Небезпека при виділеннях в горлі

огляд горла
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

При інфекційно-запальних захворюваннях та інших патологіях в горлі можуть накопичуватись різні патологічні виділення, що спричиняють певний дискомфорт. Це може бути слиз, гній, кров, мокрота. Виділення в горлі можуть утворюватися на поверхні тканин глотки та мигдаликів, або переходити з інших дихальних шляхів – наприклад, стікати з носоглотки або відходити з бронхів та легень. Не варто ставитись до цієї проблеми легковажно, адже вона свідчить про патології, що можуть призвести до серйозних ускладнень. Своєчасна консультація ЛОР-лікаря допоможе встановити причину виділень та підібрати відповідне лікування, щоб їх позбутися.

Навігація по сторінці:

Можливі причини виділень у горлі

У більшості випадків цей симптом викликає інфекція горла, яка може бути бактеріальною або вірусною. Вона провокує запалення, на тлі якого набрякає слизова оболонка, й виділяється патологічний вміст. Найпоширеніші захворювання, що призводять до виділень у горлі:

  • тонзиліт (ангіна) – запалення мигдаликів;
  • фарингіт – запалення глотки;
  • ларингіт – запалення гортані;
  • риніт і синусит – запальні процеси у порожнині та пазухах носа, при яких надлишковий слиз стікає з носоглотки.

Також є низка інших факторів, що провокують цей симптом:

  • алергія – при потраплянні збудників до дихальних шляхів організм «вмикає» захисну реакцію у вигляді підвищеної секреції слизу;
  • подразнення горла внаслідок вдихання диму, пилу, забрудненого повітря, токсичних речовин;
  • шлунковий рефлюкс – патологія, при якій секрет потрапляє зі шлунку до стравоходу та горла, викликаючи подразнення та надмірне утворення слизу.

Симптоми, що супроводжують виділення у горлі

Зазвичай людина відчуває цей симптом як грудку в горлі, що супроводжується дискомфортом та провокує постійне відхаркування, що проявляється рефлекторно, щоб позбутися слизу. Також пацієнта можуть турбувати:

  • зуд та сухість у горлі;
  • ускладнене ковтання;
  • відчуття стороннього тіла в горлі;
  • закладеність носа або ускладнене дихання;
  • відчуття стікання слизу по задній стінці глотки;
  • неприємний запах з рота – зазвичай присутній коли є гнійна пробка в горлі на мигдаликах.

Ігнорування цих симптомів може призвести до небезпечних наслідків. Якщо слиз у горлі утворився внаслідок інфекції, то відсутність лікування може призвести до її поширення на нижні дихальні шляхи (легені, бронхи). Наявність гнійних виділень свідчить про запущений запальний процес, який може ускладнитися абсцесом або сепсисом. Кров’янисті виділення можуть вказувати на наявність новоутворень у глотки чи гортані, зокрема злоякісних, що несуть серйозну загрозу життю людини. Тому не варто зволікати, краще звернутись по допомогу одразу ж за появи підозрілих симптомів.Небезпека при виділеннях в горлі

Коли варто звертатись до лікаря

Запишіться на прийом до ЛОРа якнайшвидше, якщо:

  • виділення та симптоми, що їх супроводжують, тривають понад тиждень і прогресують;
  • є ознаки інтоксикації організму – підвищена температура, головний біль, слабкість;
  • виділення сильно ускладнюють дихання;
  • мокрота в горлі має домішки крові.

У нашому ЛОР-центрі можна отримати кваліфіковану допомогу отоларинголога. Тут працюють досвідчені лікарі, що послуговуються стандартами доказової медицини. За допомогою сучасного ендоскопічного обладнання вони встановлять причину проблеми та підберуть відповідне лікування.

Методи діагностики

Під час консультації наш ЛОР-лікар проводить опитування, з’ясовує скарги та складає анамнез. Після цього він оглядає дихальні шляхи за допомогою інструментальних методів. Це може бути рино-, фаринго- або ларингоскопія. У нашому ЛОР-центрі використовуються ендоскопічні прилади нового покоління, що дозволяють зберегти відеозапис обстеження, щоб надалі відстежувати динаміку. Паралельно з цим отоларинголог бере бактеріологічні посіви з носа та горла для визначення патогенних мікроорганізмів. Також лікар призначає загальний аналіз крові для оцінки стану організму.

Лікування виділень у горлі

Цей симптом не є самостійною проблемою, тому для його усунення лікують основне захворювання. Наприклад, при бактеріальних інфекціях призначають антибіотики. Якщо причиною є алергія, виділення можна прибрати за допомогою антигістамінних препаратів. Прибрати патологічний вміст допоможуть полоскання горла соляними або антисептичними розчинами. Також для полегшення стану й усунення дискомфорту пацієнту призначають спреї для горла, що розріджують слиз.

Дуже важливо вчасно звернутись по допомогу та пройти лікування, щоб уникнути ускладнень. При запущених випадках може знадобитись хірургічне втручання, а реабілітація буде довгою та складною. Запишіться до нашого ЛОРа прямо зараз – він з’язсує причину виділень та допоможе їх позбутися!

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    0 Коментарів

    Залиште відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    *

    Log in with your credentials

    Forgot your details?