Тонзилектомія – видалення мигдаликів

осмотр горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

У імунній системі людини гланди, вони ж мигдалики, відіграють важливу роль. Вони успішно протистоять вірусам та бактеріям, не даючи інфекції пройти у нижні дихальні шляхи. Але при хронічних запальних захворюваннях горла мигдалики і стають інфекційним осередком. У таких випадках краще видалити гланди. Для цього застосовується операція під назвою тонзилектомія. Лімфоїдну тканину вирізують хірургічним шляхом. Також сьогодні з’явилися альтернативні способи вирішення цієї проблеми.

Навігація по сторінці:

Показання до тонзилектомії

Операція необхідна пацієнтам із хронічним рецидивним тонзилітом. Її призначають, коли спалахи ангіни трапляються частіше 5 разів на рік, запалені гланди втрачають свою функціональність і розвиваються ускладнення.

Основні ознаки того, що потрібно видалити мигдалики:

  • збільшення піднебінних мигдаликів у розмірах та зміна їх структури – стають пухкими, червоними, набряклими;
  • гнійні пробки на мигдаликах;
  • утруднене та болюче ковтання.

Найчастіше проводиться видалення мигдаликів у дітей, оскільки вони більше схильні до запальних захворювань горла. Це пов’язано з тим, що їх лімфоїдна тканина більш пориста, ніж у дорослих, тому сильніше схильна до інфекційного зараження і швидше втрачає функціональність.

Тонзилектомія у дорослих – рідкісний випадок і часто не пов’язана із запальними захворюваннями. Її можуть призначити при гіпертрофії та інших новоутвореннях мигдаликів. Наприклад, це може бути доброякісна лімфангіона чи злоякісна пухлина.

Розпізнати новоутворення можна за такими ознаками:

  • на мигдаликах з’являється набряклість або наріст;
  • стає складно ковтати;
  • болять гланди, особливо під час розмови чи їжі.

При цьому важливо терміново видалити мигдалики, поки пухлина не переродилася на рак і не вразила сусідні структури.
Тонзилектомія – видалення мигдаликів у дітей фото

Протипоказання

Видалення мигдаликів не проводять при:

  • порушення згортання крові;
  • цукровому діабеті;
  • серцевої або ниркової недостатності.

Також операцію рекомендують відкласти при гострих інфекційних процесах в організмі та запаленнях у ротовій порожнині (карієсі, пародонтозі, гінгівіті).

Способи видалення гланд

Якщо консервативне лікування мигдаликів неможливо або не дає бажаного ефекту, їх краще видалити. Довгі роки при цьому застосовували класичну операцію з допомогою скальпеля. Пацієнту під наркозом повністю вирізали мигдалики разом із прилеглою сполучною тканиною. Така операція проходила з крововтратою та травмувала структури глотки. До того ж пацієнт повністю позбавлявся лімфоїдної тканини мигдаликів, що значно знижувало його імунітет.
Сьогодні з’явилися альтернативні методи видалення мигдаликів. Зокрема для цього використовується кріотерапія. Змінену лімфоїдну тканину заморожують за допомогою рідкого азоту. Це дозволяє видалити інфекційне вогнище без болю, крові та пошкоджень. При цьому пацієнту залишають здорові тканини мигдаликів. Операція відбувається без зайвого стресу, що особливо актуально, коли потрібно видаляти мигдалики у дітей. Та й для дорослих це також більш оптимальний варіант.
Крім кріотерапії, у сучасній медицині застосовуються інші прогресивні методики часткової тонзилектомії: за допомогою ультразвуку, лазера, радіочастот. Зрозуміло, кожному пацієнтові потрібно підбирати методику індивідуально. Отоларинголог проводить діагностику та визначає, як лікувати мигдалики. Зокрема, якщо є підозра на злоякісний процес у горлі – щадні методи видалення не підходять.
Пройти видалення мигдалин у Києві можнау нашому центрі. Ми використовуємо сучасні технології та до кожного підбираємо індивідуальний підхід.

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?