Ларингоскопія або обстеження гортані

огляд горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ларингоскопія – це медичне обстеження, що дозволяє ретельно оглянути структури ротоглотки і гортані та оцінити стан слизової оболонки та голосових зв’язок. Ця діагностична процедура проводиться за допомогою спеціального інструменту – ларингоскопу. Він складається з гортанного дзеркала та елементу освітлення. Також є більш сучасні ендоскопічні моделі, що дозволяють оглянути структури глотки та гортані з багаторазовим збільшенням і записати це на відео.

Навігація по сторінці:

У нашому ЛОР-центрі можна зробити ларингоскопію на новітньому високоточному обладнанні. Тут працюють досвідчені отоларингологи, які проводять цю процедуру максимально обережно, дбаючи про комфорт пацієнта. За результатами дослідження вони ставлять діагноз, роблять прогнозування та виписують відповідне лікування.

Коли необхідна ларингоскопія та що показує

Це ендоскопічне обстеження використовують для діагностики захворювань гортані. Основні симптоми та ознаки, за яких треба його пройти:

 • дискомфорт і біль у горлі;
 • ускладнене ковтання;
 • зміна або повна втрата голосу;
 • кашель;
 • задишка;
 • відчуття чужорідного тіла у дихальних шляхах.

Діагностика цим методом дозволяє оцінити стан структур гортані та сусідніх тканин, а також виявити низку захворювань:

 • ларингіт та інші запальні процеси;
 • «вузлики» на голосових зв’язках;
 • вроджені аномалії дихальних шляхів;
 • сторонні тіла;
 • новоутворення з судин – гемангіоми;
 • доброякісні пухлини гортані (поліпи, кісти);
 • рак гортані.

ВАЖЛИВО: Лікарі рекомендують проходити ларингоскопію мінімум 1 раз на рік. Це дозволить вчасно виявляти патології гортані й ефективно лікувати їх. Особливо це має значення при різних новоутвореннях. Бажано видаляти їх на тому етапі, поки вони ще невеликі та не завдають шкоди. Адже деякі пухлини схильні до злоякісного перетворення, при якому обсяги видалення будуть значно більшими.осмотр горла лор врачем

Ларингоскопия – види та особливості

Найчастіше цю процедуру виконують 2-ма методами:

 1. Пряма ларингоскопія (також називається аутоскопія) – проводиться за допомогою жорсткого ларингоскопу, який заводять у гортань через рот. Пацієнт при цьому має сидіти з закинутою головою, щоб розпрямити кут між ротовою порожниною та гортанню.
 2. Непряма ларингоскопія – проводиться за допомогою гнучкого зонду, який вводиться через ніс. Здебільшого підходить для підлітків та дорослих. При проведенні такої ларингоскопії у дітей лікарю треба бути максимально обережним, щоб не пошкодити верхні дихальні шляхи.

У випадках, коли доступ через верхні дихальні шляхи ускладнений, лікар може провести ретроградну ларингоскопію – з доступом через трахею. Ця процедура дозволяє ретельно дослідити нижні дихальні шляхи. Дана процедура можливий лише при наявності трахеостомічного отвору.

Наш ЛОР-центр оздоблений сучасними інструментами для діагностики. Тому якщо вам потрібна ларингоскопія у Києві, запишіться на консультацію до нас. У центрі працюють кваліфіковані отоларингологи, які володіють усіма методами проведення процедури.

Підготовка до обстеження

Для такої процедури, як ларингоскопія, підготовка майже не потрібна. Обстеження можна провести прямо під час консультації. Але напередодні процедурі не варто курити та вживати алкоголь, а в день її проведення краще відмовитись від їжі. Також варто враховувати, що ларингоскопія непряма має низку протипоказань: вагітність, гострі запальні процеси верхніх дихальних шляхів, епілепсія, психічні порушення. Тому перш ніж призначити її, наш лікар завжди проводить опитування та збирає анамнез.

Ларингоскопія – як проводиться процедура

Це обстеження проходить у декілька етапів:

 1. Пацієнт сідає у спеціальне крісло та закидає голову назад.
 2. Лікар обробляє верхні дихальні шляхи місцевим анестетиком.
 3. Лор вводить інструмент через порожнину рота або носа (залежно від обраної методики проведення) та оглядає структури гортані, фіксуючи виявлені аномалії.

Переваги методу

У нашому ЛОР-центрі пацієнтам доступна ендоскопічна ларингоскопія на сучасному обладнанні. Ця діагностика має такі плюси:

 • дозволяє ретельно оглянути структури гортані та голосових зв’язок з багаторазовим збільшенням;
 • дає діагносту більше інформації, ніж при візуальному огляді;
 • допомагає виявляти патології навіть на дуже ранніх стадіях;
 • фіксує всі результати обстеження на відео – лікарю надалі буде зручніше відстежувати динаміку.

Якщо вас цікавить ларингоскопія, ціна вказана унизу сторінки, також її можна уточнити по телефону. Зв’яжіться з нами, щоб записатись на процедуру!

Запис на консультацію

  Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  0 Коментарів

  Залиште відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  *

  Log in with your credentials

  Forgot your details?