмовлятися від їжі.
 2. Посилюється больовий ефект – у хворого постійно відчувається присутність хворобливої грудки за грудиною. Біль при цьому віддає в спину.
 3. Часто повторюються гикавка і напади блювоти – нерідко з домішками крові. Такі ознаки раку стравоходу виявляються на пізніх стадіях.
 4. Охриплість і сухий кашель – виникають, коли пухлина метастазує в трахею і гортань.
 5. Зниження маси тіла, слабкість, апатія – проявляються через ракової інтоксикації організму.

Помітивши симптоми раку стравоходу, потрібно негайно звернутися до лікаря і пройти діагностику. Чим раніше буде виявлена ​​хвороба, тим простіше її вилікувати.

Стадії раку

Коли у людини рак стравоходу, стадії 4:

 1. Пухлина зачіпає слизовий і підслизовий шар, але поки не звужує просвіт органу, що не метастазує і не порушує функціональності.
 2. Рак поширюється в м’язовий шар стравоходу, але поки не виходить за його межі.
 3. Онкологічний процес вражає весь орган, що оточує його клітковину і прилеглі лімфовузли.
 4. Пухлина поширюється на сусідні органи.

Діагностика

Основними методами діагностики патології є УЗД черевної порожнини та гастроскопія. Під час ультразвукового обстеження лікар може побачити пухлину, оцінити її розміри, побачити метастази.

Для більш точної постановки діагнозу пацієнту роблять гастроскопію, що дозволяє розглянути орган поблизу, за допомогою спеціального зонда. Обстеження показує стан слизової, внутрішніх стінок органу, поверхні пухлини. Одночасно з цим у пацієнта береться біопсія пухлини для гістологічного дослідження. Це дозволяє підтвердити злоякісну природу новоутворення і визначити його тип.

Лікування раку стравоходу

Голосоутворювальні апаратиЛікування раку стравоходу потрібне комплексне і зазвичай еквівалентно стадії захворювання. Це одне з важко виліковних захворювань, але при виявленні на ранніх стадіях прогнози зазвичай позитивні.

Пацієнту видаляють пухлину разом з ураженою ділянкою органу. Щоб людина могла нормально харчуватися після операції, їй роблять пластику. Сьогодні для цього розроблено чимало методів втручання. Хірурги відновлюють вирізаний фрагмент стравоходу з тканин шлунка або кишечника.

У деяких випадках призначають додаткове лікування шляхом хіміотерапії або опромінення. У запущених випадках комбінують обидва цих методи. Препарати і їх дозування лікар визначає для про пацієнта індивідуально.

Рак стравоходу – харчування

Після того, як людині видалили рак стравоходу, відновлення живлення не відразу. Має бути довга реабілітація, перш ніж пацієнт зможе знову нормально ковтати їжу. Надалі потрібно уникати смаженого, солоного, копченого і стежити, щоб їжа і напої були середньої температури. Також варто відмовитися від алкоголю.

Ускладнення при раку стравоходу

Якщо запустити рак стравоходу, прогноз несприятливий. З неоперованих патологією виживає не більше 5% пацієнтів. Пухлина дає метастази в шлунок, гортань, трахею, легені, серце, печінку. Однак якщо виявити хворобу на ранній стадії і відразу почати лікувати, шанси на одужання помітно зростають.

Профілактика

Щоб не розвинувся рак стравоходу, лікарі радять:

 • Додати в раціон більше овочів (особливо броколі і брюссельську капусту)
 • Вживати їжу і напої середньої температури
 • Відмовитися від куріння
 • Стримати споживання алкоголю
 • Регулярно проходити обстеження

Профілактика дає значну користь, знижуючи ризики захворіти на рак.

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?