Гемангіома глотки (горла)

заболевания гортани
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Відчуваєте дискомфорт у горлі? Це може бути ознакою пухлини. Дізнайтеся, що таке гемангіома, як її розпізнати і вилікувати.

Навігація по сторінці:

Гемангіома – це доброякісне новоутворення, сформоване з кровоносних судин. Схожі пухлини, що формуються з лімфатичних судин, називають лімфангіома.

Гемангіома може утворитися в будь-яких органах і ділянках тіла. У ЛОР-практиці гемангіома гортані і глотки становить близько 13% від усіх доброякісних новоутворень цих органів. Вона може вражати стінки глотки, м’яке піднебіння, піднебінні дужки, мигдалики, корінь язика. Досить часто новоутворення, розташоване в гортані або глотці, довго перебуває в спокійному стані, а потім під дією різних факторів починає активно рости.

Причини і види патології

Гемангіома формується з розширених судин і класифікується за структурою пухлини.

Причини

Недуга найчастіше буває вродженою і пов’язаною із судинними аномаліями. Точні причини її не встановлені. Іноді гемангіома гортані у дорослих розвивається після травм, інфекційних захворювань, а також через нездоровий спосіб життя.

Види

Класифікація виділяє 3 види новоутворень:

 1. кавернозна гемангіома гортані або глотки – темно-синій вузлик із порожнинами, заповненими кров’ю, сформований з печеристих тіл;
 2. капілярна – пляма синюшного або червоного кольору, утворена капілярами;
 3. гілляста – припухлості, розташовані під слизовою оболонкою глотки, що складаються з пульсуючих судин із кров’ю.

Симптоми гемангіоми глотки

При діагнозі гемангіома гортані симптоми довгий час не проявляються. Людина може роками не підозрювати про пухлину, поки вона не почне активно рости. Основні ознаки захворювання:

 • ускладнене ковтання;
 • відчуття стороннього тіла в горлі;
 • захриплість;
 • кашель;
 • ускладнене дихання – при великих розмірах пухлини;
 • кровотеча з горла – при розриві гемангіоми.

Бажано звернутися за допомогою, виявивши перші симптоми патології. Лікар проведе огляд і підбере спосіб видалення пухлини.

Діагностика

Діагноз ставить ЛОР за результатами опитування та огляду пацієнта. Хорошу інформативність дають фарингоскопія і ларингоскопія. Вони дозволяють побачити вузлики, плями або припухлості і за візуальними ознаками визначити тип пухлини.лор осмотр горла

Гемангіома глотки у дітей і немовлят

Гемангіома у новонароджених зустрічається досить часто. Зазвичай це пов’язано з родовими травмами або вродженими судинними патологіями. Лікарі рекомендують видаляти її якомога швидше – щоб полегшити малюкові дихання і не піддавати її ризику ускладнень.

Як вилікувати патологію

Найбільш ефективне лікування гемангіоми – це її видалення. Сьогодні для цього застосовують сучасні методи, що дозволяють провести операцію безкровно і без болю. До них відноситься лазерне видалення, радіохвильовий ніж. У рідкісних випадках лікарі вдаються до хірургічної операції – коли ангіома велика і розташована на задній стінці глотки.

Із консервативних методів терапії іноді застосовується склерозування – в пухлину вводять склерозант, у результаті вона зменшується. Цей спосіб лікування менш ефективний, ніж видалення, до того ж може спровокувати набряк.

Якщо у вас гемангіома гортані, лікування в нашому центрі допоможе позбутися від неї раз і назавжди. Наші фахівці проведуть комплексну діагностику, яка дозволить відрізнити новоутворення від інших типів пухлин, у тому числі і злоякісних. За підсумками діагностики ми призначимо відповідний спосіб видалення.

Ускладнення хвороби

Головна небезпека активно зростаючої гемангіоми – ризик її розриву і кровотечі. В цьому випадку кров потрапляє в дихальні шляхи, і людина може захлинутися. Тому рекомендується видаляти патологічні новоутворення в гортані та глотці.

Профілактика гемангіоми

Основна профілактика полягає в тому, щоб берегти горло від травм і вчасно лікувати запальні ЛОР-хвороби. Також допоможе регулярний огляд в отоларинголога – завдяки йому можна розпізнати хворобу на ранній стадії. Зверніться до нас, щоб пройти діагностику!

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?