Рак язика – причини, симптоми і наслідки

консультация лор врача
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Зі статті ви дізнаєтесь:

  • Що таке рак язика, і як він проявляється
  • Які бувають види раку язика, і як їх відрізнити
  • Чому розвивається рак язика
  • Як виявити і вилікувати рак язика
  • Які бувають ускладнення при злоякісних пухлинах язика
  • Чим небезпечне поширення пухлини на гортань
  • Як уникнути раку язика

Рак язика – злоякісна пухлина, будівельним матеріалом для якої стають клітини епітелію і слизової оболонки органу. Являє собою локальне або дифузне ущільнення тканин, може мати вигляд припухлості, наросту або виразки. Це онкологічне захворювання досить агресивне – пухлина швидко росте і прогресує, поширюючи численні метастази в глотку і гортань, лімфовузли, кісткову тканину, мозок і інші органи.

Навігація по сторінці:

Рак язика – симптоми і стадії

Коли у людини рак язика, симптоми залежать від форми і стадії захворювання.

Форма захворювання

При діагнозі рак язика класифікація проводиться по:

Локалізації:

  1. Рак тіла язика – найпоширеніший варіант (70% випадків), пухлина вражає середню частину або бічні поверхні
  2. Рак кореня язика (ротоглотки) – зустрічається у 20% хворих, є самим агресивним і швидко поширюється на гортань і інші структури.
  3. Рак нижньої поверхні – найрідкісніша форма, частка якої становить 10% випадків.

Макроскопічними характеристиками:

  1. Папілярний – щільний виріст над поверхнею слизової на тонкій або товстій ніжці.
  2. Інфільтративний – щільний горбистий грудку, відрізняється хворобливістю і обмежує рухливість язика.
  3. Виразковий – кровоточива виразка з нерівними краями, на пізніх стадіях з ознаками некрозу.

Стадії захворювання

Рак язика 1 стадія – на язиці видно наявність утворення у вигляді невеликого наросту, ущільнення або плями. Підщелепні лімфовузли злегка збільшені. Досить часто хвороба на цій фазі протікає безсимптомно – хворий не відчуває ніяких неприємних відчуттів.

2 стадія – новоутворення збільшується і починає проростати в більш глибокі шари тканин, може кровоточити. Виявляються перші ознаки раку язика – обмеження рухливості, утруднене ковтання, печіння, біль. Може розвинутися карієс, пульпіт, пародонтит і інші запальні процеси ротової порожнини.

3 стадія – симптоми раку язика проявляються дуже яскраво. Пухлина сильно збільшується, заважає жувати і ковтати. Рухливість язика порушується, рясно виділяється слина. Біль посилюється і віддає в шию, скроню, лоб.

Причини розвитку

  1. Механічні травми язика – коли тканини дряпаються частинами протеза, сколом зламаного зуба. Також ризику піддаються ті, хто часто прикушує язик.
  2. Хронічні запальні процеси в ротовій порожнині – гінгівіт, стоматит, пародонтоз та інші.
  3. Часте подразнення слизової язика гарячими стравами і напоями, гострими і кислими продуктами.
  4. Зловживання алкоголем і сигаретами.
  5. Папіломавірус – тканини починають перероджуватися в ракові клітини.

Діагностика раку язика

На первинному обстеженні лікар проводить огляд і пальпацію. Потім призначать більш детальну діагностику: гістологічне дослідження зразків тканин, УЗД, КТ лицьової частини черепа, МРТ мозку. Щоб зрозуміти, чи встигла злоякісна пухлина язика поширитися на гортань, в деяких випадках проводять ларингоскопію.

Рак язика у дітей

Для дітей рак язика становить найбільшу небезпеку. Він фактично позбавляє їх можливості говорити і може призвести до смерті. Хвороба прогресує швидко, і дитина не завжди може зрозуміти, що з ним щось не так. Тому потрібно частіше просити дитину показати язик, оглядати його. Якщо виявилося щось підозріле – одразу вести до лікаря.

Лікування в нашому центрі

Наш центр надає професійну допомогу людям з різними патологіями ЛОР-органів. Тут встановлено сучасне діагностичне обладнання, яке допоможе визначити, яку природу має пухлина язика, чи встигла вона поширитися на гортань. Наші фахівці ретельно обстежують пацієнта, призначають лікування, пропонують послуги з реабілітації.

Можливі наслідки

Основне питання при діагнозі рак язика – скільки живуть хворі з цією патологією. Все залежить від того, наскільки рано вона виявлена. Серед тих, хто почав лікування на ранніх стадіях, 70-80% вдається успішно одужати.

При більш запущених формах хвороби розвиваються серйозні ускладнення. Є сильний ризик летального результату. Особливо це стосується тих, у кого злоякісний процес поширився на гортань.

Ларінгектомія

Пацієнтам, у яких ускладненням став рак гортані, проводять ларінгектомію. Це операція, в ході якої орган видаляють частково або повністю. При повному видаленні на шию виводять отвір для дихання – трахеостому. Грубо кажучи, людині доводиться до кінця життя ходити з діркою в трахеї. Це досить дискомфортно і підсилює ризик простудних захворювань нижніх дихальних шляхів.

Профілактика

Щоб не захворіти, потрібно регулярно обстежуватися в клініці, відмовитися від куріння, що не перебирати з алкоголем і правильно харчуватися. Також варто подбати про гігієну ротової порожнини – ретельно чистити зуби, вчасно лікувати карієс і інші хвороби.

Запис на консультацію

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 Коментарів

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?